×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Bojā gājuši arī trīs glābēji


Foto -ETAFoto -ETA

Pildot dienesta pienākumus un cenšoties izglābt veikala konstrukciju nogruvumā apraktos cilvēkus, gāja bojā arī trīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki.

Nav pamata uzskatīt, ka Zolitūdes traģēdijā ugunsdzēsēji glābēji gājuši bojā neprofesionālas rīcības dēļ, norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ierodoties notikuma vietā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki tika sadalīti pa posteņiem, bijuši iedalīti konkrēti pienākumi, un tas bija viņu uzdevums: doties iekšā veikala ēkā, lai glābtu tur iesprostotos. Taču pēc pirmā nogruvuma nebija paredzams, ka varētu sekot otrs, kā dēļ cieta un bojā gāja arī VUGD darbinieki.

Vairāki ugunsdzēsēji guvuši ievainojumus. Hospitalizēti desmit ugunsdzēsēji, vēl divi guva vieglas traumas, bet pēc tam darbu turpināja. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš vakar informēja, ka divi VUGD darbinieki joprojām ir ļoti smagā stāvoklī.

Bojāgājušo ugunsdzēsēju glābēju ģimenes saņems kompensāciju – katra bojāgājušā neatraidāmajiem mantiniekiem pienāksies 50 000 latu kompensācija. Cietušajiem glābējiem tiks nodrošināti veselības aprūpes pakalpojumi un atmaksāti rehabilitācijas izdevumi. Pēc tam, kad glābēji būs izveseļojušies, atkarībā no gūto traumu smaguma viņiem izmaksās pabalstus, kas būs robežās no 3000 līdz 5000 latu.

Reinfelds_3

Virsleitnants Edgars Reinfelds, Rīgas reģiona pārvaldes 
1. daļas inspektors dežurants (vada komandieris), dzimis 1988. gada 12. maijā, kopš 2007. gada 4. jūlija ir strādājis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Edgars sāka dienestu kā Rīgas pilsētas pārvaldes Latgales priekšpilsētas brigādes dežūrdaļas ugunsdzēsējs glābējs. 2007. gada 3. septembrī iestājās Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un pēc Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas absolvēšanas 2010. gada 19. jūnijā sāka ieņemt Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 
1. daļas inspektora amatu. Kopš 2010. gada 13. augusta Edgars bija Rīgas reģiona pārvaldes 1. daļas inspektors dežurants (vada komandieris). Par savu dienesta pienākumu pildīšanu dienesta laikā apbalvots vienu reizi.

 

 

 

 

 

 

 

Steinitis_3Kapteinis Vilnis Šteinītis, Rīgas reģiona pārvaldes 5. daļas komandieris, dzimis 1977. gada 3. aprīlī, dienesta gaitas sāka 1999. gada 25. janvārī kā Rīgas rajona brigādes Saulkrastu daļas ugunsdzēsējs. No 2004. gada 1. janvāra līdz 2005. gada 21. jūnijam Vilnis ir bijis Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kadets. 2005. gada 22. jūnijā iecelts par Rīgas rajona brigādes Saulkrastu daļas vada komandieri. No 2005. gada 1. oktobra līdz 2007. gada 31. oktobrim V. Šteinītis pildīja Rīgas rajona brigādes Olaines daļas komandiera pienākumus un paralēli arī Rīgas pilsētas pārvaldes Kurzemes rajona brigādes komandiera pienākumus. Savukārt no 2008. gada 12. februāra līdz 2009. gada 31. maijam viņš ieņēma Rīgas pilsētas pārvaldes Kurzemes rajona brigādes komandiera amatu. Kopš 2009. gada 
1. jūnija Vilnis bija Rīgas reģiona pārvaldes 5. daļas komandieris. Par savu dienesta pienākumu izcilu pildīšanu ir apbalvots desmit reizes.

 

 

 

 

 

 

 

Iziks_3

Kaprālis Sergejs 
Ižiks, Rīgas reģiona pārvaldes 1. daļas ugunsdzēsējs glābējs, dzimis 1969. gada 24. maijā, dienesta gaitas sāka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā 1999. gada 15. septembrī. Gandrīz desmit gadus, no 1999. gada 15. septembra līdz 2009. gada 31. maijam, Sergejs bija Rīgas reģiona pārvaldes Latgales priekšpilsētas brigādes dežūrdaļas ugunsdzēsējs glābējs. Kopš 2009. gada 1. jūnija viņš bija Rīgas reģiona pārvaldes 1. daļas ugunsdzēsējs glābējs. Par savu dienesta pienākumu pildīšanu apbalvots četras reizes.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācija no vugd.gov.lv

 

 

 

 

 

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadība, visi esošie un bijušie ugunsdzēsēji glābēji izsaka visdziļāko līdzjūtību trīs bojāgājušo glābēju tuviniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+