×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Bordānam iebildumi pret viņa teiktā interpretāciju valdības sēdes protokolā (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns pirms Ministru kabineta sēdes.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien uzdeva vēlreiz noklausīties pagājušās nedēļas valdības sēdes ierakstu, kurā skatīja ar demogrāfijas veicināšanu saistītu likumu grozījumus.

Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja grozījumus bērnu kopšanas pabalstu regulējošajos Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka no 2014.gada 1.janvāra bērnu kopšanas pabalsta apmērs pieaugs no 100 līdz 120 latiem. Skatot šos grozījumus, Tieslietu ministrijai bija iebildumi saistībā ar Labklājības ministrijas norādītajām bažām uz Satversmes tiesas riskiem. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) valdības sēdes sākumā uzsvēra, ka ministrija pagājušajā nedēļā nav uzstājusi uz Labklājības ministrijas iebildumu svītrošanu no likuma grozījumu projekta anotācijas.

Protokolā rakstīts, ka Tieslietu ministrija lūgusi svītrot tekstu par atbilstību Satversmei un iekļaut atsauci uz koalīcijas vienošanos. “Es šos vārdus neteicu,” apgalvoja Bodāns.

Labklājības ministre Ilze Viņķele (V) atgādināja, ka Tieslietu ministrija ir aicinājusi labot anotāciju, kurā ir izteikti Labklājības ministrijas iebildumi par atbilstību Satversmei. “Jūs skaidri un gaiši formulējāt, ka vienīgā problēma ir anotācija, kas pasaka, ka likumprojekts neatbilst Satversmei, kas būtu jālabo,” Bordānam iebilda Viņķele.

Lai šo neskaidrību risinātu, premjerministrs rosināja atšifrēt pagājušās valdības tās sēdes daļas ierakstu, kurā tiek izskatīts šis jautājums, un sēdes protokolā ierakstīt to tekstu, kas ļoti tuvu atbilst tieslietu ministra un valsts sekretāra teiktajam. Vienlaikus Dombrovskis atzina, ka viņam šķiet interesanta šāda Tieslietu ministrijas pozīcija.

Jau ziņots, ka valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja, ka no 2014.gada 1.janvāra bērnu kopšanas pabalsta apmērs pieaugs no 100 līdz 120 latiem. Vienlaikus ar šiem grozījumiem valdība skatīja grozījumus likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, kas paredz izmaiņas vecāku pabalsta izmaksā. Tieši šajos grozījumos Labklājības ministrija (LM) saskata Satversmes tiesas riskus, tāpēc tie šodien novirzīti papildu skaņošanai ar Tieslietu ministriju, lai izvērtētu juridiskos riskus. Likumprojektu plānots atkārtoti skatīt pēc nedēļas.

Savukārt ar bērnu kopšanas pabalstu saistīto grozījumu izskatīšana atlikta tādēļ, ka valdība vēlas demogrāfijas jautājumus skatīt vienlaikus.

Bērna kopšanas pabalstu šobrīd saņem sociāli neapdrošināti vecāki no bērna dzimšanas līdz pusotra gada vecumam, kā arī sociāli apdrošināti vecāki no bērna gada līdz pusotra gada vecumam.

No bērna dzimšanas līdz gada vecumam sociāli apdrošināti vecāki saņem vecāku pabalstu. Valdībā šodien tika iesniegti, bet izskatīšanai uz nedēļu atlikti arī grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” un Valsts sociālo pabalstu likumā, kas paredz no 2014.gada 1.oktobra pagarināt vecāku pabalsta izmaksas termiņu līdz bērna pusotra gada vecumam un nosaka, ka vienlaicīgi tiek izmaksāts arī bērnu kopšanas pabalsts – visu vecāku pabalsta saņemšanas laiku.

Bērnu kopšanas pabalsta kopējais saņēmēju skaits šā gada pirmajā pusgadā bija 25 922, liecina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras dati.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ** Bordāns ir jurists un juristiem NEVIENS NEVAR PĀRMEST par pateikto vārdu! VĀRDS jurista darbā ir GALVENAIS ARGUMENTS un tas BIEŽI izšķir pat cilvēka likteņus… Viņķelei grūtibas arī ar atmiņu, ko juristiem NEVAR PĀRMEST!!! Par cik viņa ir premjera labā roka, tad var izlekt un citiem AIZRĀDĪT…

  2. Vienotības nākošai premjera kandidātei Viņķelei kārtējo reizi pirksti sapinušies.

  3. Apbrīnojami, cik daudz enerģijas jau kuro reizi Ilze Viņķele velta, lai nelabvēlīgā gaismā parādītu tos, kas ierosina un aizstāv uzlabojumus, kurus vajadzētu veikt viņas vadītajai ministrijai. Diemžēl noder gan puspatiesības, gan meli.

Draugiem Facebook Twitter Google+