×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Boloņā iepazīstina ar latviešu bērnu literatūru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 30. marta līdz 2. aprīlim Boloņā, Itālijā notiek starptautiskā bērnu grāmatu izstāde, kurā ar nacionālo stendu piedalās arī Latvija, LA.lv uzzināja Latvijas Literatūras centrā.

Latvijas stendā izvietotas pārstāvēto apgādu un ilustratoru grāmatas, kas izdotas pēdējo trīs gadu laikā. Par godu šā gada dalībai Boloņas bērnu grāmatu tirgū Latvijas Literatūras centrs izdevis informatīvu bukletu “Books to fall for” par jaunākajām Latvijas bērnu grāmatām un to autoriem.

Starptautiskās Bērnu un jaunatnes literatūras padomes (IBBY) 2014./2015. gada goda sarakstā, kas popularizē bērnu grāmatu autorus, ilustratorus un tulkotājus, Latviju pārstāv Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas laureāti: Jura Zvirgzdiņa grāmata “Kad muzejā iespīd mēness” (“Liels un mazs”), Edmunda Jansona ilustrācijas Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” izdevumam latviešu valodā (tulk. Guntars Godiņš, “Liels un mazs”) un Ingmāras Balodes tulkotā poļu rakstnieka Mikolaja Ložinska grāmata “Būtnes bēg” (“Liels un mazs”). Savukārt Jāņa Joņeva romāns “Jelgava 94” iekļauts Minhenes starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras bibliotēkas kolekcijas “Baltie kraukļi” 2014./2015. gada sarakstā.

Kā katru gadu, izstādes otrajā dienā (31. martā 12:50 pēc Itālijas laika) tiks paziņots Astrīdas Lindgrēnas piemiņas balvas ieguvējs. Šogad balvai nominēti arī rakstniece Māra Cielēna un ilustrators Reinis Pētersons, pastāstīja LLC projektu vadītāja Juta Pīrāga.

Mesē Latvijas literatūru un grāmatniecību pārstāv Latvijas Literatūras centrs, Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs, apgādi “Liels un mazs”, “Jāņa Rozes apgāds”, “Pētergailis”, “Zvaigzne ABC”, “Jumava” un “Lietusdārzs”, bērnu grāmatu ilustratori Aleksejs Naumovs, Anita Paegle, Juris Petraškevičs, Gita Treice, Ūna Laukmane, Elīna Brasliņa un Reinis Pētersons, kā arī dzejniece Inese Zandere.

Lai gūtu starptautisku pieredzi un iepazītos ar aktualitātēm bērnu literatūrā un grāmatu ilustrāciju jomā, kopā ar Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru profesoru Alekseju Naumovu un profesoru Juri Petraškeviču mesi apmeklē arī LMA grafikas nodaļas studenti, norādīja Pīrāga.

Latvijas dalību Boloņas grāmatu tirgū nodrošina Latvijas Literatūras centrs sadarbībā ar LR Kultūras ministriju un Valsts kultūrkapitāla fondu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+