×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Bordāns: Tieslietu joma līdz šim Latvijā nav tikusi izvirzīta par prioritāti

Foto - LETAFoto - LETA

Tieslietu joma līdz šim Latvijā nav tikusi izvirzīta par prioritāti, trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem atzina tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK).

“Tāpat kā visas lietas, arī tieslietu joma var efektīvi strādāt tad, ja politiski tā tiek pienācīgi augstu novērtēta ne tikai no viena atbildīgā ministra, bet arī politiski kopumā, un arī sabiedrība to sāk saprast,” teica ministrs, piebilstot, ka tikai šādā situācijā iespējams panākt rezultātus.

Bordāns atzina, ka patlaban tieslietu joma ir smagnēja un tajā jūtams progresa trūkums, tāpēc nepieciešams uzlabot tiesu, tiesībsargājošo iestāžu darbu, kā arī celt juristu kvalifikāciju.

“Es no savas puses centīšos darīt visas organizatoriskās lietas, bet tāpat ir vajadzīgi finansiālie ieguldījumi, visas valdības pievēršanās šim jautājumam,” sacīja Bordāns, paužot pārliecību, ka dažu gadu laikā, mērķtiecīgi strādājot, var panākt, ka lietas tiesās izskata vismaz piecas reizes ātrāk. “To rāda citu valstu pieredze, un mēs neesam ne ar ko atšķirīgi.”

Taujāts, vai ministrs nejūt politisku atbalstu savai nozarei, viņš norādīja, ka tieslietas nekad nav bijušas galvenā valdības prioritāte un priekšplānā izvirzījusies ekonomiskā attīstība. “Ekonomika nevar darboties bez tieslietu sistēmas,” teica politiķis, uzsverot, ka nekad nav bijis uzstādījums panākt “izrāvienu” tieslietās.

“Negribu nevienu vainot un skatīties atpakaļ, es domāju, ka jāskatās uz priekšu, – mēs šobrīd to varam padarīt,” uzsvēra tieslietu ministrs.

Bordāna viedoklis sakritis ar prezidenta redzējumu attiecībā uz nepieciešamajām pārmaiņām ieslodzījuma vietās, kurām, pēc ministra teiktā, jākļūst atbilstošām modernai sabiedrībai. Arī ieslodzījumu vietu būvniecība, neskatoties uz plašajām diskusijām, pēc ministra domām, nav bijusi valdības galvenā prioritāte.

“Visi ministri ir braukuši uz Igauniju un skatījušies, kā viņi būvē cietumus. Viņi ir cēluši, mēs esam skatījušies,” sacīja Bordāns, norādot, ka tam ir vajadzīga materiālā puse un administrēšana.

Šī bija pirmā tieslietu ministra vizīte pie Valsts prezidenta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+