×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Bondars: skaidri jānorāda, ka Latvijā nav pieņemts aizklāt sievietēm sejas (6)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Patvēruma meklētājiem ir skaidri jānorāda, ka Latvijā nav pieņemts aizklāt sievietēm sejas, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) vadītājs Mārtiņš Bondars.

Viņš norādīja, ka Latvija gatavojas pieņemt patvēruma meklētājus no valstīm, kur ir tradicionāla sejas aizsegšana sievietēm, bet Latvijai “ir svarīgi saglabāt savu tradicionālo seju”.

“Ir svarīgi, lai bēgļu uzņemšanas process notiktu sekmīgi,” uzsvēra Bondars.

Politiķis arī pauda cerību, ka koalīcijas partijas nenoraidīs likumprojektu, kas paredz liegumu Latvijā sievietēm staigāt ar aizklātām sejām tikai tāpēc vien, ka tā ir opozīcijas partijas iniciatīva.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien lems par LRA izstrādāto likumprojektu, kas paredz liegt personām publiskās vietās aizklāt seju, pirmdien apstiprināja parlamenta prezidijs.

LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš aģentūru BNS iepriekš informēja, ka likuma “Par personas sejas aizklāšanas regulējumu publiskās vietās” mērķis ir palielināt sabiedrisko kārtību un drošību, cilvēkiem atrodoties publiskās vietās.

Par sejas aizklāšanu ar apģērbu publiskās vietās likumprojektā paredzēts sods līdz 150 eiro, savukārt par personas piespiešanu aizklāt seju ar apģērbu publiskās vietās – 350 eiro.

“Cilvēki no citiem pasaules reģioniem nāk ar savu kultūru, saviem ieradumiem un tradīcijām. Savukārt mūsu uzdevums ir palīdzēt viņiem pēc iespējas ātrāk izprast vietējos ieradumus un tradīcijas. Jo savlaicīgāk un skaidrāk mēs definēsim šos sadarbības noteikumus, jo mazāk iespēju būs veidoties jaunām krīzēm un drošības izaicinājumiem nākotnē,” uzsvēra Liepiņš.

Politiķis arī piebilda, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesa vairākos spriedumos ir atzinusi, ka aizliegums aizklāt seju publiskās vietās nav pretrunā ar reliģisko brīvību, runas brīvību, tiesībām uz pulcēšanos, kā arī nav diskriminējošs un atbilst cilvēktiesībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ne tikai nav pieņemts aizklāt sejas, bet cilvēkam publiskā vidē ir jābūt identificējamam. Tātad ar atklātu seju.

  2. nu atrada darba lauku kur cepties :))))RA,reitingu ar to necelsiet …iepīkstējāties kaut darāmā būtu domāt par latvijas tautas vidējo un zemāko slāni ,eh bet miljonāri to nesaprot

  3. aizrādi gan! sevišķi kad tai musumanietei vīrs vai brālis blakus!

  4. Tad jau pie viena jāaizliedz arī kapuču nēsāšana apvienojumā ar saules brillēm,jo tādējādi īpatņa galva ir pilnībā neredzama.

    • vai tu esi kkur redzējis pārdevēju, medmāsiņu, skolotāju, sekretāri utt…. saulesbrillēs un kapucēs? runa neiet par ielu modi!!!

  5. Piekrītu – Latvija vai latvija ar paranžām ( ar mazo, ja sevi necienām). Tikai atkal, vai politiskais gļēvums neņems virsroku par tām 100 ”gudrajām” galvām. Atļaut nēsāt paranžas ir savas valsts nolieguma sākums un atzīt jau piederību islama valstij ( tas pēc Bizantijas principiem, kurus pasaule uzmanīgi vēro).

Draugiem Facebook Twitter Google+