Latvijā
Politika

Bordānam pirmie pārsteigumi partiju sarunās0


Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns tikšanās laikā ar apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvjiem, kurā pārrunā iespējamo sadarbību jaunās valdības veidošanā.
Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns tikšanās laikā ar apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvjiem, kurā pārrunā iespējamo sadarbību jaunās valdības veidošanā.
Foto: LETA

Partija “KPV LV” vakar notikušajās partiju sarunās ar Jauno konservatīvo partiju (JKP) bijusi vairāk vērsta uz sadarbību nekā partija “Attīstībai/Par!”, kas pārsteidzis JKP premjerministra amata kandidātu Jāni Bordānu.

Bordāns intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma”, komentējot vakar notikušās partiju sarunas, atzina, ka neviena no līdz šim satiktajām partijām nav bijusi uz konfrontāciju vērsta, bet gluži pretēji uz sadarbību, jo sarunās dominējusi nostāja, ka mums ir jāveido valdība kopā, bet nevis tāda valdība, kas būtu uz konkurenci, bet gan sadarbību vērsta.

Tomēr politiķis bija pārsteigts, ka uz sadarbību vairāk bijusi vērsta “KPV LV” nekā “Attīstībai/Par!”, kas iezīmējies mazās niansēs, bet ne pašās aktuālākajās.

Šodien turpināsies valdības veidošanas sarunas, kurās iniciatīvu uzņēmušās JKP un “KPV LV”.

Plkst.11 “KPV LV” birojā Rīgā, Matīsa ielā 38a-9, 5.stāvā, notiks “KPV LV” un partiju apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvju tikšanās.

JKP šodien savā birojā Rīgā, Peldu iela 26/28, tiksies ar pašreizējās valdības koalīcijas partijām. Plkst.8.40 JKP paredzēta tikšanās ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK), plkst.12 ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet plkst.16 ar “Jauno Vienotību”, aģentūru LETA informēja JKP pārstāvji.

Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem “Saskaņa” nākamajā parlamentā ieguvusi 23 deputātu vietas, “KPV LV” un JKP – pa 16, “Attīstībai/Par” un VL-TB/LNNK – pa 13, ZZS – 11, bet “Jaunā Vienotība” – astoņas deputātu vietas.

NA un JKP “sarežģītā attiecību vēsture” netraucēšot

Nacionālās apvienības un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) politiķiem ir līdzīgas nostājas vērtību jautājumos, un organizāciju “sarežģīta attiecību vēsture” netraucēšot konstruktīvam darbam”, – pēc abu partiju tikšanās trešdienas rītā pauda to līderi.

JKP premjerministra amata kandidāts Jānis Bordāns pēc abu partiju tikšanās žurnālistiem sacīja, ka apspriesta sarunu gaita, kā arī jautājumi, kur ir kopīgs skatījums un līdzīgas nostājas. Ar Nacionālo apvienību kopīgie saskarsmes punkti ir tie, kas attiecas uz vērtību sistēmu.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka šī bija veiksmīga pirmā tikšanās un sarunas bija “ļoti atklātas, tiešas”. Abām partijām noteikti būs jautājumi, īpaši ideoloģisku vērtību jomā, kur tās varēs sadarboties, neatkarīgi no tā, kāds būs jaunās valdības modelis, teica politiķis.

Saistītie raksti

“Mūsu organizācijām bijusi sarežģīta attiecību vēsture, bet ir liela vienprātība, ka šī vēsture nevar traucēt konstruktīvam darbam,” teica nacionālās apvienības politiķis, piebilstot, ka valsts pašlaik ir sarežģītā situācijā ar visnotaļ sadrumstalotu jaunu parlamentu. Līdz ar to katram jāspēj spert “solītis pretī”, lai iespējami ātri izveidotu rīcībspējīgu valdību, pieņemtu budžetu, piebilda politiķis.

LA.lv