×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

Bolderājā svin spāru svētkus


Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Šonedēļ Bolderājā nosvinēti spāru svētki jau otrajai mājai jaunā pašvaldības dzīvojamo ēku kompleksā Gobas, Gaigalas un Stūrmaņu ielas kvartālā. Uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” vadība sola – pirmās divas ēku kompleksa mājas tiks pabeigtas septembrī. 


Spāru svētkus nosvinējušajā namā ir deviņi stāvi, un tajos būs izvietoti 72 vienistabas un 18 divistabu dzīvokļi. “Jaunie īrnieki, saņēmuši dzīvokļa atslēgas, tāpat kā pārējos mūsu mājokļos atradīs visu dzīvei nepieciešamo – santehniku, gatavu apdari. Jāiegādājas būs vien pašiem tīkamas mēbeles,” norāda SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs, piebilstot, ka namu apsaimniekošana arī šeit paliks SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pārziņā.

Jautājums par iedzīvotāju izmitināšanu jaunuzceltajos namos ir Rīgas domes Mājokļu departamenta ziņā, tas vadās no pašvaldībā esošās dzīvokļu rindas. Galvaspilsētā dzīvokļu rindā pašlaik gaida 6000 cilvēku. “Kas varētu dzīvot šajos namos, lemsim ne agrāk kā aprīlī, jo vispirms departamentam jātiek galā ar 115 dzīvokļu sociālo māju Meldru ielā 58, ko nodos ekspluatācijā 31. martā,” uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko. “Tas, cik ātri izdosies mazināt dzīvokļu rindu Rīgā, būs atkarīgs no topošā domes sastāva un budžeta. Šeit, Bolderājā, būs 299 dzīvokļi, kas dzīvokļu rindu samazinās vien par 300 cilvēkiem jeb pieciem procentiem no visiem, kam nepieciešams mājoklis,” norāda V. Stepaņenko.

Uzņēmuma “Rīgas pilsētbūvnieks” pasūtīto dzīvojamo māju kompleksu, kas kopumā sastāvēs no divām deviņu stāvu un divām septiņu stāvu ēkām, projektējis SIA “Gints un kolēģi”, bet celtniecības darbus veic pilnsabiedrība “Arčers un Moduls-Rīga”. Daudzdzīvokļu namos kopumā būs 299 dzīvokļi, no tiem 193 vienistabas, 85 divistabu un 21 trīsistabu dzīvoklis. Padomāts arī par papildu piedāvājumu iedzīvotājiem – teritorijā izbūvēs sporta un bērnu rotaļu laukumu, kā arī automašīnu novietni. Tāpat tiks ierīkoti bruģēti un grantēti celiņi, apzaļumota un labiekārtota teritorija. “Ēkas pirmajā stāvā tiks ierīkots arī ģimenes ārstu doktorāts, kas Bolderājas iedzīvotājiem medicīnisko aprūpi padarīs pieejamāku,” uzsver Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa. 
Bolderaja1_VS_9

SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” vadītājs Andrejs Požarnovs atzīst – šis projekts izmaksās pat lētāk, nekā sākotnēji plānots. “Pateicoties iespējai piesaistīt SEB bankas finansējumu, “Rīgas pilsētbūvnieks” ietaupīs aptuveni 5,2 miljonus latu un projekts kopumā izmaksās nepilnus 13 miljonus latu iepriekš prognozēto 18 miljonu latu vietā,” tā A. Požarnovs.

Arī SEB banka norāda – sadarbība ar SIA “Rīgas pilsētbūvnieks”, kas sākās jau 2005. gadā, bijusi pat ļoti veiksmīga. “Šo gadu laikā SEB bankas izsniegtais finansējums “Rīgas pilsētbūvniekam” pārsniedz 60 miljonus eiro. Šie līdzekļi izmantoti dzīvojamo māju rekonstrukcijai Valdeķu, Parādes, Gobas, Juglas ielā, Dreiliņos-2 un arī citur Latvijā, kā arī nekustamā īpašuma iegādei un jauno māju, tajā skaitā bērnu pirmsskolas izglītības iestādes, celtniecībai un labiekārtošanai,” atklāj SEB bankas Lielo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Kārlis Danēvičs.

Ar šiem namiem jaunu mājokļu būvniecība Rīgā nebūt neapstāsies. “Mums ir liela Mājokļu programma, kurā dažādu projektu īstenošana paredzēta visā Rīgas teritorijā – viss ir atkarīgs no pasūtījumu apjomiem,” norāda A. Požarnovs. “Nākamais pabeidzamais objekts – sociālā māja – atrodas Imantas 8. līnijā. Tajā plānoti 270 dzīvokļi. Lai gan to īstenot sākām vienlaikus ar šo Bolderājas projektu, tas aizkavējās uz vairākiem mēnešiem, līdz izdevās sakārtot Valsts kases finansējumu,” skaidro A. Požarnovs.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +22.1
Alūksne +20.5
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.0
Jelgava +19
Ventspils +18.0
Limbaži +20
Madona +20
Rēzekne +18
Draugiem Facebook Twitter Google+