Sports

Bolts, Felpss, Neimārs – kuras būs Rio spēļu lielākās zvaigznes? 0

Foto – Viesturs Serdāns

Galvenais vīrs ir ieradies – tā pasaules mediji vēstīja, kad Riodežaneiro lidostā iesoļoja Useins Bolts. Leģendārais Jamaikas sprinteris būs olimpisko spēļu spožākā zvaigzne un centīsies trešo reizi pēc kārtas izcīnīt trīs zelta medaļas.

Bolts triumfēja 100 un 200 metru skrējienā, kā arī 4 x 100 m stafetē 2008. gadā Pekinā un 2012. gadā Londonā. Lai gan veselība vairs nav tik stipra un bija pat zināmas šaubas par startiem Rio, viņš arī pēdējos divos pasaules čempionātos savācis visas sešas zelta medaļas. Lieliska un atraktīva personība.

Bolta galvenais konkurents Rio 100 m distancē būs 2004. gada olimpiskais čempions Džastins Getlins no ASV, kuram pēdējos divos gados pieder sezonas labākais rezultāts pasaulē, un arī šosezon viņam divi ātrākie skrējieni (9,80 un 9,83 sekundes). Getlins savulaik divas reizes diskvalificēts par dopingu, tomēr spējis atgriezties un skriet vēl ātrāk. 34 gadu vecumā! Fantastisks organisms un gribasspēks vai farmakoloģija? Savukārt mazā jamaikiete Šellija Anna Freizere-Praisa (1,52 m) mēģinās kļūt par pirmo, kura 100 m sprintā triumfē trīs olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Vieglatlētika spēlēm Rio uzdos toni otrajā nedēļā, bet pirms tam skaļas ovācijas skanēs peldēšanas sacensībās, kur centrālā persona būs Maikls Felpss – godalgām bagātākais sportists olimpisko spēļu vēsturē (22 medaļas, tostarp 18 zelta). Pēc Londonas amerikānis beidza karjeru, taču pēc divu gadu pauzes atgriezās baseinā un savās piektajās olimpiskajās spēlēs gatavs atkal cīnīties par uzvarām.

Olimpiskās sacensībās startēja jau trešdien ar sieviešu futbola turnīra spēlēm. Vīri sāks šodien, un galvenā zvaigzne būs brazīlietis Neimārs. Futbolā gan tikai trīs spēlētāji katrā komandā drīkst būt vecāki par 23 gadiem. Savukārt basketbola gardēži varēs priecēt acis. Galvenie favorīti amerikāņi gan nebūs tik dižā sastāvā kā Pekinā un Londonā, taču Kevins Durants un Kristapa Porziņģa komandas biedrs Karmelo Entonijs gatavi trešajam zeltam. ASV dāmu basketbola izlase triumfējusi piecās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas.

Tenisā trūks vairāku zvaigžņu, taču Rio cīnīsies pasaules ranga līderi – serbs Novāks Džokovičs un Serēna Viljamsa no ASV. Nupat arī spānis Rafaels Nadals paziņojis, ka atlabis no savainojuma un startēs olimpiādē.

Saistītie raksti

Vingrošanā daudzu uzmanība būs pievērsta japānim Kohei Učimuram, kura rēķinā ir piecas olimpiskās un 19 pasaules čempionātos iegūtās medaļas. Daudzi viņu uzskata par visu laiku labāko vingrotāju. Leģendu kategorijā ierindojama Uzbekistānas vingrotāja Oksana Čusovitina, kura 40 gadu vecumā piedalīsies septītajās olimpiskajās spēlēs.

Olimpiskās sacensības notiks 28 sporta veidos, un katrā, protams, ir savas zvaigznes. To sarakstā organiski iekļaujas arī Māris Štrombergs – divkārtējais un līdz šim vienīgais BMX olimpiskais čempions.

LA.lv