×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Bordāns: referendums nav efektīvākais veids, kā izlemt par eiro ieviešanu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā tik ekonomiskā jautājumā kā eiro ieviešana referendums nav jārīko, jo tas nav efektīvākais veids, kā atrisināt šo jautājumu, pirmdien LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

“Domāju, ka  referendums šobrīd ir veids kā novilcināt jautājuma izlemšanu un tā sekas var būt tādas, ka mums, arī gribot un pieskaņojoties visām prasībām, lai mēs varētu ieviest eiro, tas varētu neizdoties,” teica ministrs un pauda viedokli, ka referendums par eiro ieviešanu nav nepieciešams.

Viņš arī pastāstīja, ka Tieslietu ministrija ir analizējusi referenduma nepieciešamību. “Tas nav obligāts notikums,” par secināto teica Bordāns un atgādināja, ka Latvijas iedzīvotāji referendumā jau lēma par pievienošanos Eiropas Savienībai, kas ir arī ekonomiska savienība.

Ministrs arī uzsvēra, ka ekonomikā ir būtiski lēmumus pieņemt savlaicīgi. “Laikus pieņemts lēmums mums dos ekonomisko efektu. Diemžēl Latvijā bieži vien ir, ka mēs dažādus  jautājumus analizējam, analizējam un tā arī lēmumus nepieņemam. Domāju, ka mēs tādā veidā, ja salīdzinām ar Igauniju, arī atpaliekam par dažiem gadiem,” sacīja ministrs.  “Domāju, ka šis ir labs brīdis mums izdarīt šo izvēli,” teica Bordāns.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+