Sports
Citi sporta veidi

Bogdanovičs kāpj uz “Tour of China” pjedestāla 16

LRF.LV

Latvijas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs no “Rietumu banka-Rīga” komandas ceturtdien sprinta finišā izcīnīja augsto trešo vietu daudzdienu velobrauciena “Tour of China II” (UCI kat.2.1.) trešajā posmā.

Sacensību dalībniekiem ceturtdien bija jāveic 94 kilometrus garš etaps, kurā par uzvarētāju kļuva itālis Marko Benfato no “Androni-Sidermec- Bottecchia” vienības, finišu sasniegdams pēc vienas stundas, 55 minūtēm un 59 sekundēm. Otrajā vietā tikmēr ierindojās austrālietis Skots Sanderlends (“IsoWhey Sports SwissWellness”), bet uzreiz aiz viņa bija Bogdanovičs.

Ceturtdien neviens no “Rietumu banka-Rīga” komandas sportistiem neiesaistījās dienas atrāvienā. Starpfinišā, kur grupa bija kopā, uzvaru izcīnīt izdevās Bogdanovičam, kurš tādējādi uzlaboja savu situāciju aktīvākā braucēja vērtējumā.
Pēc starpfiniša no lielās grupas atrāvās septiņu braucēju liela līderu grupa, iegūstot draudīgu pārsvaru pār sekotājiem. Ņemot vērā, ka neviena no Latvijas komandas braucējiem atrāvienā nebija, Armands Bēcis, igaunis Pēters Prūss un Viesturs Lukševics bija vieni no tiem, kuri darīja visu, lai bēgļus panāktu. Atrāviens tika likvidēts vien 500 metrus pirms finiša.

Saistītie raksti

Sekoja spraigs finiša spurts, kurā Andris Vosekalns un Deins Kaņepējs labākā pozīcijā centās izvirzīt Bogdanoviču, kurš noslēgumā izcīnīja trešo vietu. Šis bija pirmais goda pjedestāls “Rietumu banka-Rīga” komandai velobraucienos Ķīnā šajā sezonā.
No pārējiem Latvijas komandas riteņbraucējiem Prūss bija 27.pozīcijā, Lukševičs sekoja 64.vietā, kamēr zemāk bija Vosekalns (80.vieta), Kaņepējs (107.) un Bēcis (118.).

Kopvērtējumā vadību saglabājis Kevins Rivera no Kostarikas (“Androni-Sidermec-Bottecchia”), No Latvijas komandas visaugstāk atrodas Prūss, kurš ir 11.pozīcijā, līderim zaudējot minūti un astoņas sekundes.
Tikmēr Lukševics atrodams 21.vietā (+3:24 minūtes), Bogdanovičs ieņem 59.pozīciju, Vosekalns 87., Bēcis 90., bet Kaņepējs 118.vietā.
“Tour of China II” velobraucienā tiks veikti pieci posmi.

LA.lv