Pasaulē
Citur

Bojāgājušo skaits Somālijas teroraktā pieaudzis līdz 276 16

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Bojāgājušo skaits sestdien Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo notikušajā teroraktā pieaudzis līdz 276, bet 300 cilvēki ievainoti, pirmdien pavēstīja informācijas ministrs Abdirahmans Osmans.

Terorakts ar tik lielu upuru skaitu Somālijā līdz šim nebija pieredzēts.

Somālijas valdība teroraktā vaino ar “Al Qaeda” saistīto grupējumu “Al Shabab”. Tiesa gan, grupējums teroraktu pagaidām nav komentējis.

Mogadīšo terorakts ir arī viens no asiņainākajiem Aizsahāras Āfrikā. Upuru skaita ziņā tas pārsniedz 2015.gadā Kenijā notikušo uzbrukumu Garisas universitātei, kā arī 1998.gada sprādzienus ASV vēstniecībās Kenijā un Tanzānijā.

Lielākā daļa bojāgājušo Mogadīšo “ir sadeguši tā, ka tos nav iespējams atpazīt”, sacīja policijas amatpersona Ibrahims Mohameds.

Somālijas prezidents Mohameds Abdullahi Mohameds teroraktu raksturoja kā valsts mēroga traģēdiju, kā arī mudināja iedzīvotājus palīdzēt cietušajiem, nododot asinis.
Somālijā izsludinātas trīs dienu sēras.

Sprādziens notika noslogotā krustojumā pilsētas centrā, un tajā tika iznīcināti vairāki desmiti transportlīdzekļu, kā arī bojātas ēkas vairāku simtu metru rādiusā.

Kravas automašīna šķita aizdomīga drošības spēkiem, un tie uz automobili atklāja uguni, tomēr tajā esošais terorists paguva sarīkot sprādzienu.

LA.lv