×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Izbijis specvienības policists Aigars trīs gadus dzīvo bezpajumtnieka dzīvi (28)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Bez dzīves vietas, bez darba, bez naudas, bez pases, ar to, kas mugurā. Aigars Caune jau trīs gadus ir bezpajumtnieks. Kā izdzīvot šādos apstākļos, un kas viņu šādā stāvoklī novedis? Aigars nāk no Ropažiem. Kad 2013. gadā mūžībā aizgāja viņa māte, ar kuru kopā viņš dzīvoja, vīrietim, kā pats saka, – sākās sāpju ceļš. Citiem vārdiem sakot – neaptverama dzeršana. Aigars nodzēra praktiski visu – čigāniem pārdota iedzīve. Lai tiktu pie naudas, arī piekritis, ka uz viņa vārda reģistrē divus uzņēmumus, kas izrādījās shēma, kā dēļ sanāca iekulties milzu parādos. “Vēl laikus paspēju pārrakstīt dzīvokli dēlam, lai man to neatņemtu,” stāsta Aigars. Jā, viņam ir divi dēli. Viens ar smagu invaliditāti, otrs nespēj sadzīvot ar tēva atkarību. No sievas šķīries jau 26 gadu vecumā – arī dzeršanas dēļ.

Izbijis specvienības policists

Pēc padomju armijas Aigars sāka strādāt kolhozā par traktoristu. “Traktorists, kas tanī laikā nedzēra, nebija īsts traktorists,” atceras vīrietis. Tolaik par darbu bieži maksāja ar pudeli. Netikuma dēļ darbs pazaudēts. Pēcāk Aigars sešus gadus strādājis pat policijas specvienībā – mobilajā pulkā, tvarstot bandītus. Vēlāk pārcelts uz citu nodaļu, kur gan viņam nepaticis, tāpēc dienestu pametis. Tad strādājis par kurinātāju, santehniķi, apsargu. Diemžēl pudeles dēļ arī šos darbus nācās pamest.

2014. gadā, kad Aigars Jelgavā izgāja alkohola rehabilitācijas programmu, strādāja par sētnieku un mitinājās īrētā istabiņā studentu kopmītnē, dēls dzīvokli Ropažos pārdeva. Kādu laiku Aigars nudien no alkohola atturējās, līdz atkal “norāvās”. Tad arī pazaudējis darbu un līdz ar to arī vairs nevarēja atļauties sev mitekli. Palīdzību dēlam Aigars ir lūdzis, un viņš arī palīdzējis – gan finansiāli, gan vedot uz dažādām reliģiskajām kopienām, kur tēvam strādāt un atbrīvoties no atkarības, taču diemžēl nesekmīgi. Bijis laiks viņa dzīvē, kad dzēris trīs gadus no vietas – diendienā. Arī Straupes narkoloģiskajā slimnīcā uz tā saucamo kodēšanos vīrietis bijis astoņas reizes, taču efekts bijis īslaicīgs. “Es to sen esmu atzinis – esmu alkoholiķis. Ar prātu to visu saprotu. Es pat varu kādu laiku saņemties un nedzert, bet ķermeņa atmiņā paliek tas, ka iedzerot ir baigi forši. Šī atkarība ir visu laiku klātesoša. Uzskatu, ka tas ir uz visu mūžu,” saka Aigars un sauc sevi par vāju cilvēku: “Kad man ir aizmugure, tad man ir motivācija, diemžēl, esot vienam, tās pietrūkst.”

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Strādāt bijušam “špekvienības” policajam slinkums?! Ar pātagu tādam!

 2. kaut kādas slimas vecenes te ņerkst vienu un to pašu…svētulīgie zaglīgie radījumi ! Kauns lasīt..prozit , veči ! Iedzeram par daiļāko dzimumu pasaule, – par mums !

 3. Pēc padomju armijas Aigars sāka strādāt kolhozā par traktoristu. “Traktorists, kas tanī laikā nedzēra, nebija īsts traktorists,” atceras vīrietis. Tolaik par darbu bieži maksāja – PRIVĀTIE, kad haltūrēja – ar pudeli. Netikuma dēļ darbs pazaudēts.
  ==========================
  Kur tad palika murmulēšana, ka VISI “traktoristi dzer”, ja pašu PADZINA – ar kāju pa pēcpusi – ĀRĀ no kolhoza!!!
  2)Pēcāk Aigars 6 gadus strādājis pat policijas specvienībā – mobilajā pulkā, tvarstot bandītus. Vēlāk pārcelts uz citu nodaļu, kur gan viņam nepaticis, tāpēc dienestu pametis….
  Tad strādājis par kurinātāju, santehniķi, apsargu. Diemžēl pudeles dēļ arī šos darbus nācās pamest.
  ========================
  Alkonauti nevis paši “pamet” darbu, bet viņus PADZEN kā sabiedrības …atkritumus …
  Nekas nevar būs baismīgāks par GĻĒVU un IMPOTENTU tēviņu, kuram pudele 1.vietā!!!

 4. Aigars Ropažos puspagastam parādā palika kad pie Eldas bičojās un aizlaida uz galvaspilsētu pēctam.

 5. Tajā pasaciņā trūkst vienas tēmas – viņam kādreiz piederēja autopārvadājumu firma, 8 fūres braukāja pa Eiropu, bet tad labākais draugs lūdzis aizdot naudu, tāpēc viņš paņēmis kredītu, bet banka viņa firmu izputinājusi.

 6. Šito tēviņu vajadzēto norīkot lauku darbos, jeb iespundēt ķurķī.

 7. Parazīts…..

 8. Nu ko, egoistisks cilveeks….dziivo savu eerto dziivi uz nodoklju maksaataaju reekjina. Iisteniibaa seezj uz diviem kreesliem. Ne par ko nav jaamaksaa, alkoholu nozog veikalaa un izdzer, jo zagsana nav tkai ja tiekk iznests no telpas. Taa nu vegjitee uz citu reekjina……

 9. Nevajag muldēt,mans vīrs strādāja par traktoristu kā atnāca no armijas astoņdesmitajos un nedzēra…..

  • Jā, ja dzeršanas dēļ neder par traktoristu, tad jāiet policijas specvienībā. Tur der.
   Riebīgs raksts par nulli.

  • Eh, nebūtu Latvijā ziemas, tad gan bomžiem būtu zelta dzīve.

  • Nejaušs lasītājs Atbildēt

   Ropažu kolhozā bija tikai 1 nedzerošs traktorists tajos gados.
   Bija arī tādi, kas taisnu vagu nevarēja noart, kamēr nav pillā galīgi . Noada taisnāk par taisnāki tad. Un maksāt ar pudeli par padarīto bija pieņemts ne tikai Ropažos .
   P.S. Dzīvoklis nav pārdots lidz šim brīdim, tur diemžēl rakstā sanākusi neprecizitāte.

 10. Tas, ka bomzis un dzērājs strādājis policijā, tas ir pašsaprotami. Rīgas policisti visi šķiet ir bomži ar 4 klašu izglītību. Tāds nu diemžēl ir Rīgas policijas kontingents.

  • Ka tik tu nepārspīlē! Arī citās profesijās ir dzērāji un es pazīstu cilvēku kas labi dara savu darbu un nav alkoholiķis!

 11. Nu gan Latvijas varonis atradies. Pilnas malas ar tādiem padibenēm mētājas,tā ,ka žurnālistiem darba pietiks visam mūžam ,lai par katru plenci uzrakstītu. Kuram tas interesē?????

  Un vēl ,kur tad tas plenderis agrāk strādāja ,kur nedzert nevarēja. Tādu vietu vispār nebija un nav. Arī tagad cilvēki par traktoristiem strādā,cienījams amats . Taču piedzērušus neredz,tā,ka lai vien stāsta savas pasakas un meklē žēlsirdīgas tantiņas tālāk. Visdrīzāk gan ,ka neatradīs.

 12. No alkoholisma nevar izārstēties vispār. To var tikai apturēt tādā stadijā, kādā tas ir, ja PATS to vēlas. Alkoholiķis padara par elli dzīvi visiem tuvākajiem. Bieži arī viņus iedzen atkarībās un pat pašnāvībā. Kādreiz kāds zinošs speciālists ir teicis, ka alkoholiķa sievai ir tikai trīs iespējas: pašai nodzerties, sajukt prātā vai šķirties. Manuprāt, neglābjamiem alkoholiķiem vajadzētu izveidot geto, dot minimālu aprūpi un alkoholu. Lai padzīvo starp “savējiem”. Ja kāds tad pārdomā savu dzīvi un pierāda, ka nedzer, lai tad atgriežas sabiedrībā. Ja kādam liekas, ka tas ir skarbi, tad to raksta cilvēks, kurš 40 gadus ir dzīvojis kaimiņos hroniskiem alkoholiķiem ar visām no tā izrietošajām sekām. Un ja jūs domājat, ka valsts tur var ko līdzēt, tad tā nevar neko. Pat policija nedrīkst ieiet kaimiņu dzīvoklī, ja īpašnieks to neatļauj. Ja nav nozieguma sastāva. Dabiski, ka “jautrā” kompānija to neļaus. Taču, ja policisti rīkosies uz savu galvu, īpašniekam ir tiesības tos iesūdzēt tiesā.

  • Alkoholisms ir sekas. Tās ir problēmas ģimenē, darbā, pašā sevī.
   Turies, vecais! Dēliem, mazbērniem Tu būsi vēl vajadzīgs.

 13. Nu ko lai saka..atkarības ir daudziem un dažādas bet jāmēģina atkal visu sākt no sākuma ..ir taču pieaudzis vīriets jāsaņemas un gan jau tad atradīs savu otru pusīti un varbūt savu laimi. Lai veicas.

 14. Dzive Latvija neka jauna

 15. Tikai pašam ir jāķepurojas. Ir grūti un reizēm pat nežēlīgi, gan arī netaisnīgi. Bet nu pašam ar tiem pinekļiem un dēmoniem galvā ir jācīnas. Ko tad otrs var darīt ar dzērāju? Turēt rociņu un ucināt? Pēc dzeramā ies tāpat, vai būs vai arī nebūs blakus kāda sieviete. Un kura pirmspensijas vecuma sieviete var atļauties uzturēt vīrieti? Uzņēmēja un ierēdne to nedarīs. Vienkārša sieviete, kura saņem minimālo algu, nevar par šādu cilvēku rūpēties.

 16. un tas sagaida visus mentus

 17. gribētos pateikt,ka neizskatās pēc nodzērušās cilvēka,droši vien meklē kādu sievieti,kura nu šo tagad atbals’tis,bet var kāda kundzīte mēģināt,izskatās,ka viss būs kārtībā,teiksim tā,,ja blakus ir pareizais cilvēks,ir ļoti labi rezultāti,novēlu tikt uz ;jauno krastu’;

 18. Tas ir mīts par aizmuguri. Cilvēks ir pārāk liels egoists, tāpēc izmainīt ko var tikai pats priekš sevis. Un tāpēc nav jāmaitā vēl kādam dzīve. Tad arī meklē atbalstu.

 19. Nu ko, norakstīsim visu uz ļauno likteni ….

 20. Jā dzīvē var gadīties arī tā bet jāatrod spēks piecelties.

  • Nekas nesanáks,jo viņam pat nav vēlmes kaut ko mainīt savā dzīvē! Pazīstu vairākus tādus cilvēkus, un viens pat ar divām augstākajām izglītībām,bijis konstruktoru biroja galvenais speciālists,ko nekad neviens neuzminēs,tikai sarunājoties ar viņu vēl jūtama kaut kāda intiliģences atblāzma! Vīņš man skaidri un gaiši pateica,pirmos gadus centos tik vaļā no atkarības,bet tagad jūtos normāli un jāsaka pat komfortabli,kad nav auksts ,esi paēdis un galvenais kaut ko grādīgu iedzēris!Tā arī nodzīvošu atlikušo dzīvi,viņš ir stingri pārliecināts!

Draugiem Facebook Twitter Google+