×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
28. jūlijs, 2017
Drukāt

Bondars skaidro atkāpšanos (9)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Mārtiņš Bondars

Pēdējā laikā Latvijas Reģionu apvienību (LRA) pārstāvošo deputātu pieņemtie lēmumi nav bijuši tādi, kurus es varētu atbalstīt vai arī pārliecināt kolēģus rīkoties citādāk, līdz ar to man ir jānoiet malā, intervijā Latvijas Radio pauda LRA priekšsēdētāja amatu atstājušais Mārtiņš Bondars.

Vaicāts, vai viņš kāda citā formā turpinās strādāt politiskajā spēkā, Bondars norādīja, ka, aizejot no LRA priekšsēdētāja amata, viņš formāli vairs nav LRA nekādā veidā vai formā. Izņemot, kā no LRA/Latvijas attīstībai (LRA/LA) saraksta ievēlēts deputāts Rīgas domē. Viņš apliecināja, ka turpinās strādāt domes opozīcijā.

Taujāts par iespējamu “Latvijas krājbankas” lietas ietekmi uz politiskajiem lēmumiem, Bondars pauda, ka šī ir caurcaurēm politiska lieta un tas nekādā veidā neietekmējot viņa lēmumus profesionālā ziņā.

Intervijā Latvijas Televīzijai Bondars apliecināja, ka viņa un frakcijas viedoklis ir atšķīries ne tikai jautājumā par deputātes Ingunas Sudrabas (NSL) vietu “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā, bet arī nodokļu politikas jautājumus un jautājumā par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) demisijas pieprasījumu.

Ceturtdien sociālajā vietnē “Twitter” Bondars paziņojis par atkāpšanos no partijas valdes priekšsēdētāja amata. “Ņemot vērā pēdējā laika LRA balsojumus Saeimā, es atkāpjos no LRA valdes priekšsēdētāja amata,” rakstīja Bondars.

Saeima ceturtdien apstiprināja “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu, un tajā darbosies Andrejs Judins, Mārtiņš Šics (LRA), Igors Pimenovs (S), Ritvars Jansons (VL-TB/LNNK), Sudraba un Ainārs Mežulis (ZZS).

Lemjot par komisijas sastāvu, Saeimas sēdē bija plašas debates par Sudrabas kandidatūru. Ņemot vērā, ka viņa ir minēta tā dēvētajās “oligarhu sarunās”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Vienotības” deputāti iebilda pret viņas apstiprināšanu parlamentārās izmeklēšanas komisijā.

Vēlāk Sudraba tika ievēlēta par “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju. Viņu šajā amatā atbalstīja arī LRA deputāts Mārtiņš Šics. Uz šo amatu kandidēja arī Andrejs Judins (V). Judinu atbalstīja divi deputāti, bet Sudrabu – kopumā četri parlamentārieši.

Biedrības “Sabiedrība par atklātību “Delna”” vadītājs Jānis Volberts aģentūrai LETA pauda, ka Sudrabas ievēlēšana par “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju ir ciniska ņirgāšanās par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveides mērķi, jo īpaši ņemot vērā, ka Sudraba pati ir tikusi minēta tā dēvētajās “oligarhu sarunās”.

Tāpat vēstīts, ka tiesa jūnijā nosprieda solidāri piedzīt 15 miljonus eiro no septiņiem bijušajiem “Latvijas krājbankas” valdes locekļiem, tai skaitā Bondara. Kā iepriekš informēja sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Fīrmanis, bijušie “Krājbankas” valdes locekļi esot bez pietiekama saimnieciska pamatojuma izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Spēlmanis – paspēlējās Krājbankā, paspēlējās partijā LRA, kur vel var papēlēties – kā Repše?

 2. Ko nozīmē, ja aiziet no amata, tad nav vairs partijā… Bondars kaut ko galīgi saputrojis.

 3. Citāts no e-pasta: “Esmu definējis, ka zajiem zemniekiem, startējotvēlēšanās, jāņem vērā sekojošais apstāklis – starp tiem, kas var tikt ievēlēti, nedrīkst būt tādi, kuri aiz savas ideoloģiskās pārliecības jeb pagātnes nevar veidot koalīciju ar Saskaņu, tādi nedrīkst būt.
  Aivars Lembergs”.
  Šajā citātā ir ietverta precīza notiekošā esence. Proti, vairākus gadus v= citāta beigas.alstī pastāv slepena vienošanās starp Lembergu un Krievijas valdošā režīma ietekmes aģentu organizāciju Latvijā – Saskaņu. Tas nozīmē, ka ZZS faktiski ir kļuvusi par Krievijas ietekmes aģentu sabiedroto. Ja tas nebūtu tā, tad ZZS veiktu neatliekamas darbības, lai visos iespējamos veidos norobežotos no A. Lemberga. Šis Lemberga – Urbanoviča pakts ir slepens, jo ZZS vēlētāji savā absolūtajā vairākumā nekad nepiekristu sadarbībai ar Saskaņu, kurai ir līgums ar Krievijas valdošo partiju “Jedinaja Rossija”. Latvijā pastāv viena pagrīdes valdība ar Lembergu un Urbanoviču vadībā un otra formālā – ar Kučinski, Vienotību un Nacionālo apvienību. Jau pašlaik Lembergs diktē savu gribu Kučinska valdībai par visiem svarīgākajiem valsts lēmumiem! Kura no šīm divām Lemberga valdībām ir ar lielāku ietekmi, Latvijas pilsoņi var tikai minēt. Ja pilsoņi neko nedarīs, tad drīz šī slepenā pagrīdes valdība var kļūt par oficiālo un tas tad nozīmēs, ka politisko varu arī oficiāli būs sagrābuši Krievijas ietekmes aģenti. Tas nozīmēs arī to, ka Latvija mainīs savu ģeopolitisko kursu un neslēpti kļūs par Krievijas ietekmē esošu vasaļvalsti. Skaidrs, ka Lemberga – Urbanoviča – Putina slepenā pakta dalībnieki izmantos visu savā rīcībā esošo atklāto un slēpto propagandas resursu, lai pārliecinātu par pretējo, bet katram cilvēkam, kurš pats ir spējīgs paskatīties patiesībai acīs ir skaidrs, kurš ir kurš.
  Latvijas pilsoņi, organizējaties un pretojaties. Ir pēdējais laiks. Novērtējat to, ka Jums vēl ir iespēja nepakļauties un pretoties

 4. Mans viedoklis: Šajā citātā ir ietverta precīza notiekošā esence. Proti, vairākus gadus valstī pastāv slepena vienošanās starp Lembergu un Krievijas valdošā režīma ietekmes aģentu organizāciju Latvijā – Saskaņu. Tas nozīmē, ka ZZS faktiski ir kļuvusi par Krievijas ietekmes aģentu sabiedroto. Ja tas nebūtu tā, tad ZZS veiktu neatliekamas darbības, lai visos iespējamos veidos norobežotos no A. Lemberga. Šis Lemberga – Urbanoviča pakts ir slepens, jo ZZS vēlētāji savā absolūtajā vairākumā nekad nepiekristu sadarbībai ar Saskaņu, kurai ir līgums ar Krievijas valdošo partiju “Jedinaja Rossija”. Latvijā pastāv viena pagrīdes valdība ar Lembergu un Urbanoviču vadībā un otra formālā – ar Kučinski, Vienotību un Nacionālo apvienību. Jau pašlaik Lembergs diktē savu gribu Kučinska valdībai par visiem svarīgākajiem valsts lēmumiem! Kura no šīm divām Lemberga valdībām ir ar lielāku ietekmi, Latvijas pilsoņi var tikai minēt. Ja pilsoņi neko nedarīs, tad drīz šī slepenā pagrīdes valdība var kļūt par oficiālo un tas tad nozīmēs, ka politisko varu arī oficiāli būs sagrābuši Krievijas ietekmes aģenti. Tas nozīmēs arī to, ka Latvija mainīs savu ģeopolitisko kursu un neslēpti kļūs par Krievijas ietekmē esošu vasaļvalsti. Skaidrs, ka Lemberga – Urbanoviča – Putina slepenā pakta dalībnieki izmantos visu savā rīcībā esošo atklāto un slēpto propagandas resursu, lai pārliecinātu par pretējo, bet katram cilvēkam, kurš pats ir spējīgs paskatīties patiesībai acīs ir skaidrs, kurš ir kurš.
  Latvijas pilsoņi, organizējaties un pretojaties. Ir pēdējais laiks. Novērtējat to, ka Jums vēl ir iespēja nepakļauties un pretoties.

 5. Nobaidījās no Latvijas Krājbankas jautājumiem. Tā bija “Auseklītim”- platījās, jutās varens kā deputāts, gatavojās vai visus sabāzt cietumā, plātījā kā “kaimiņš” un viņu iebāza cietumā. Tā Mārtiņ, var notikt ar tevi, ja kas. |nems un iesēdinās ne par ko. Atradīs. Oligarhi paliks brīvībā, bet tu vari arī nokļut tur, kur neviens nevēlas.

  Turies, nepadodies.

 6. места не столь отдалённые Atbildēt

  Skaidro vai neskaidro, vecīt, atkāpies vai neatkāpies, pārraksti glauno Mārupes māju sievai vai sievasmātei, ta kaut vai velna vecaimātei, bet tāpat tev to atņems un pašam nāksies sēdēt, ilgi ilgi sēdēt! :DDDDDD

 7. nav zēnam vairs teikšanas partijā. kopš aizgāja uz RD , vairs nevar ietekmet savus saeimas deputātus un partijas biedrus. plus vel skandāls ar tiesas spriedumu , jāmeklē 2 miljoni ko atdot…..

 8. nečīksti visās malās kā veca sieva,visa ģimene gribējāt nestrādājot smalki dzīvot,tagad pienācis atmaksas laiks .

Draugiem Facebook Twitter Google+