×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. jūnijs, 2014
Drukāt

Bordāna partija pieņem lēmumu piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās (13)

Foto-LETAFoto-LETA

"Jaunās konservatīvās partijas" līderis, bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Sestdien, 28.jūnijā, Jaunās konservatīvās partijas padomes sēdē Ropažos klātesošie partijas biedri vienbalsīgi nolēma, ka Jaunā konservatīvā partija piedalīsies 12.Saeimas vēlēšanās, aģentūru LETA informēja Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Tomels.

Padome arī deleģēja partijas valdi veikt sarunas pēc tās ieskatiem ar potenciālajiem sabiedrotajiem, informējot par to partijas biedrus.

Pēc šī politiskā lēmuma pieņemšanas Jaunajā konservatīvajā partijā darbu uzsākušas piecas domnīcas – tautsaimniecības, tieslietu, drošības, izglītības un kultūras, kas gatavos partijas piedāvājumu 12.Saeimas vēlēšanām. Pirmās domnīcu sēdes tika sasauktas turpat Ropažos.

Jaunā konservatīvā partija ir dibināta šā gada 17.maijā, piedaloties 223 dibinātājiem. Par partijas valdes priekšsēdētāju tika ievēlēts bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Jau ziņots, ka Bordāns savu partiju pieteica kā “pārmaiņu ieviesējus”. Bordāns uzsvēra, ka politiskā spēka sabiedrotie var būt tie, kuri balstās uz Latvijas valstiskuma platformas, savukārt pretinieki – tie, kuri neatzīst Latvijas okupāciju. Bordāns uzsvēra, ka Latvija nav tilts starp Austrumiem un Rietumiem, bet gan Rietumu neatņemama sastāvdaļa.

Jaundibinātās politiskās organizācijas mērķis ir “Latvijas kā neatkarīgas un demokrātiskas republikas attīstība”, balstoties uz “mūsdienīga konservatīvisma pamatvērtībām”.

Bordāns skaidroja, ka konservatīvismam ir dažādi akcenti, tomēr Latvija nākotnē varēs sekmīgi attīstīties tad, ja politika nemainīgi balstīsies uz sešām pamatvērtībām. Viena no šādām vērtībām ir 18.novembra republika, kas nozīmē, ka mēs dzīvojam 1918.gada 18.novembrī dibinātajā Latvijas Republikā, tāpēc ir noraidāmas jebkādas runas par kaut kādu otro republiku, kas radās pēc PSRS sabrukuma.

Vēl starp šīm pamatvērtībām ir latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts un ģeopolitiskā piederība Rietumiem.

Šīs sešas pamatvērtības esot beztermiņa un palikšot nemainīgas. Savukārt tuvākajā laikā nepieciešams veikt vairākus programmas soļus, lai “Latvija vēl vairāk attālinātos no postpadomju ekonomiskā mantojuma un mazinātu dzīves līmeņa atšķirības ar pārējām Eiropas Savienības valstīm”, teikts partijas programmā. Starp šiem soļiem ir valsts pārvaldes revīzija, viegla un saprotama iesaiste uzņēmējdarbībā un pievienotās vērtības radīšanas iespēju nodrošināšana Latvijā.

Pēc partijas biedru domām, jaunā politiskā spēka devums sabiedrībai būs arī trīs “principiāli jaunievedumi”, proti, partijas dibināšanas veids, kas sākās ar vērtību noteikšanu, pārmaiņu pamats, kas nozīmē “reālas reformas, patiesas izmaiņas valsts pārvaldes attieksmē pret veicamo darbu”, kā arī partijas pastāvēšana, kas balstīta “stabilitātē, ilglaicīgumā, atklātībā un patiesībā”.

Starp partijas dibinātājiem ir arī bijušais Bordāna padomnieks Tomels, kurš savulaik bija nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (TB/LNNK) valdes loceklis, Saeimas deputāts Dāvis Stalts, kā arī vairāki citi cilvēki, kuri savulaik darbojušies citos politiskajos spēkos.

Bordāns iepriekš darbojās biedrībā “Demokrātiskie patrioti”, kas pērn septembrī paziņoja, ka pārtaps partijā un startēs vēlēšanās. Līdz ar šādām ziņām nacionālajā apvienībā ietilpstošā partija “Tēvzemei un brīvībai”/LNNK nolēma Bordānu izslēgt no partijas un atsaukt viņu no tieslietu ministra amata, skaidrojot, ka ministra faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojama ar atrašanos TB/LNNK.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Tieši pateicoties sīkbodnieķeļiem, Repšem, “radošajai inteliģencei”, Bordānam ar Staltu Eiroparlamentā iekļuva, caur adatas aci izlīda, Ždanoka un Grigule.

 2. REIZ BORDĀNS SOLĪJĀS CĪNĪTIES AR REIDERISMU PIE TIESU IZPILDĪTĀJIEM.
  ..
  PĒC SOLĪŠANAS VESELU GADU VĒL SĒDĒJA AMATĀ UN TĀ ARĪ NEKO NEIZDARĪJA!
  VISA SKAĻĀ BĻAUSTĪŠANĀS PAR MAKSĀTNESPĒJĀM, PAR ŠĶĪRĒJTIESĀM IR TIKAI SKAĻI VĀRDI BEZ SEGUMA!

 3. nekas nespīd Bordānam, nez vai kas balsos par Bordāna partiju

 4. … Un lasitajiem jaatgadina, ka 1. ne jau Bordans pats izstajas laicigi no … (NA), bet tika izslegts …par partijas statusiem neatbilstigu darbibu … 2. NA atbalsta Bordana, ka ta laika TM ministra iesakto reformu …

 5. … Pusmuza katram virietim iestajas krize … ar nenosakamam konsekvencem … un liekas, ka lidzigi Putinam, Janim Bordanam ta nakusi lielummanijas paveida un realitates neizpratne.

  … Jo ka citadi var izskaidrot vina vienlaicigo iestasanos un darbibu divas politiskas org/partijas – viltigi izmantojot pirmo, lai veidotu otru … seviski, dzirdot sobrid par tadejadi hipokratisko pazinojumu par vienu no jaunas partijas programmas plankam: par partiju veidosanas reformam – stabilitate, … atklatiba un patiesiba !

  … Kur gan lielaku hipokratiju atrast varetu … ???!!!

 6. skatīšos reitingus – ja redzēšu, ka varat pārvarēt 5% barjeru balsošu par Jums, ja nē, tad, piedodied, lai balss neietu zudumā, balsošu par kādu no lielajām latviešu partijām. Bet tā – esat mani favorīti

 7. Lūdzu turaties un neklausaties muļķu nievās. Mēs visi, kas vīlušies NA, balsosim par Jums, jo Jūs neesam apveltīts ar naudas kāres auru. Un tas jau ir daudz priekš mūsu “tīrās” politikas

 8. Ja cūku bars ir pietiekami liels tad tik uz priekšu, pie silēm….. :-))

 9. Es par jums balsošu!!!

  • Ak naivie Antiņi!
   Bordāns tak ar šķīrējtiesām lobē savas šķīrējtiesas ietekmes nostiprināšanu likumā, proti, legāli varētu darboties Bordāna šķīrējtiesa un vēl 2 vai 4…
   Pie tiesu izpildītājiem darbojas reiderisms. Bordāns solījās izskaust. Pēc solījuma amatā sēdēja gadu! Skat.:
   ..
   TAGAD ATKAL SOLA!
   NAIVĀ TAUTA TIC!

Draugiem Facebook Twitter Google+