Sports
Citi sporta veidi

Bokseris Fjūrijs pozitīvajās dopinga analīzēs vaino nekastrētas cūkas gaļas lietošanu 16

foto: REUTERS/LETA

Piekrītot divu gadu diskvalifikācijai ar atpakaļejošu datumu, skandalozais britu smagā svara bokseris Taisons Fjūrijs atkal var atsākt savu karjeru.
Pašlaik 29 gadus vecais Fjūrijs pagājušā gada jūnijā tika diskvalificēts par aizliegtu steroīdu lietošanu, bet pats sportists tajā vainoja nekastrētas cūkas gaļas lietošanu uzturā.

Tomēr tagad abas puses – Fjūrijs un Lielbritānijas Antidopinga aģentūra (UKAD) – radušas kopsaucēju, kā rezultātā bokseris var atsākt sportista karjeru.
“Atzīstot pretrunīgos argumentus un riskus, kas varētu būt saistīti ar strīda izšķiršanu, katra no iesaistītajām pusēm ir pieņēmusi kompromisu,” teikts UKAD paziņojumā.
UKAD bokserim piespriedusi diskvalifikāciju ar atpakaļejošu datumu – 2015.gada 13.decembris, kas līdz ar to simboliski noslēgsies trešdien.
Šim lēmumam piekritusi arī Lielbritānijas Boksa kontroles padome, kas atbild par licences piešķiršanu britu bokseriem. Līdz ko Fjūrijs būs saņēmis licenci, viņš atkal varēs piedalīties cīņās.

Jau oktobrī Fjūrijs solīja, ka nākamgad viņš aizvadīs trīs lielas cīņas. Netiek izslēgta viņa tikšanās ar tautieti Entoniju Džošua, kurš ir Starptautiskās boksa federācijas (IBF), Pasaules boksa asociācijas (WBA) un Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) smagsvaru čempiona titulu īpašnieks.
Savu iepriekšējo cīņu Fjūrijs aizvadīja 2015.gada novembrī, kad negaidīti pieveica leģendāro Ukrainas sportistu Vladimiru Kļičko. Pēc šī panākuma brits savā īpašumā ieguva IBF, WBA, IBO, Pasaules Boksa organizācijas (WBO) un žurnāla “Ring” čempiona jostas. Tomēr pēc tam Fjūrija problēmu dēļ abu bokseru atkārtotās cīņas tika atceltas divas reizes, bet šogad Kļičko paziņoja par savas karjeras beigām.

Aprīlī Džošua uzvarēja Kļičko, tiekot pie WBA, IBF un IBO jostām. Pasaules Boksa padomes (WBC) josta smagsvaros pieder amerikānim Deontejam Vailderam, bet jaunzēlandietis Džozefs Pārkers ir WBO čempions.

LA.lv