Pasaulē
Eiropa

“Boļševiku apvērsuma simtgade ir melna jubileja.” Briselē diskutēs par apvērsumu 9

Foto: livejournal.com, foto no Kara muzeja krājuma

Šodien Eiropas vēstures namā Briselē tiks rīkota starptautiska konference par 1917.gadā Krievijā notikušo boļševiku apvērsumu un tā mantojumu, un šajā konferencē uzstāsies arī Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (V), aģentūru LETA informēja deputātes birojā.

Pasākuma galvenais mērķis būs apspriest to, kā labāk saprast mūsdienu pasauli, atskatoties uz šiem pagātnes notikumiem. Tas mudina pārdomāt to, kāda ir padomju mantojuma ietekme uz Eiropas Savienības valstīm, kas reiz bijušas Padomju Savienības režīma pakļautībā, kā arī to, kāda šobrīd ir Krievijas loma pasaulē un Eiropā. Kā uzsvēra eiroparlamentārietes birojā, tikai izprotot pagātnes traģiskās mācības, ir iespējams novērst autoritāru vai totalitāru spēku aizmetņus Eiropas sabiedrībās un stiprināt demokrātiju.

Konferencē uzstāsies arī Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas vadītājs EP Manfrēds Vēbers, kā arī vairāki starptautiski atzīti vēsturnieki. “Boļševiku apvērsuma simtgade ir melna jubileja, jo totalitārās domāšanas modeļi, kuri tika iedēstīti Austrumeiropas un Baltijas valstu cilvēku apziņā komunistu varas laikā, vēl arvien nav pilnībā pārvarēti. Apziņas attīrīšanās ir ilgs process, kas prasa pūles, gudrību un pacietību,” skaidroja Kalniete.

Pēc viņas domēm, dažādu ekspertu viedokļi par boļševiku apvērsuma nozīmi un sekām, kas izskanēs šajā konferencē, būs saistoši tiem, kurus interesē labāk izprast Eiropas sarežģīto vēsturi un tās saikni ar aktuālajiem notikumiem.
Pasākumam būs iespējams sekot tiešraidē internetā no plkst.15.30 līdz plkst.18 pēc Latvijas laika ETP grupas “Facebook” lapā.

Saistītie raksti
LA.lv