×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. oktobris, 2017
Drukāt

Bondars, Pabriks, Krauklis un Pūce aicina apvienot spēkus. Atbalstītāji jau atsaukušies (26)

Juris Pūce (augšā no kreisās), Mārtiņš Bondars, Vents Armands Krauklis un Artis PabriksFoto - LETA

Vairāki partijas “Latvijas attīstībai” un atsevišķi partiju “Vienotība”, Latvijas Reģionu apvienības un Vidzemes partijas politiķi aicina izbeigt politisko spēku sadrumstalotību un apvienot mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas, aģentūru LETA informēja “Latvijas attīstībai” pārstāvis Artūrs Toms Plešs.Politiķi Mārtiņš Bondars (LRA/LA), Artis Pabriks (V), Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) un Juris Pūce (“Latvijas attīstībai”) aicina apvienot spēkus startam nākamā gada Saeimas vēlēšanās.

Politiķi norāda, ka startam 2018.gada Saeimas vēlēšanās ir nepieciešams apvienot izlēmīgus un mūsdienīgi domājošus politiķus un partijas no visas Latvijas, kuru vērtības sakņojas Rietumu demokrātijā un kam rūp mūsdienīga, izlēmīga un dinamiska Latvija, nevis tikai tās galvaspilsēta Rīga.
“Ir svarīgi apvienot spēkus, nevis drumstalot jau tā raibo politisko drēbi vēl vairāk. Tas ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai mūsu valsts pilnvērtīgi attīstītos un sniegtu izaugsmes iespējas saviem cilvēkiem,” skaidro Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars.

Eiroparlamenta deputāts Pabriks norāda, ka Latvijā pašlaik ir pārāk daudz politisku partiju un valda nevajadzīga sašķeltība. “Lai dinamiski attīstītos, pietiktu ar dažiem politiskajiem spēkiem. Tāpēc arī aicinām sadarboties un apvienot spēkus,” norāda Pabriks.

Savukārt partijas “Latvijas attīstībai” valdes priekšsēdētājs Juris Pūce skaidro, ka to darīt nepieciešams tādēļ, ka profesionāla, mūsdienu garam atbilstoša un, galvenais, izlēmīga un enerģiska rīcība ir nepieciešama vairāk kā nekad iepriekš.”Pašlaik pastāv trīs galvenie šķēršļi Latvijas mērķtiecīgai attīstībai – esošās varas neizlēmība, nepiedodams lēnīgums svarīgu lēmumu pieņemšanā un pārliekā birokrātija visos varas līmeņos, kā arī politisko spēku sašķeltība,” savu nostāju pauž Pūce.

Pabriks norāda, ka tieši neizlēmības dēļ būtiskas reformas, piemēram, veselības aprūpē vai nodokļu un reģionālās politikas jautājumos tiek novestas līdz pusei, kā rezultātā Latvijas konkurētspēja starptautiskā līmenī aizvien sarūk. “Nevarēšana pabeigt iesākto atspoguļo to, kur pašlaik esam. Latvija arvien straujāk atpaliek no saviem kaimiņiem Baltijā. Iepaliekam ne tikai igauņiem, bet tagad arvien biežāk dažādās jomās mūs apsteidz arī Lietuva,” skaidro Eiropas Parlamenta deputāts.

Valkas mērs Armands Krauklis, novērojot procesus savā pašvaldībā un reģionos kopumā, norāda, ka valsts lēnīgums un darbības imitācija aizbiedē jaunus un uzņēmīgus cilvēkus, iznīcina darbavietas, kā rezultātā reģioni kļūst aizvien tukšāki, par politiķa pausto informēja Toms Plešs. “Valsts mazspēja nesniedz konkurētspējīgu izglītību, nepalīdz nodrošināt nepieciešamo veselības aprūpi, nenovērš iedzīvotāju aizplūdumu no reģioniem, nelīdz celt algas un nerada pārliecību par nodrošinātu nākotni. Lēnīgums izpaudies arī Eiropas fondu īstenošanā – kavētas investīcijas reģionu ceļu infrastruktūrā, investīciju piesaistē un ražošanas attīstībā. Rezultātā Latvijas novados katastrofāli trūkst darbavietu, tādēļ tie turpina tukšoties,” norāda Krauklis.
Politiķi pauž, ka nepieciešama līdzīgi domājošu partiju un politiķu kopīgā sadarbība, nevis sadrumstalotība, kāda pastāv pašlaik.

“Ja paliksim saskaldīti desmit mazās partijās, patiesībā politiku noteiks un tajā dominēs tikai divi lieli spēki – promaskaviskas politikas atbalstītāji un oligarhu virzīti politiķi un partijas. Pašlaik vairāk kā nekad ir nepieciešams politiskais spēks, kas balstīts rietumnieciskās vērtībās un ir pamats nacionālajai drošībai, sabiedrības attīstībai un konkurētspējīgai ekonomiskai politikai,” uzsver Bondars. “Tāpēc aicinām apvienot spēkus kopīgam startam, lai iestātos par visu Latvijas novadu interesēm un risinātu valstiski svarīgus jautājumus, nevis pārstāvētu tikai Rīgu vai nelielu grupu intereses. Situācijā, kad tiek apšaubītas demokrātiskās Rietumu vērtības ir bīstama – tikai četru gadu laikā orientācija uz Austrumiem var izmainīt Latviju līdz nepazīšanai,” norāda Mārtiņš Bondars.

Vai šāda politiska apvienība var uzvarēt Saeimas vēlēšanas?

Pilnīgi noteikti
Nekādā gadījumā

Politiķi skaidro, ka Latvijas sabiedrība ir pamatoti nobažījusies un gaida pozitīvas pārmaiņas politikā, tāpēc tiek aicināts apvienot spēkus un 2018. gada Saeimas vēlēšanās startēt kopīgi. Pašlaik spēku apvienošanai atbalstu pauduši arī bijušais Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, Ērgļu novada domes priekšsēdētājs Guntars Velcis, Saeimas deputāti Jānis Ruks (LRA), Romualds Ražuks (V) un Anrijs Matīss (V), māksliniece, Lūcijas Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas direktore Gundega Rancāne, Rīgas domes deputāti Anete Jēkabsone-Žogota (LRA/LA), Andrejs Žagars (LRA/LA) un Iveta Ratinīka (LRA/LA), bijušais Eiropas Parlamenta deputāts un “Latvijas attīstībai” valdes loceklis Rihards Pīks, Saldus medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens, Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Rēzeknes novada domes deputāts un biedrības “Latgolys Spāks” valdes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Rasims.

13.Saeimas vēlēšanas paredzētas 2018. gada oktobrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. kautri no krūmiem Atbildēt

  Kungi, apvienojot jūsu “spēkus”, tāds ieskābis un novadējies cūkēdiens vien sanāk. Jums šķiet, ka tauta ir tiktāl politiski izbadējusies, ka sagremos pat šo?

 2. Skumji, ja savu nespēju sakārtot vienu mazu novadu visu laiku noveļ uz bezspēcīgo valsts pārvaldi un slikto Saeimu. Sak, laidiet mani pie teikšanas, visa valsts zels un plauks! Kurš tam ticēs?

 3. Kas ir mūsdienīgi domājoši politiķi? Uzskaitītie ,,politiskie spēki,, Latvijā ir tikai ,,spēki ,, līdz saeimas vēlēšanām,pēc vēlēšanām šie ,,spēki,, , parādot savu patieso seju, pārvēršas par politiskiem nespēkiem,kas pārgrupējoties veido jaunus ,,politiskos spēkus,, un viss sākas no jauna tādā pašā garā.
  Kādas ir rietumnieciskas vērtības? To pamatā ir indivīda visatļautība un privilēģijas,bezspēcība agresīvai islamticīgo kolektīvai invāzijai Rietumeiropā.

 4. Beidzot politiķi ķērušies vērsim pie ragiem. Tikai apvienošanās ceļā varam cerēt uz panākumiem,kādēļ to nesaprot Ence?

 5. Vai Bondars pats var saskaitīt cik partijās ir bijis un pametis? Šī dalīšanās n-tās partijās mūs jau ir nogremdējusi,jokatrs cīnās par sevi nevis par mums-tautu.

  • Bet kāpēc kādam jādomā pat tevi -‘tautu’? Vai tad šī ‘tauta’, katru rītu pamodusies, domā par citiem? Taču par sevi un tuvākajiem. Tātad viss ir pareizi. Ja pats neesi muļķis, tad negaidi to arī no citiem.

 6. To Bon-dar vajadzētu izolēt, kādā sakarā zaglim ir kādas tiesības

 7. Ja šādi “spēki” apvienojas, jāņem kājas par pleciem.

 8. sie sak shemot lai no prieksgala tiktu pie siles ura….

 9. Kur lien Bondars? Viņam vispirms par Krājbanku jānorēķinās!

 10. Ir 3AAA veido jauno grupējumu uz 4jauni oligarhi

 11. Kà sauc to,kas klíst no vienas pie otras(arí partiju).Jà,par straiguli.

 12. Bankrotējušo partiju nomenklatūrai apvienojoties,būs vieglāk noturēties pie barotavas!

 13. Veiksmi VDK metodēs!

 14. Vai tad šodien tas pats cirks?

 15. Tā nu ir viena prātīga doma,sen vajadzēja.Ašarādens izdomājis pamatīgu muļķību,jo viņš neko nespēs izdarīt lai reanimētu Vienotību,jo Āboltiņa savu darbiņu paveica,nogalēja partiju un nu pieprasa cenu par paveikto- labu,siltu,apmaksātu amatu nu ne jau par notāru,Viena iespēja neļaut okupēt VISU Latviju — APVIENOTIES!! kaut kas līdzīgs kā Pirmajā LV,kad varēja balsot par vienu partiju un pierakstīt klāt citus kandidātus no citām partijām.Tas notiek ar SC kas apvieno visus okupantus vienā partijā lai arī iekšēji plēšās kā Sibīrijas lāči.

  • Krievam atnāca komanda “no augšas” un to bija jāpilda, bet mūsejiem nav kam nokomandēt – tur tā problēma. Pašiem prātiņa trūkst. Neko neesmu dzirdējis par Sudrabu un to otro, proti, konservatīvo p. Tie nevienam nepievienosies, vai Saskaņai?

 16. … Jaapvienojas latviskam partijam, ne tikai daziem atseviskiem luseriem no bijusas Vienotibas sanaceju grupinam … Bet, izrtadas, ka tie dazi veiklie bijusie,beidzot, ir uzkerusi popularo domu tautiesos: apvienoties zem NA un JKP, vai KPV LV … tacu nekur nevar sameklet tas parstavjus saja izbijuso vai griboso politiku saime … !!!???

  … Vai lidz sim pasi nesataisijat visos sos meslus valsti budami, kaut kur un kaut ka, pie sprices … un nu atkal atsak maldinat cilvekus saucot, jasak no gala … kersim vainigos …!!! Bondar, ka vispar vairs var ticet … jo reiz tacu publiski teici NA, sadarbosimies … bet tikko tika Saeima pat nokoda savu labdari Kaiminu ! Un parejiem ir sava vesture ko katrs latvietis nu labi jau apzinas … !

  … Vienigi patrioti spes izglabt valsti no nacionalas boja ejas un draudosas parkrievosanas … !

  … Kas par ‘rietumnieciskam vertibam’ ir prata sadiem …. vai turpinat demokratiski atlauta liberalistu un modernistu bardaka konsekvences … tisi atlauta sveso kapitalistu uzkundzesanos pamattautai … valsts resursu un dzivottelpas izpardosanai tiem pasiem … vai turpinosa politika latviesu autohtonas tautas demografijas grausanai … vai izglitibas ‘reformas’ ar nekur citur Eiropa nezin pretvalstisku un soreiz pretlatvisku valsts valodas modela uzturesanu … un ka tad samiem sanak ar tiem maisiem un DDD pabeigsanu .. kur nu vel Pardaugavas dranka novaksanu par labu Uzvaras parka atjaunosanai … u.t.t.
  … Par velu deli, bija atrak jazin cik vareja grabt un padoties vecas nominaklaturas klikei … tikai cels pa skuju taku sadai dumuputeju aliansei …!!!

 17. … Dazi veiklie bijusie,beidzot, ir uzkerusi popularo domu tautiesos: apvienoties zem NA un JKP, vai KPV LV … tacu nekur nevar sameklet tas parstavjus saja izbijuso vai griboso politiku saime … !!!???

  … Vai lidz sim pasi nesataisijat visos sos meslus valsti budami, kaut kur un kaut ka, pie sprices … un nu atkal atsak maldinat cilvekus saucot, jasak no gala … kersim vainigos …!!! Bondar, ka vispar vairs var ticet … jo reiz tacu publiski teici NA, sadarbosimies … bet tikko tika Saeima pat nokoda savu labdari Kaiminu ! Un parejiem ir sava vesture ko katrs latvietis nu labi jau apzinas … !

  … Vienigi patrioti spes izglabt valsti no nacionalas boja ejas un draudosas parkrievosanas … !

  … Kas par ‘rietumnieciskam vertibam’ ir prata sadiem …. vai turpinat demokratiski atlauta liberalistu un modernistu bardaka konsekvences … tisi atlauta sveso kapitalistu uzkundzesanos pamattautai … valsts resursu un dzivottelpas izpardosanai tiem pasiem … vai turpinosa politika latviesu autohtonas tautas demografijas grausanai … vai izglitibas ‘reformas’ ar nekur citur Eiropa nezin pretvalstisku un soreiz pretlatvisku valsts valodas modela uzturesanu … un ka tad samiem sanak ar tiem maisiem un DDD pabeigsanu .. kur nu vel Pardaugavas dranka novaksanu par labu Uzvaras parka atjaunosanai … u.t.t.
  … Par velu deli, bija atrak jazin cik vareja grabt un padoties vecas nominaklaturas klikei … tikai cels pa skuju taku sadai dumuputeju aliansei …!!!

 18. Uz cīņu mosties, auseklīti! Sauciet palīgā “4.maija” klubu ar “čeburašku” priekšgalā, tad panākumi garantēti:” “4. maija deklarācijas klubs” pilnsapulcē pārvēlēja vadību – ilggadējo organizācijas prezidentu un valdes priekšsēdētāju Juri Karlsonu ar pārliecinošu vairākuma atbalstu amatā nomainīja Velta Čebotarenoka.” (LA, 30.09.2017.)

  • Tev,smirdošais kluci,tāds naids pret tiem kuri balsoja par Latvijas neatkarību.
   Vai tad arī esi no tiem rubikoīdiem kuri zaudēja savas privilēģijas?

 19. Vai Tautas partijas biedrs Krauklis būtu tas progresīvais, par latvju tautas labklājību domājošais??? :/

 20. Vai Kauklis ar Tautas partijas pieredzi būtu tas progresīvi domājošais ,kam rūpētu latvju tautas labklājība???? :/

 21. ka politiskās pabiras sāk par jaunu organizēties lai nākošajās vēlēšanās paliktu pie siles

 22. Bet Vilks un Līdaka?!

Draugiem Facebook Twitter Google+