×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

“Boiko”. Sapnis par idillisku dzīvi laukos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Fotogrāfijas muzejā 25. septembrī atklās poļu fotogrāfa Jana Brikčiņska izstādi “Boiko, bet divus vakarus pirms tam notiks sarunas ar starptautiski atzītiem fotogrāfiem, informē muzeja pārstāvji.

23. septembrī plkst. 18:30 Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs iespēja tikties ar plaši pazīstamo fotogrāfi no ASV Dženu Deivisu (1978), kurš jau pēdējos divpadsmit gadus fotogrāfe strādā ar pašportretu sēriju, kurā pievēršas ar sievietes skaistumu saistītām problēmām, identitātei un ķermeņa tēla nozīmei.

Savukārt 24. septembrī plkst. 18:30 dienu pirms izstādes “Boiko” atklāšanas būs iespējams tikties ar tās autoru Janu Brikčiņski (1979), dokumentālās fotogrāfijas pārstāvi no Polijas. lielākoties viņš savos darbos atainojis Austrumeiropas lauku reģionus.

Izstādītās fotogrāfijas aizved skatītāju uz ciemu ar nosaukumu Boiko Karpatu kalnos Ukrainā, vietā, kur cilvēku apziņā vēl saglabājies kaut kas no mītiskās pasaules uztveres un skaidrojuma par lietu kārtību.

“Es uzaugu lielā pilsētā,” stāsta fotogrāfs, “un varbūt tieši tāpēc mani vienmēr ir intriģējusi nelielu kopienu sadzīve. Ciems Boiko kļuva par vietu, kur īstenojās manas ilūzijas par idillisku lauku dzīvi. Tas, ko es meklēju, veidojot šo projektu, bija motīvi un gaisotne, kas atgādinātu man pasakas, kuras dzirdēju kā bērns kaimiņu valstī Polijā, kurā fotogrāfijās redzamais ciems atradās pirms kara.” Fotogrāfs norāda, ka, lai gan Eiropas kultūra sakņojas laukos, šīs saknes kļūst mums arvien mazāk un mazāk sasniedzamas, un mēs par tām kļūstam arvien nezinošāki.

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar ISSP (Starptautisko Fotogrāfijas vasaras skolu). To atbalsta ASV vēstniecība Latvijā un Polijas vēstniecība Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+