×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

Bomiņš: Darbojamies, ievērojot likumdošanas normas

Foto - LETAFoto - LETA

Reģionālā pašvaldības policija (RPP) uzskata, ka pārmetumi par pārkāpumiem tās izveidē ir nepamatoti un tā darbojas, ievērojot likumdošanas normas. Kā vakar ziņoja LTV, Iekšlietu ministrija (IeM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) secinājusi, ka RPP, kas kopš 1.jūlija nodrošina sabiedrisko kārtību Ķekavas, Baldones, Inčukalna un Ikšķiles novadā, izveidota prettiesiski.

RPP priekšnieks Māris Bomiņš aģentūrai LETA stāstīja, ka šobrīd pašvaldības policija noslēgusi deleģēšanas līgumus par sabiedriskās drošības pakalpojumu veikšanu arī Inčukalna un Ikšķiles novados, balstoties uz jau iepriekš veiksmīgi īstenoto piemēru – Baldones novadu. Ar Baldones pašvaldību deleģēšanas līgums tika noslēgts 2009.gada 1.aprīlī, un tas bijis laikā, kad Ķekavas pagastu vadīja toreizējā Reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijas ieceltā pagaidu administrācija, kas arī izvērtēja šāda deleģēšanas līguma likumisko pusi un pati to parakstīja.

“Šajos trijos gados normatīvais regulējums attiecībā uz pašvaldības policijas pilnvarām nav mainījies, tāpēc rodas pamatots jautājums, kāpēc 2009.gadā tika atļauts slēgt deleģēšanas līgumu, bet šobrīd šāda rīcība tiek uzskatīta par nepiemērotu risinājumu,” neizpratnē bija Bomiņš.

Viņš uzskata, ka, sadarbojoties gan ar IeM, gan VARAM, šobrīd atrasts labāks juridiskais risinājums policijas iestādes formātam, tāpēc Ķekavas novada domes sēdē tika pieņemts lēmums veidot ar citām pašvaldībām kopīgu iestādi.

Tāpat Bomiņš uzsver, ka Ķekavas, Baldones, Inčukalna un Ikšķiles novadu pašvaldībām, kurās šobrīd sabiedrisko kārtību nodrošina RPP, galvenais sadarbības ieguvums ir tas, ka, apvienojot vairāku novadu resursus, tiek samazinātas policijas administratīvās izmaksas un vienlaicīgi saglabāta sabiedriskās kārtības nodrošināšanas kvalitāte.

Savukārt policijas vadība un administratīvais centrs atrodas Ķekavā, kurā ietilpst nepilngadīgo lietu galvenais inspektors, lietvedis, jurists un finansists. Šo speciālistu darbība, pateicoties vienotām elektroniskām dokumentu vadības, administratīvo pārkāpumu un citām sistēmām, aptver visu novadu teritorijas un viņi strādā attālināti.

Ja katrs novads vēlētos izveidot savu pašvaldības policiju dežūrdaļu, tad tās darbība jānodrošina atbilstoši visām likumdošanas prasībām, piemēram, jābūt izveidotām aizturēšanas, munīcijas glabāšanas telpām, nodrošinātiem speciālistiem, kuri strādā ar nepilngadīgo lietu un juridiskajiem jautājumiem. Tās ir lielas izmaksas, ar kurām jārēķinās katrai pašvaldībai. Taču, apvienojot spēkus, šīs izmaksas var samazināt un piesaistīt profesionālus speciālistus, atzīmēja Bomiņš.

“Panorāma” vēstīja – lai gan IeM slavējot pašvaldību kooperēšanos, tā kritizē veidu, kā tas izdarīts, jo vienas pašvaldības policisti nedrīkst strādāt citā pašvaldībā un sodīt tās iedzīvotājus. Ministrijas pārstāvis Dmitrijs Trofimovs raidījumam norādīja, ka situācija konstatēta pavasarī un uz to vērsta atbildīgo pašvaldību uzmanība.

Savukārt VARAM valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze teica, ka pašvaldībām lūgts līgumus atcelt.

Ministrijas secinājušas, ka vienīgais risinājums ir veidot kopīgu iestādi, nevis slēgt deleģēšanas līgumus. Pašvaldības tam arī piekritušas, taču tikmēr turpinās darboties Reģionālā pašvaldības policija. VARAM gan nevarot atbalstīt, ka šādi prettiesiski līgumi ir spēkā. Pašvaldībām uzdots sakārtot situāciju līdz 1.septembrim.

Kā norādīja “Panorāma”, kamēr spēkā ir prettiesiskie līgumi, pastāv iespēja apšaubīt arī policijas uzliktos sodus.

Reģionālā pašvaldības policija izveidota šogad pavasarī, nodrošinot sabiedrisko kārtību Ķekavas, Baldones un Inčukalna novados, bet no 1.jūlija tā darbojas arī Ikšķiles novadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+