Latvijā
Politika

Bordāns piedāvā “konservatīvu pārmaiņu koalīciju”1


Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar JKP pārstāvjiem
Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar JKP pārstāvjiem
Foto: Karīna Miezāja

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amata kandidāts Jānis Bordāns tiekoties ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, piedāvājis veidot “konservatīvu pārmaiņu koalīciju”, kuras kodolu veidotu konservatīvi noskaņotas partijas.

“Prezidents bija nedaudz pārsteigts par tik oriģinālu jautājumu, tomēr kopumā šādu ideju nenoliedza sakot, ka durvis ir vaļā visiem,” pēc tikšanās sacīja Bordāns.

Šādas koalīcijas vadīšanu Bordāns būtu ar mieru uzņemties pats, vienlaikus pieļauj arī citus premjera kandidātus – piemēram, Robertu Zīli (NA) vai Krišjāni Kariņu (JV).

Tikšanās laikā JKP prezidentam uzskaitījusi arī savas jaunās valdības proritātes, kuru augšgalā būtu bezkompromisa cīņa par tiesiskuma stiprināšanu un valsts pārvaldes stiprināšanu.

“Mēs ar prezidenu bijām vienisprātis, ka vēlamies redzēt jaunu, rīcībspējīgu koalīciju pēc iespējas ātrāk, lai nekavētu investīciju piesaisti, drošības stiprināšanu, valsts pārvaldes optimizāciju un citas nepieciešamās reformas,” sacīja Bordāns.

JKP iecere par ZZS atstāšanu opozīcijā ar prezidentu nav apspriesta.

Bordāns pēc tikšanās pauda cerību, ka visas valdības veidošanā iesaistītās partijas drīz sēdīsies pie viena galda un sagatavos kopīgu deklarāciju.

Kā ziņots, Valsts prezidents turpina tikties ar 13.Saeimā ievēlētajiem politiskajiem spēkiem. Pašlaik notiek tikšanās ar “KPV LV” , bet pēc tam prezidents tiksies ar “Saskaņu”.

LA.lv