×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

Bondar, kur dabūji zemessarga kurpi? (9)

Foto - Gatis Dieziņš/RJCFoto - Gatis Dieziņš/RJC

Partiju “Latvijas reģionu apvienība” pārstāvošais Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars pirms nedēļas, debatējot par nākamā gada budžetu, papildus uzmanības pievēršanai bija paņēmis tribīnē kurpi – Finanšu ministrijas sagatavotais valsts budžets Latvijai nederot tāpat kā minētā kurpe neder zemessargam, kuram tā piešķirta. Kā vēlāk noskaidroju “LRA” frakcijā, šī kurpe esot piešķirta kādam Studentu bataljona zemessargam, kurš pats vēlējies palikt anonīms. Jaunietis gan esot aizrādījis, ka apavi viņam ir par mazu, bet bataljona vadība neesot protestus ņēmusi vērā, likusi parakstīties par saņemto apģērbu un viss. Deputāts Kārlis Seržants gan Bondara stāstu apšaubīja, jo zemessargiem tiekot piešķirti militārie zābaki, nevis kurpes.

Deputātu strīda mudināts, vērsos pie pašiem zemessargiem ar mērķi noskaidrot – kādu īsti apģērbu un ekipējumu viņi saņem. Arī man neizdevās gūt apstiprinājumu Bondara stāsta patiesumam. Neviens no manis uzrunātajiem ierindas zemessargiem dienesta laikā nekad nav saņēmis kurpes. Toties viņi gatavi stāstīt par virkni citām nodrošinājuma nekārtībām. Piemēram, jauno kaujas formu modernie zābaki Latvijas klimatiskajiem apstākļiem nederot, jo uzsūcot ūdeni kā švammes, vasarā tajos karsti, turklāt virsma pūkojas un to grūti tīrīt. Daži zemessargu stāsti par nodrošinājuma nedienām reizēm izklausās kā citāti no “Šveika”. Tomēr kopumā noskaņojums nav tik pesimistisks – nepiemēroti zābaki vai nederīgi lukturīši viņu motivāciju un kaujassparu nemazina.

Visu rakstu lasiet 11. novembra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Bondars taisnību teica. Deva tās sūda kurpes zemesargiem.

 2. Tā ir ilustrācija Cik NOPIETNA atieksme veltās augštāvos lai ekipētu karēvjus. Zābaki ir viens no savarīgākiem karēvja ekipējuma sadaļām, kājas siltumā galva vēsumā.

 3. Kamdēļ iespringt uz patmīļa šovu. Visi tās partijas deputāti tādi samāksloti ļaudis, profesionāli un amatieru līmeņa aktieri. Zemessargu apgādei – fui!

 4. Diemžēl. Vai varat iedomāties, ka pats virspavēlnieks nostāda zemessargus rindā un pārbauda ekipējumu un pie tam ne Rīgā, bet nejauši un pēkšni, kaut kur laukos… Naivi…
  Jā pēc vēsturiska nostāta kāds Pēteris pārbaudīja zaldāta formu un lika ”autoram” uz sava rēķina to nomainīt visai armijai, pie tam iemizoja ar nūju – nezodz…
  Tad virspavēlnieks apgādnieku iemizo ar nūju – fantāzija- bet kā ir dabā? Kāds to skatījis? Mums, mēs, tur… un raustītu valodu.

  • Fotogrāfijā redzams karavīrs pie Rēzeknes novada domes. Arī laukos ir salīdzinoši labi ekipēti zemessargi, ne tikai ūdensgalvā Rīgā.

 5. Takš bondars ir prasts populists, demagogs un sevī iemīlējies Narciss, kam cits, izņemot sevi, nekas nav svēts!!!

 6. Jo tālāk, jo spilgtāk Bondars apliecina, ka viņa vārdiem un darbiem nav seguma. Tukšs, sevī iemīlējies cilvēciņš.

 7. Man šis Bondars atgādina populistu ar vairākām sejām, kas iemācījies veikli runāt, bet maz ko reāli dara
  valsts labā. Un ambīcijas, ambīcijas, ambīcijas… Vienkārši, varaskārs, bet patukšs cilvēks, kuram Saeima
  ir tikai tribīne sevis popularizēšanai.

 8. Bondars gribēja kopēt Hruščovu, kurš teica runu ANO ģenerālajā asamblejā sitot ar savu kurpi pa tribīni.Ar savu ne zemessargu!

Draugiem Facebook Twitter Google+