×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. marts, 2014
Drukāt

Bordāns savu partiju plāno dibināt maijā (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns partiju plāno dibināt maijā un uzsver, ka viņa veidotā konservatīvā partija nebūs “vienu vēlēšanu projekts”.

Bordāns aģentūrai LETA stāstīja, ka vispirms tiek definētas partijas vērtības, veidota platforma, un tad piesaistīti domubiedri, kuri atbalsta šādas vērtības. Viņš uzskata, ka vispirms jārunā par veidojamā politiskā spēka pamatvērtībām un tikai tad par konkrētiem cilvēkiem. Tieši tas, ka partijā varētu apvienoties cilvēki ar vienādiem uzskatiem, un konsekventa pieturēšanās pie izvēlētā ceļa arī nodrošināšot to, ka šis politiskais spēks nebūs “vienu vēlēšanu projekts”.

Līdz ar to pašlaik Bordāns jautājumus par cilvēkiem, kas varētu dibināt partiju, sīkāk nekomentē. Viņš gan stāsta, ka notiek tikšanās ar potenciālajiem domubiedriem, turklāt ne tikai Rīgā, bet arī reģionos.

Bordāns vēlas veidot partiju, balstoties uz konservatīvisma ideoloģijas pamatiem. Viņš skaidro, ka konservatīvismam ir dažādi akcenti, tomēr Latvija nākotnē varēs sekmīgi attīstīties tad, ja politika nemainīgi balstīsies uz sešām pamatvērtībām. Viena no šādām vērtībām ir 18.novembra republika, kas nozīmē, ka mēs dzīvojam 1918.gada 18.novembra dibinātajā Latvijas Republikā, tāpēc ir noraidāmas jebkādas runas par kaut kādu otro republiku, kas radās pēc PSRS sabrukuma.

Vēl starp šīm pamatvērtībām ir latviski runājoša nācija, demokrātija un tiesiskums, tradicionālā ģimene, labklājības valsts un ģeopolitiskā piederība Rietumiem. Runājot par tiesiskumu, Bordāns uzsver, ka piemērojot likumus, nevar vadīties vien pēc likuma burta – ir jāatceras par likuma garu. Tiesiskuma trūkuma apstākļos demokrātiska valsts iegūst autoritāras valsts pazīmes, kad tautas vara faktiski koncentrējas dažādu grupējumu rokās, uzskata bijušais tieslietu ministrs.

Kā ziņots, lai īstenotu savu redzējumu par Latvijas attīstību nākotnē, bijušais tieslietu ministrs gatavojas dibināt partiju, ar to startējot arī oktobrī gaidāmajās 12.Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. KATRAM LATVIETIM SAVA PARTIJA!

  2. Tagad ir skaidrs, ka viņš ir kārtējais ieliktenis.

  3. Vēl vienu partiju mums tiešām vajag tīk pat daudz kā caurumu galvā. idiotu laikam netrūkst nevienai tauitai. Velns lai parauj tautu un valsti, bert man vajag savu partiju, jo tikai es vienīgais zinu, kā vadīt valsti. Ārprats!!!!

  4. Es gan šo cilvēku noturēju par gudrāku.

  5. Ceru ,ka ..suņu būdā.. M.ZĪVERES dziesma viņu pārliecināja….. un mūs visus atkodēs no mūžīgās klanīšanās ……. lai izdodas…..

  6. tradicionālā ģimene? vai dabiskā?

Draugiem Facebook Twitter Google+