Latvijā
Politika

Bondars paziņo par izstāšanos no Reģionu alianses 16


Mārtiņš Bondars
Mārtiņš Bondars
Foto – Valdis Semjonovs

Ņemot vērā Latvijas Reģionu apvienībā pieņemtos lēmumus un Reģionu Alianses vadošo politiķu tiešu atbildību par tās ieņemto kursu, kas nav Latvijas valsts iedzīvotāju interesēs, kā arī tuvināšanos ZZS, kļūstot par ZZS piedevu, politiķis Mārtiņš Bondars nolēmis izstāties no Reģionu Alianses, tā pats politiķis informēja portālu la.lv.

Politiķis skaidro, ka, neskatoties uz pieņemto lēmumu, turpinās darbu Rīgas domē, kā arī kopā ar domubiedriem turpinās strādāt pie moderni domājošu politiķu un politisko spēku apvienošanas, lai nepieļautu promaskaviskas politikas un oligarhu virzītu politiķu uzvaru nākamā gada Saeimas vēlēšanās.

Šodien M.Bondars paziņojis par izstāšanos no Reģionu Alianses, LRA veidojošās partijas. Politiķis jau iepriekš norādījis, ka LRA pēdējā pusgadā pieņemtie lēmumi ir viņam nesaprotami, jo, viņaprāt, tie nav valsts interesēs.

“Šajās brīvdienās pārdomājot savu turpmāko politisko darbību, Reģionu Alianses nesaprotamos lēmumus un atbildību par LRA nonākšanu Latvijas Republikas 12. Saeimā, esmu nolēmis no partijas izstāties, tādējādi pilnībā distancējoties no tās darbības. Man par nožēlu jāatzīst, ka līdz ar to cieš arī Latvijas Reģionu apvienība – tās ieņemtais kurss šī brīža faktiskā līdera Daiņa Liepiņa vadībā nav Latvijas iedzīvotāju interesēs. Šobrīd ir būtiski, ka politiskie spēki spēj apvienoties un veidot spēcīgu piedāvājumu nākamā gada Saeimas vēlēšanām, uz ko vairāki Latvijas sabiedrības pārstāvji un politiķi jau ir aicinājuši. Reģionu Alianse savos lēmumos un darbībā atbalsta politisko sadarbību ar tādiem spēkiem, kurus grūti nosaukt par eiropeiskiem un valsts intereses aizstāvošiem, un man tas nav pieņemams,” skaidro M.Bondars.

Skaidrojot apvienības lēmumus un rīcību, kas mudinājuši Rīgas domes deputātu atstāt partiju, M.Bondars norāda uz vairākiem būtiskiem faktiem. “Reģionu Aliansi vada krimināli sodīta persona, kurai atņemts Saeimas deputāta mandāts, bet tā turpina ietekmēt LRA Saeimā pieņemtos lēmumus. Esošā LRA priekšsēdētāja un frakcijas vadītāja nesen atzina, ka atbalstīt Ingunu Sudrabu “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājas amatā ir bijis pareizi. Bez tam, Daiņa Liepiņa ietekmē notiek acīmredzama apvienības tuvināšanās ar ZZS. Tas noteikti nav Latvijas cilvēku un valsts interesēs, ka LRA kļūst par ZZS mazāko brāli, kur Dainis Liepiņš tiecas būt par mazo Aivaru Lembergu un Nellija Kleinberga par LRA Augustu Brigmani.” tā saka M.Bondars.

Vienlaicīgi Bondars klāsta, ka ar vairākiem politiķiem Reģionu Aliansē un arī LRA ietilpstošajā Vidzemes partijā ir izveidojušās labas iestrādnes, kuras, viņaprāt, būtu jāizmanto arī turpmāk. “Es vēlos pateikt paldies visiem tiem cilvēkiem, kas šo laiku, kamēr biju Reģionu Alianses biedrs, partijā darbojās, lai strādātu pie dažādu Latvijai svarīgu priekšlikumu izstrādes. Tāpat vēlos izcelt lielisko līdzšinējo sadarbību ar Vidzemes partiju. Ceru, ka arī nākotnē esošās iestrādnes būs noderīgas Latvijas iedzīvotājiem,” norāda M.Bondars.

LA.lv