×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Juris Bojārs: Kāda nozīme pienam un šprotēm, ja vairs nebūs neatkarīgas valsts?
 (54)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Vai esam gatavi katrs mēnesī no sava maka tērēt piecus eiro vairāk pašmāju produktu pirkšanai? Cik daudzi ir gatavi iestāties zemessardzē un divas nedēļas nogales mēnesī veltīt nopietnām mācībām? Kad beidzot saņemsimies, lai tērētu valsts aizsardzībai divus procentus no iekšzemes kopprodukta? Par šiem un citiem jautājumiem Rīgā Eiropas Savienības mājā notikušajā konferencē “Nacionālā un starptautiskā drošība pēc Krimas okupācijas” diskutēja politoloģijas, aizsardzības, starptautisko tiesību, reliģijas un citu jautājumu eksperti.

Latvijas Universitātes (LU) profesors Juris Bojārs konferencē, runājot par starptautiskajām tiesībām, uzsvēra, ka tās veido valstu vienošanās. “Ekstremālos gadījumos starptautiskā sabiedrība ir spējīga vienoties,” sacīja Juris Bojārs, kā piemēru pieminēdams Pirmo līča karu: “Kad Sadams Huseins iebruka Kuveitā, ļoti īsā laikā tika pieņemtas trīs ANO Drošības padomes rezolūcijas, visas lielvalstis bija vienotas. Īsā laikā tikai izveidots apmēram 400 000 cilvēku liels karaspēks ar karafloti, ar lidmašīnām. Un, tā kā Sadams Huseins negribēja ieklausīties brīdinājumos un izvest karaspēku no Kuveitas, apmēram nedēļas laikā viss Sadama okupācijas karaspēks no gaisa tika iznīcināts.”

Tagad starptautiskajai sabiedrībai ir darīšana ar valsti, kas iedomājusies atjaunot vai nu impēriju bijušajās PSRS, vai Krievijas cara impērijas robežās, sacīja profesors. Ar starptautisko tiesību palīdzību to ierobežot ir grūti, jo tagadējā drošības un līdzsvara sistēma pasaulē balstās uz uzvarētāja tiesībām: “Tās ir piecas lielvalstis, kuras uzvarēja Otrajā pasaules karā. Viena no tām vienmēr var ANO visu bloķēt. (..) Neviena no šīm piecām lielvalstīm – un tās visas kopā – negrib zaudēt savas veto tiesības. Jo pieciem ir vieglāk vienoties par to, kas notiks visā pasaulē.” Taču šodien nav nekādu argumentu, kāpēc Vācijai kā lielākajai Eiropas ekonomikai joprojām jābūt “karā zaudējušai valstij”, tāpat Japānai – abas valstis nevar būt ANO Drošības padomes locekles. “Vai tad tā ir taisnīga sistēma ap­stākļos, kad pasaule ir pilnīgi izmainījusies?” retoriski vaicāja J. Bojārs. Pēc viņa teiktā, cilvēces uzdevums ir reformēt ANO un panākt, lai lielās impērijas nevar ignorēt starptautisko tiesību normas.

Vēl profesors uzsvēra, ka vienīgais, ko saprot “agresori, maniakāli līderi”, ir pēc iespējas spēcīgāks sitiens: sākumā ekonomiskais, diplomātiskais, ja ar to nepietiek, jābūt arī militāram.

LU profesori Žanetu Ozoliņu pārsteiguši izteikumi, kas par notikušo Ukrainā izskanējuši Latvijas publiskajā telpā: “Latvijā pārāk sāk dominēt stāsti par nelaimīgajiem uzņēmējiem, pienu, gaļu un šprotēm. Tas vedināja domāt, ka kaut kas nav kārtībā ar vērtībām. Bojāra kungs jau pieminēja: kāda nozīme būtu pienam un šprotēm, ja vairs nebūtu neatkarīgas valsts?”

Ž. Ozoliņa uzsvēra, ka notikumi Ukrainā liek mums domāt gan par Latvijas ekonomiku un aizsardzības politiku, gan par integrāciju. Vērtības nepieciešamas ikvienai valstij. “Tās nodrošina to, ka ilgtermiņā nebūs lēkāšanas no vienas ģeopolitiskās orientācijas uz otru. Latvija nevar atļauties plašajā vērtību spektrā cilpot kā tāds zaķis no vienām vērtībām pie otrām, no vieniem tirgiem pie otriem tirgiem,” salīdzināja profesore.

Viņa mudināja katru Latvijas iedzīvotāju atbildēt sev: kāda bija mana izvēle, kad dzirdēju par Krievijas agresiju Ukrainā? Vai tā bija žēlošanās par sava biznesa tirgus zaudēšanu vai biļetes pirkšana uz kādu no rietumvalstīm, vai varbūt izšķiršanās par pievienošanos zemessardzei?

Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs aicināja nostiprināt sabiedrībā garīgo dimensiju, lai tā vairāk iesakņotos kultūrā, izglītībā: “Tas sagatavo bāzi vispārējai drošībai arī starptautiskajās attiecībās. Tas ir jāieraksta prioritātēs.”

Pievienot komentāru

Komentāri (54)

 1. ” Nav darba, nav radīti apstākļi, lai visi varētu nopelnīt sev iztiku” – tā sūkstās un vaimanā visi, kuri negrib piepūlēt savas smadzenes un gaida, lai valsts viņu vietā visu to sagādā. Sociālisms mēģināja valsts līmenī visus centralizēti vadīt un SABIEDRISKI nodrošināt, bet ņēma un izputēja, tāpēc ka nav iespējams to šādā veidā izdarīt. Jo cilvēkiem trūka intereses un līdz ar to atbildības. Sevi nodrošināt ar darbu un iztiku var tikai katrs cilvēks INDIVIDUāLI, izmantojot valsts piedāvātas iespējas. Valsts arī piedāvā šīs iespējas – kļūsti par pašnodarbināto, uzņēmēju, kalpotāju vai strādnieku. Diemžēl viena liela daļa tiecas būt tikai strādnieki, jo tā nopelnīt naudu ir krietni vieglāk, nekā piemēram būt par uzņēmēju. Tāpēc arī tā klaigāšana, ka nav darba. Mēs taču piedzimstam vienādi, tad kāpēc man būtu priekš tevis jāsagādā darbs? Domā un cīnies pats! Arī valsts jau nepastāv tikai tāpēc, lai tev gādātu darbu, viņa tikai dod iespējas – domā un strādā. Vēsturiski tirgus ekonomika pretstatā sociālismam ir izturējusi laika pārbaudi un lai arī tā nav ideāla, tomēr citas alternatīvas šodien tai nav. Pārējais ir tikai tukša pļāpāšana.

 2. Patdies profesoram par interesanto rakstu un komentāru rakstītājiem, kaut komentār tomēr tādi pašvaki.
  Mums latviešiem tiešām ir problēmas ar vienotu nostāju savas īstas nacionālas valsts izveidi. Mēs Eiropā esam
  skaitliski pārāk maz, un ar ļoti dažādiem uzskatiem. Brīnums, ka mēs 1919./20.g.g. spējām izkarot savas valsts
  neatkarību, bet valsts attīstībā bija tik lielas nesaskaņas, ka Kārlis Ulmanis bija spiests sarīkot apvērsumu un valsts vadību ņemt savās rokās. Viņam valsts attīstībā veicās teicami, bet viņš nokļūdījās žēlojot savu tautu padodoties Sarkanarmijas milzīgajam pārspēkam. Bet kā vajadzēja rīkoties toreiz, un kā patreiz ?!

 3. Vai mums tagad ir neatkariiga valsts? Cilvekiem iztikas liidzeklus – uzturs veseliiba, pajumte, paarlieciiba par naakotni ir nepieciesama jebkuraa valsts iekaartaa. Un sii sisteema nespeej to nodrosinaat, jo nav darba, nav radiiti apastaakli lai visi vareetu legaali nopelniit sev iztikas liidzeklus- kapitaala koncentraacija nelielu lauzu grupaa un tie tos iegulda, kur lielaaka pelna. SII SISTEEMA NAV ILGSPEEJIIGA.

 4. Liela daļa komentētāju te izliekas, ka nesaprot, par ko runā Bojāra kungs. Viņi te velk jau labi zināmo meldiņu par materiālām vērtībām, bet profesors mēģina pateikt, ka bez garīgām vērtībām nebūs jēga
  arī materiālām vērtībām. Kāda jēga būs pienam vai šprotēm ikdienas galdā, ja tev būs atņemta tava valsts, kurā tu vari brīvi runāt savā, nevis svešā mēlē, kurā tev uzspiedīs svešu mentalitāti, kurā tu nevarēsi vairs teikt to ko domā, kurā ierobežos tavu ekonomisko, ceļošanas un vārda brīvību, kur tu būsi tikai izpildītājs, bez sava “es”, utt. Lūk, par ko ir runa! Ne jau piena vai šprotu dēļ, bet šo vērtību vārdā arī notika Atmoda Latvijā. Valsts ir tā, kas nodrošina šīs pamatvērtības un nevajag te spļaut akā no kuras pats dzer. Pie mums demokrātijas apstākļos ir savairojies ļoti daudz demagogu, kuri negodīgi manipulē un spēlē uz šīm materiālām vērtībām, mūsu ekonomiskajiem trūkumiem un nepilnībām, vaimanā par mazajām algām, pensijām, dzīves līmeni un PRETSTATA to visu valsts jēdzienam. Tā ir tipiska materiālisma atgremošana, kas daudziem iedzīta galvās vēl iepriekšējā sistēmā – neredzēt tālāk par vēderu, nekas vairāk. Bet patiesība ir tāda – kā paši strādājam, ko ievēlam valsts pārvaldē, cik efektīvi protam šo brīvību izmantot, tā arī dzīvojam.

 5. Pastāvēs, kas pārmainīsies. Te runa nav par šprotēm, bet par mūsu garīgumu. Kamēr sabiedrība domās tikai par vēderu, tikmēr būs, lā ir. Izglītība ( laba izglītība)., kultūra ir tie stūrakmeņi, kas veicinās Latvijas valsts drošību, to garantēs. Jā kāds domās tikai par Krievijas impērijas ambīcijām, tad tādam būtu jāatvadās no Latvijas un jāpievienojās tiem, kas jau atrodas zārkos.

 6. Piekrītu Sisi komentāram un jā šoreiz tiešām Bojāram ir taisniba,Latvijā vajag uztaisit aptauju ,cik cilvēki uzticas tiesām ,policijai, DP ,KNAB ,veselības aprūpei,liekas ,ka latvieši nav vairs saimnieki savā zemē, bet tos vada kāds cits,jaunieši nevar atrast darbu, jo viņiem jāprot krievu val,viņi izvēlas braukt prom,sociālā aprūpe ir ļoti sliktā līmenī ,man tracina tas ,ka krogos ,autobusos, taxi , uz ielām ir cilvēki,kas vispār nerunā latviski,kas pie velna tā ir Kamčatka vai Latvija, pa TV man jāskatās raidījumi krievu val.,tagad vēl tā A.Rancāna vajāšana,kam nu būs jāiet uz tiesu par to, ka pateica taisnibu!

 7. Atkal IZŅIRDZ JURI BOJĀRU!!! Tas esot SVIESTS!!! Varbūt sviests ir to “jaunuļu” vai “GUDRĪŠU” galvās, kuri Bojāra vārdus NESAPROT??? Viņš ĻOTI LABI ZIN, KAS IR KRIEVIJAS prezidents atšķirībā no manis un jums… Ž.Ozoliņa tagad atkal čiepst, jautādama par izvēli??? Pati savā laikā simpatizēja Krievijai un tas bija NESENĀ pagatnē!!! KĀPĒC TAGAD DZIEDAT CITU DZIESMU, profesore??? ĻOTI rezervēti skatos uz šāda tipā cilvēkiem, tai skaitā uz puskoka lēcējiem Repši, Šleseru,Kalvīti, veco Godmani!!! Tās reklāmas par viņiem ir UNIKUMS!!! Domāju, cik daudz skrūvju jātrūkst smadzenēs, lai dabūtu gatavas TADAS REKLĀMAS??? KAS IR TIE DULLIE, KURI NAUDAS DĒĻ SEVI TĀ IZKROPĻOJUŠI??? KURŠ IR REDZĒJIS BĀRDAINUS MAZUS BĒRNUS… Par RĪGU NEBRĪNĪTOS, TUR NOTEIKTI ŠIE ŠVAUKSTI SASTOPAMI… tāpat kā murgi komentāros.

 8. Biļetes pirkšana uz rietumvalstīm bija tādēļ, ka nebija darba. NEBIJA DARBA VISPĀR! Vai tad šodien kaut kas ir mainījies? Kāda valsts sargāšana var tikt stiprināta no tik dārgās Latvijas valsts iedzīvotāja, kuram nebūs lemts tur atrast DARBU? Jeb uz šodienu, pienācīgu samaksu, samaksātus nodokļus?!!!

 9. Klusē, s… draņķi!!

 10. TE TEV NU BIJA,KOMENTĀRI LIECINA PAR MUMS.NU KO,TĀDI MĒS ESAB.SŪDĪGI,ĻOTI,SŪDĪGI.

 11. profesors jau gudrāks Atbildēt

  Kur gan tik daudz rusofobijas? Tā nav iešana uz mieru un drošības stiprināšana. Sākot no mūsu valdības un masmēdijiem, daudzās galviņās iedzīta kaut kāda šizofrēnija. Briesmīgie krievi!!!! Pūķins!!!! Pašiem nav kauns?
  Vai Staļins Latvijai ir nodarījis tādu ļaunumu, kādu to tagad redzam? Viņš izveda no dievzemītes četrdesmit tūkstošus. Visi zinājām, ka NKVD ir briesmonis. Bet tagad paši aizmukām no Latvijas desmitkārt lielākā skaitā, atstādami to abu neri migrantiem? Vai tik stipri briesmīgais krievs mūs apdraudēja fiziski, cik esam izmirstoši tagad? Un, redz, mēs esot neatkarīga valsts? Tieslietu ministre nevar dabūt pielaidi valsts noslēpumam no pašas pakļautībā esošā SABa? Tad kāpēc iet uz vēlēšanām, ja Satversmē ierakstītatajai izpildvarai nav varas? Piezvana no citas vēstniecības, kā savulaik VVF un Saeimai čušs?

 12. Vecais KGbešņiks ieklepojās, saprot ,ka VDK nav nekur atkāpusies

 13. Rīdziniece Made- Sisi,Karlsonam Atbildēt

  Ko jūs rejat ! Sisi -pārmet Zigmāram Liepiņam operas izīrēšanu Krutoja jubilejas svinībām, Karlsons gvelž, ka mums ES par maz tiesību.
  Z.Liepiņš beidzot Operā ir kārtīgs direktors,un šogad Opera neubago naudu no mums.
  Par tām mūsu tiesībām ES. Vai esat aizmirsuši ,kā dzīvojām 90.-os ,kad vēl nebijām ES ,kad no saimnieka mājām jebkuru bez tiesa sprieduma varēja izmest uz ielas, kad tūkstošiem bērnu nabadzības dēļ pameta skolas?

 14. Kremlim ir ļoti bīstami ieroči, ieskaitot atombumbu. Savā emociju uzplūdā, abižotā pārliecībā un ambīcijās viņi var izdarīt briesmīgas lietas. Savu cilvēku vērtībai Krievijā nav nozīmes. Tā ir bijis un būs. Vienīgā cerība uz pašiem krieviem, ka tie uztaisīs maidanu, jo tomēr kaut kādu brīvestības gaisu kādu laiku ir paelpojuši. Militārai Krievijas sakaušanai neticu.

 15. Nu tik iet vaļā – ja Putins gribēs, tad Latviju ieņems dažās stundās, jo Kijevu arī viņš taču lielijies ieņemt 2 nedēļās. Es pat lasīju, ka 1939. gadā Staļins Somiju solījies ieņemt 12 dienās, bet realitātē karoja 3,5 mēnešus un krievi Somiju neiekaroja, bet zaudēja 250 tūkst. sarkanarmiešu. Starp mutes brūķēšanu un realitāti vienmēr ir liela starpība. Šitās runas ir, lai iedzītu bailes, bet bailīgo arī pie mums netrūkst. Nav jau nekāds brīnums, ka mūsu žurnālisti presē un TV runā tikai par pienu un šprotēm, jo 50 gadus visiem tika dzīts iekšā materiālisms, ka “vēders Dievs visaugstākais”, bet tādas vērtības, kā brīvība, valsts neatkarība, cilvēktiesības vispār bija pabāztas pagultē un par tām pat nedrīkstēja iepīkstēties. Visi tika noskaņoti uz šī materiālo vērtību viļņa un tā bija un lielai daļai cilvēku arī šodien ir vērtību skalā proritāte numur 1. Tad kāpēc gan lai tāda vērtība kā “valsts” pēkšņi šai cilvēku daļai kļūtu par prioritāti numur 1 ? “Valsts” jēdzienu daudzi šodien ir nomainījuši pret kādreiz starp Romas plebejiem populāru teicienu: “Kur labi man, tur mana tēvija”!

 16. Lai gan Ozoliņa ir par okupantu atstātās „5.kolonnas” integrēšanu, bet ne starptautiski likumīgu repatriēšanu, bet viņas aicinājums tomēr būtu jāņem vērā.
  „Viņa mudināja katru Latvijas iedzīvotāju atbildēt sev: kāda bija mana izvēle, kad dzirdēju par Krievijas agresiju Ukrainā? Vai tā bija žēlošanās par sava biznesa tirgus zaudēšanu vai biļetes pirkšana uz kādu no rietumvalstīm, vai varbūt izšķiršanās par pievienošanos zemessardzei?”

  • faktiski jau tās visas trīs “izvēles” ir otršķirīgi jautājumi, jo tie pastāv tikai tādēļ, ka netiek risināts pirmšķirīgais jautājums, kas ir okupācijas draudu pastāvēšanas jautājums; un tas ir starptautiski nelikumīgās, okupantu atstātās un integrācijai nepakļāvīgās “5.kolonnas” eksistences jautājums.

 17. visi tikai runa un runa,kur ir visas ,es nezinu,juristu biedribas vai kadas citas ,kas verstos pie musu valdibas-oficiali,par visam sim nejedzibam,kas notiek Latvija,kad tiek grauta valsts,kurinats naids un atklati pausta prokrieviska nostaja,kad lav iesiem ir nedrosi dzivot sava valsti-kapec neviens neversas pret to,,,,,mus -iedzivotajus jau neviens nedzird,neklausas,vai tiesam nav vairs gudru cilveku,kas zinatu ka so arpratu apturet-juristu,ekonmistu ar pilsonisku attieksmikaut as mainisies tikai tad ,kad valdiba bus cilveki ,kas domas par valsts attistibu,nevis savam pakalam,ka zagli slesereni,skeleni,un visadipuskoka leceji,kas nevella nesaprot no valsts vadisanas,tikai prot shemot un zagt

 18. Lielākā daļa nopirktu biļetes rietumu virziena, nevis karotu par Latviju, ja notiktu, kas līdzīgs, kā Ukrainā

  • Patreiz Latvija viss ir ta izkroplots, ka faktiski sanaktu nevis cinities par Latviju ka Valsti, bet tiem kuri sezh augsatjos kreslos, vai apzagushies

 19. Normali cilveki, ari biznesmeni, taja launuma imperija degunu nebaz, jo tur nav cilvecisku attiecibu, vieni vienigi uzmetieni un totalitarisms, no kura japriecajas, ka bija iespeja distanceties. Jaaizmirst, ka austrumu virziena vispar ir civilizeta zeme, tikai laupitaju, iekarotaju imperija, no kuras jasargajas visiem spekiem. Ta pati ar savu ricibu sen ir uzcelusi zogu, kuru grib paplasinat, kura robezas ievilkt mus atpakal.
  Ta ka aiz socialiem saukliem maskejosa vergu imperija, tautu cietums, tapat ka ta kadreizejais partneris vacu nacionalsocialistiskie fasisti nav mainijusies, tikai sos gadus maskejusies, cietusies, un nu atklajusies, tad ir pienacis pedejais laiks reformet ANO, lai banditiski orientetam valstim nebutu starptautiska noteiksana un veto tiesibas.
  Jo vilks kazoku met, bet ne tikumu. Sovjets nav mainijies. Tas, ka tam, dalot laupijumu, izdevas sakaut faktiski savu partneri, ar ko saka 2.PK iebrukot Polija, nemaina ta patiesos merkus un butibu. Ja 1 shakalis, cinoties par laupijumu sakoz 2., tas to nepadara par jerinu…, par kadu gan tam izdevies sevi visus sos gadus uzdot, telojot atbrivotaju, un maldinat starptautisko sabiedribu.
  Nu cerams, ka Ukraina, pirms tam Cecenija, Gruzija, Moldova tas sevi ir atmaskojis?

 20. Fašistiskā Krievija ar lozungu “Krieviju visā pasaulē!” kā ANO Drošības padomes locekle ir absurds un stulbums. Okupantu valsts noteiks, kā citām valstīm dzīvot. – ABSURDS!

 21. Ko gan var gribēt valstī, kurā, piemēram, tvnet.lv mierīgi pelna ar portālu latviski, kam ideoloģija piemērota atbilstoši Latvijas vajadzībām (it kā), bet krieviski ar fašistisku iekarotāju ideoloģiju (nu, vismaz taisot reveransus šai ideoloģijai). Tas taču notiek šeit, mūsu acu priekšā. Vai šie pelnītāji, kas staigā pāri robežām paceltu galvu domā, ka viņu portālus lasa muļķi, kas nesaprot, ka šādi portālu veidotāji ir tādas pašas prostitūtas kā Zigmars Liepiņš ar furšetu operu. Nē, nu, protams, var jau tikai lasīt kūku un sēņu receptes – tām nav ideoloģisku atšķirību – varbūt.

 22. Nu ikdienas līmenī jau NAP valsts klerkiem ir tik vien kā papīrs, ko “uz naglinas uzspraust” un zvēresti, Doma baznīcā dotie, arī vien pašu to zvērestu devēju – dalibnieku intrigās un veltos solījumos nogrimst…
  Ja sakarīgu mērķu nav un meklē tik kurai savienībai kārtējo reizi padoties un kapitulēt,
  bet zelta teļš vien tas labturības mērķis un dievs, kāds gan tad brīnums?
  Labāk pastāsti, kāpēc VVF pie rokas atvedi uz iecelšanu amatā….
  Sīkums, bet nu tomēr.
  :(?

 23. ES sankcijas, kuras apspriedīs nedēļas nogalē…Vienīgie, kas piedāvā ko reālu ir briti( SWIFT, aizliegt dubultas pielietošanas materiālu eksportu,utt). Ko pārējie-Francija tirgo desantkuģus Krievijai, ar lielu godu uzņem Kremļa pārstāvjus..Slovēnija tusē ar Putinu,Merkele pļāpā pa telefonu ar savu KGB kuratoru Putinu,Itālija ir par pragmatismu attiecībās ar Krieviju… Kā labi norādīja vienātv intervijā franču biznesmenis no Total-politiķiem ir jādzird ko saka uzņēmēji. Un nospļauties visiem par ukraiņu un krievu puikām, kas iet bojā-galvenais ir peļņa.

 24. Iesaistoties dažādos blokos un savienībās valstis zaudē vai brīvprātīgi nodod daļu savas neatkarības (brīvi pieņemt lēmumus savas valsts interesēs ) šo savienību vadībai. Šobrīd Latvijas militārā sfēra un ārpolitika ir pakļauta ASV ( NATO) vadībai , ekonomika un finanšu sfēra Briseles ( ES ) un starptautisko aizdevēju ( pamatā ASV) pārziņā. Latvijai neatkarīgas paliek pāri tikai sociālā sfēra , izglītība , medicīna. Tā kā par maz neatkarībai. Bez tam pretēji spītīgajiem poļiem mūsu valdības tradicionāli necenšas aizstāvēt savus iedzīvotājus un viņu intereses, bet pilnībā paļaujas uz Rietumu viedokli, jo citādi ,, Eiropa mūs nesapratīs, Eiropa mūs neatzīs….” Tad par kādu neatkarību un no kā iet runa?

 25. Autoram ir taisnība. Vai atkal gribat aiz “dzelzs priekškara” dzīvot kā nozombēti “padcilvēki”, kā mankurti? Pēc principa – “Ubi bene, ibi patria”? Aizmirsuši pa 25 gadiem?

  • Principā šis teiciens ir par kosmopolītiem. Latviski tas skan-kur sile pilnāka,tur cūkas klāt. Un kosmopolītisms nedzīvo aiz”dzelzs priekškara”,tas dzīvo t.s. demokrātijā.

 26. vai visu labi izdomaji vinas jau nau baltija ielida eiropas-burzazijas-pakala…..visu labu socialdemokrat….

 27. Brīvība pie mums ir nosacīti, jo tik maza valsts viena pastāvēt nevar, tāpēc samierināmies ar ES un ASV ietekmīgo politiku. Ja atceras, ka mums ir saujiņa miljonāru, kas bagātību sarausuši dažos gados, tad par taisnīgu valsts iekārtu kaut kā negribas runāt. Tāpēc labāk palieku pie šprotēm un piena, jo man, tāpat kā daudziem no tautas, tas ir izdzīvošanas jautājums… Diemžēl.

 28. jaa cilveeciigums ir nepiecieshams, paliidiidziiba liidzcilveekiem … un visbeidzot vienas otram paliidzeet …

  • Tads latvietis vel nav piedzimis ,kas palidzetu otram latvietim.

   • Ir ir nav jau tik traki … tik jaasaak shaadu “kaiti” izplatiit arii taalaak latvieshos!

   • Slikts “vērotājs” tātad esi…
    izmazgā acis!
    :))

    Palīdzēšana jau vajadzīga tikai tad, ka patiešām tā ir vajadzīga un nevis
    tā ierstā ziedo.lv – “atmazgā savu vainas apziņu” – pārprastā kristiešu stilā,
    t.i.: ļaut otram sev uzrāpties skaustā un tikai citu problēmas sākt risināt…
    tā vietā, lai turētu varu un politiķus atbildīgus par saviem darbiem un muldēšanu.
    Tūlīt jau atkal redzēsim, cik īsa vai ilgspējīga tā atmiņa ir kādiem…
    jo neviens taču viņus balotēties nedzen – pašu vēlme “īzrādīties” vien…
    Tie, kas kaut ko var izdarīt, to vnk ņem un dara un dajebkurā vietā tā.

    Tā kā – varbūt labāk iesākt ar tīru savējo sirdsapziņu,
    tad arī nekādu vainas sajūtu neviens nevarēs iedvest…

 29. Piekrītu visu triju minēto runātāju viedokļiem – reālajiem. Diemžēl, mūsu sabiedrībā ir daudz “vecās domāšanas” paudēju – šauri savtīgu ekonomistu, “savas partijas” aklu aizstāvju, arī “kabineta teologu”, kuriem trūkst realitātes sapratnes. Konservatīvo teoretizēšanu ir jānomaina pret apziņu, ka esam “braucēji vienā laivā”.

 30. 1)
  5EURO – esmu gatavs katru mēnesi no sava maka
  tērē tvairāk pašmāju produktu pirkšanai.
  (ja tie nav GMO)

  2)
  esmu gatavs iestāties zemessardzē un divas nedēļas
  nogales mēnesī veltīt nopietnām mācībām.
  (ja tās tiešām ir mācības – nevis tusiņš izklaidei)

  …. bet vai VARU TUROŠIE ir gatavi aktīvāk rūpēties par
  cilvēkiem Latvijā, par IZGLĪTĪBU, VESELĪBU, MAZNODROŠINĀTO
  dzīves kvalitātes jautājumiem? Par to, lai “SPĒCĪGIE” dalītos ar vājākiem,
  lai MEŽONĪGĀ KAPITĀLA VARAS APSTĀKĻI nav NECILVĒCĪBAS simboli,
  lai beidzot var aizbāst mutes visiem tiem kas nostaļģē pēc PSRS,
  lai paši cilvēki var teikt – arī KAPITĀLISMAM IR CILVĒCĪGI
  SEJAS VAIBSTI, lai pār kapitāla varu ir, ja ne DIEVA
  vara, tad kaut Viņa apjausma un ja savādāk
  nevar, tad vismaz BIJĪBA.

  K
  R

 31. Par pienu,galu un sprotem latvija palikusiem baleliniem svarigaks produkts ir plasmasas pudeles pilditais stiprais alus,krutka un kontrbandas cigaretes.Ta balelini padariti miegaini ,spriest un domat nespejigi darzeni.

 32. Jautājums prof. Žanetei Ozoliņai uz Teikumu “..kāda bija mana izvēle…” Kā Jūs iesakāt šīs izvēles saskaitīt lai iznāktu valsts?

 33. Bez neatkarīgas Latvijas nekam nav nozīme.

 34. Pilnīgs kremlim Sviests Atbildēt

  Profesora kungs beidziet nemelot . Kur jūs redzat neatkarīgu valsti? Ja vēlaties palīdzēt izveidot vienpolāro pasaules sistēmu bez Amerikas kundzības tad jūs esat noziedznieks. Sekas būs totāls urlu genocīds. Labi zinat cik vergu bija plānojis atstāt Hitlers,kā kremlis ziņoja, viņa sponsori un mantinieki no mongoļiem. To reiz apliecināja A.Saharovs, S.Kobaļovs un Olbrait un nelaiķe Tečere. Anglosakšu plāni nav mainījušies un tas vienīgais traucē kremlim.

 35. Esam sasutuši par nodevību Atbildēt

  Sākot kremļa agresiju Ukrainā, mums tikai viena doma bija-jātiek vaļā no milzīgās svešo 5 kolonnas un par to pirmkārt bija jādomā valdībai, nevis to tiem kā pēdējajiem rindā jāapspriež un pat tas vēl nenotiek!

 36. Bpjāram taisnība! Jā Putins gribēs Latviju ieņēms dažu stundu laikā . Europa prmā dienā izteiks NISPRATNI vēlāk SAŠUTUMU un NEISPRATNI Pēc tam prasīs no Putina paskaidrojumu ,Putins, Protams paskaidros,Pleskavas desantnieki nomaldījās. Nākošā kārta pienāks rietum.europai

 37. Profesora kungs beidziet melot . Kur jūs redzat neatkarīgu valsti? Ja vēlaties palīdzēt izveidot vienpolāro pasaules sistēmu ar Amerikas kundzību tad jūs esat noziedznieks. Sekas būs totāls genocīds. Labi zinat cik vergu bija plānojis atstāt Hitlers, viņa sponsori un mantinieki anglosakši. To vēlreiz apliecināja Olbrait un nelaiķe Tečere. Anglosakšu plāni nav mainījušies.

Draugiem Facebook Twitter Google+