×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Bordāns: Jāmaina izpratne par sodu kā atriebību

Foto - LETAFoto - LETA

Patlaban tiek mēģināts mainīt cilvēkos izpratni, ka sods nav atriebība, tādējādi panākot attieksmi, ka noziegums ir slimība, šodien, atklājot ikgadējo diskusiju par Latvijai aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem, sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK).

Runājot par ieslodzījuma vietām, Bordāns norādīja, ka noziegums ir slimība, bet noziedznieki ir bērni, kas nav izauguši līdz pieaugušo stāvoklim, bet daži no viņiem ir bērni ar ielaistām slimībām. Savukārt, runājot par Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem, Bordāns norādīja, ka, sadarbojoties ar Iekšlietu ministriju, paredzēts veikt pārkārtojumus nozarē, kas saistīti ar izmeklēšanas darbu. Proti, jābūt atsevišķai iestādes, kas to veiktu, skaidroja ministrs.

Šodien konferencē tiek diskutēts arī par bērnu piespiedu aizvešanas strīdu risināšanu un bērnu aizbildnības jautājumiem. Bordāns diskusijas atklāšanā sacīja, ka risinājumi, pie kuriem nonāks Latvija šajā jomā, iespējams, varētu būt pienesums visai Eiropai.

Kā ziņots, šodien Rīgas Juridiskās augstskolā notiek ikgadējā diskusija par Latvijai aktuālajiem cilvēktiesību jautājumiem.

Diskusijas mērķis ir apriest Latvijas problēmas cilvēktiesību jomā, balstoties uz Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) nolēmumiem, kā arī tematisko darba grupu ietvaros kopā ar juristiem, tiesnešiem, politikas veidotājiem un citiem profesionāļiem diskutēt par ieteicamajiem risinājumiem to novēršanai nākotnē.

Diskusijas pirmā daļa veltīta Latvijai aktuālo jautājumu Eiropas Cilvēktiesību tiesā apskatam. Diskusijas otrajā daļā Eiropas Padomes Cilvēktiesību nacionālās īstenošanas atbalsta nodaļas vadītāja Tatjana Termačiča iepazīstinās klausītājus ar HELP programmas resursiem. Šīs programmas mērķis ir veicināt Eiropas Cilvēktiesību konvencijas pielietošanu, atvieglojot tiesnešu, advokātu, prokuroru un citu tiesību piemērotāju ikdienas darbu.

Diskusijas otrajā daļā notiks arī diskusijas tematiskajās darba grupās par aktuālajiem jautājumiem Latvijas lietās – policijas darbību kontroli, bērnu piespiedu aizvešanas strīdu risināšanu un apstākļiem ieslodzījuma vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+