Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Bojāta “Telia” kabeļa dēļ internets traucēts Latvijā un ārvalstīs (1)

interneta_kabelis_stock

Telekomunikāciju nozares uzņēmuma “Telia Latvija”, kas aprīļa sākumā cietis no hakeru uzbrukuma, interneta pieslēgumu šodien skārušas nopietnas problēmas, novēroja aģentūra LETA.

Problēmas ar interneta pieslēgumu sākās pēc plkst.11. Uzņēmums “Telia Latvija” noskaidrojis, ka bojāts maģistrālais optiskais kabelis ārpus Rīgas apkaimes, kas nodrošinot datu satiksmi arī ar Eiropu un Āzijas valstīm. Patlaban uz bojājuma vietu esot devušies speciālisti, kas sāks līnijas remontdarbus. Interneta pakalpojumu nodrošināšanai pašlaik tiekot veikta datu plūsmas maršrutēšana caur citām līnijām.

Kā norādīja “Telia Latvija” tirdzniecības direktors Mārtiņš Pauls, šāda veida optiskie kabeļi tiekot ierakti zem vilciena sliedēm un to bojājumi varot rasties vilciena katastrofas dēļ. Tā kā Latvijā patlaban vilciena avārijas konstatētas neesot, tad visticamākais bojājumu iemesls esot ļaunprātīga rīcība.

“Telia Latvija” dibināta 1992.gadā. Uzņēmums piedāvā mākoņskaitļošanas, datu centru, interneta, datu pārraides, kā arī citus IT pakalpojumus. “Telia Latvija” ieguldījusi vairāk nekā 30 miljonus eiro (21 miljonu latu) tīkla infrastruktūras, datu centru un mākoņskaitļošanas pakalpojumu attīstībā. “Telia Latvija” ir Zviedrijas telekomunikāciju koncerna “TeliaSonera” AB grupā ietilpstošs uzņēmums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kurš pārplēsa kabuli?

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+