Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
18. decembris, 2015
Drukāt

“Bombardier” jaunās lidmašīnas “CSeries” sertificētas kā lidojumderīgas (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Kanādas transporta dienesti piektdien sertificējuši kā lidojumderīgas Kanādas ražotāja “Bombardier” jaunās lidmašīnas “CSeries”, kuras nākamgad paredzēts piegādāt Latvijas nacionālajai lidsabiedrībai “airBaltic”.

“”Bombardier” “C Series” sertificēšana ir vēsturisks brīdis Kanādas aerokosmiskajā nozarē,” paziņoja Kanādas satiksmes ministrs un bijušais astronauts Marks Garno. “”Bombardier” tagad var spert svarīgus pēdējos soļus, lai piegādātu “CSeries” klientiem visā pasaulē, iegūtu starptautisku apstiprinājumu un apmācītu apkalpes,” viņš uzsvēra.

Sertifikācijas process ietvēra vairāk nekā 3000 izmēģinājuma lidojuma stundu un tas parādīja, ka lidmašīnas dzinēji “Pratt and Whitney” ir klusākie savā kategorijā, paziņoja “Bombardier”.

Kā ziņots, kopumā “Bombardier” no nākamā gada septembra gada laikā piegādās 13 lidmašīnas, bet tālākā nākotnē “airBaltic” plānojis savā flotē iekļaut 29 “Bombardier” lidmašīnas.

“CSeries” lidmašīnu izstrāde ir aizkavējusies par vairākiem gadiem un ievērojami pārsniegusi paredzētos izdevumus.

2012.gada 20.decembrī “airBaltic” noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar “Bombardier” par desmit “CSeries 300” lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā Farnboro Starptautiskajā aviācijas izstādē “airBaltic” izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Sākotnēji bija plānots, ka pirmās lidmašīnas tiks saņemtas šī gada beigās, vēlāk šo termiņu pārceļot uz 2016.gada otro pusi saistībā ar lidmašīnu izstrādes termiņu kavēšanos.

Novembrī “Bombardier” paziņoja, ka “airBaltic” būšot pirmais aviopārvadātājs pasaulē, kas 2016.gada otrajā pusē saņems un sāks pārvadājumus ar “CS300” sērijas lidmašīnām. “Bombardier Commercial Aircraft” prezidents Freds Kromers Dubaijas aviācijas šova laikā informējis, ka lidmašīnu izstrāde norit labi – gandrīz pilnībā pabeigti lidojumu testi.

Savukārt “airBaltic” izpilddirektors Martins Gauss uzsvēra, ka “Bombardier CS300” lidmašīnas ir neatņemama “airBaltic” attīstības stratēģijas un flotes nomaiņas plāna sastāvdaļa.

Pērn “airBaltic” strādāja ar 254,18 miljonu eiro apgrozījumu un 10,67 miljonu eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pašlaik “airBaltic” galvenais akcionārs ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. God.LA, latvies’iem ir DUBAJA nevis krieviskais Dubaija, tapat ka ANTALIJA nevis Antalja un BOLINGS nevis BoUlings. Macieties savu valodu!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+