×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Boķis aicina iedzīvotājus deklarēties Valmierā (2)

Valmiera1_KM_4

Valmieras mērs Inesis Boķis izplatījis paziņojumu ar aicinājumu iedzīvotājiem deklarēties Valmierā, portālu “LA.lv” informēja pašvaldībā.

Valmieras pašvaldībā atzīmē, ka saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem iedzīvotāju skaits Latvijā turpina samazināties. Valmieras pilsētā 2013.gada 1.jūlijā bija deklarējušās 25  163 personas – tas ir par 216 iedzīvotājiem mazāk nekā tā paša gada 1.janvārī. Dati par deklarēto iedzīvotāju skaitu 2014.gada 1.janvārī vēl nav apkopoti.

Valmieras Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes iedzīvotāju reģistrēšanas speciāliste Gunta Upīte skaidro, ka ik mēnesi no Valmieras izdeklarējas aptuveni 80 cilvēku, kuri pārceļas uz dzīvi kādā citā pašvaldībā vai dodas uz ārzemēm.

“Lielākā iedzīvotāju kustība novērojama vasaras mēnešos, kad cilvēki aktīvāk veic darījumus ar nekustamo īpašumu, kā arī pārcēlās uz ārzemēm. Tāpat daudzi iedzīvotāji, kas krīzes laikā – 2009. un 2010.gadā – pārcēlās uz ārzemēm, tikai šobrīd sāk izdeklarēties,” stāsta Upīte.

Lai gan statistikas dati uzrāda iedzīvotāju skaita kritumu pilsētā, Upīte uzsver, ka patiesais iedzīvotāju skaits Valmieras pilsētā ir ievērojami lielāks. “Ļoti daudz cilvēku Valmierā strādā, apmeklē izglītības iestādes, iesaistās amatiermākslas kolektīvos, taču nav ššeit oficiāli deklarējušies. Liela daļa Valmierā strādājošo jau ilgstoši ššeit arī dzīvo, taču, tā kā viņi ššeit nav deklarēti, oficiālajos statistikas datos neparādās,” tā Upīte.

Arī Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Boķis apstiprina, ka statistikas dati neatspoguļo realitāti, un to apliecina situācija ar dzīvojamā fonda pieejamību Valmieras pilsētā.

“Jau ilgstoši redzam, ka pilsētā trūkst īres dzīvokļu – pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu. Līdzīga situācija novērojama arī ar dienesta viesnīcām, kuras ir pārpildītas, uzņemot jauniešus no visas Latvijas. Tāpat jāpiemin, ka apmēram 40% interešu izglītības programmu audzēkņu ir deklarēti citās pašvaldībās. Protams, esam gandarīti, ka esam spējuši izveidot Valmieru par spēcīgu uzņēmējdarbības, kultūras, sporta un izglītības centru, taču, lai saglabātu konkurētspēju, mums jāturpina investēt pilsētas attīstībā,” skaidro Boķis.

Viņš arī atgādina: 80% no iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) iemaksām nonāk pašvaldībā, kurā nodokļa maksātājs ir deklarēts. Tā kā IIN ieņēmumi ir pašvaldības galvenais ienākumu avots, no pilsētā deklarēto iedzīvotāju skaita tiešā veidā ir atkarīgs, cik lielu finansējumu būs iespējams novirzīt pilsētas attīstībai.

“Lai arī turpmāk mēs varētu nodrošināt daudzveidīgu kultūras un sporta pasākumu piedāvājumu, turpināt uzlabot ielu stāvokli, paplašināt skolēnu skaitu, kas saņem brīvpusdienas skolās, veidot jaunus bērnu rotaļu laukumus un labiekārtot atpūtas vietas pilsētā, es aicinu iedzīvotājus deklarēties Valmierā,” mudina Boķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ..bet,ja mēs vairs neizmantojam rotaļu laukumus ,studēt dosimies uz citu valsti un brīvpusdienas tā arī mums netika…tad ko mums darīt,varbūt tomēr uz Rīgu,jo tur transports un citas lietiņas izdevīgākas kā Valmierā…… un kur palika I.Boķa pirmsvēlēšanu plāns par topošajām darba vietām bijušajā gaļas kombinātā,braucām garām….viss tāds pamests un tukšs…

  2. Dzīvesvietas deklarēšana nozīmē tikai to, ka cilvēks ir darījis zināmu adresi, kur pašvaldība vai valsts viņam var adresēt sūtījumus, nodot ziņas. Tikai nezin kāpēc šī sākotnējā deklarēšanās ideja atkal pārvērsta par padomjlaika pieraksta sistēmu. Ja cilvēkam pieder vairāki īpašumi, kuros viņš ik pa laikam uzturas (vienlaikus visos tas nekādos apstākļos taču nav iespējams, vai ne?), tad savu dzīvesvietu var deklarēt visos šajos īpašumos. Vai no tā iedzīvotāju skaits kļūs lielāks?

Draugiem Facebook Twitter Google+