×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Borisa Rezņika mūža melodijas jubilejas koncertos (1)

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Boriss Rezņiks

3. maijā ar lielkoncertu “Mana mūža melodijas” Rīgas Kongresu namā un 5. maijā Vidzemes koncertzālē Cēsīs komponists Boriss Rezņiks svinēs savu 70 gadu jubileju. Komponista, taustiņinstrumentālista, grupas līdera, dziedātāja, aranžētāja, skaņu režisora puse dzīves pagājusi, uzstājoties koncertos kopā ar “Eoliku”, kas vienmēr ir bijusi radoša laboratorija, kurā uzreiz varēja pārbaudīt, vai melodija dzīvo un vai tā dzīvos ilgi.

Lai gan Boriss Rezņiks šobrīd aktīvi nekoncertē, viņš nepārtraukti rada ko jaunu. Ierakstu studija ir kļuvusi par galveno Borisa koncertzāli. Tur katru dienu top mūzika reklāmām, filmām, teātra izrādēm, kā arī aranžējumi visdažādāko žanru mūzikai. Laiku pa laikam parādās kāda jauna pop- vai rokdziesma bērnu ansamblim, popgrupai vai populāram Latvijas solistam.

“Kādā no Latvijas radiostacijām skan dziesmas no septiņdesmitajiem un mēs dzirdam Borisa mazliet piesmakušo balss tembru, kas stāsta mums, kādu viņš redz logā jūru. Citā reizē mēs klausāmies Olgu, kura kopā ar Džeinu Fondu izsāp lauku meitenes likteni vai Viktora, Daiņa un Ilonas balsis, kas dāvina mums sevi un pasaulīti. Valsts svētkos mēs ieklausāmies “Atmostas Baltija” melodijā, kas lika sadoties rokās daudziem tūkstošiem cilvēku. Bet Ziemassvētku laikā mums sirdī ielīst siltums, dzirdot Eņģeli, kurš liek satikties tiem, kam tas ir lemts. Bet cik vēl paliek melodiju, kuras mēs pazīstam, bet nezinām, ka tās radījis komponists Boriss Rezņiks? Brīdī, kad uzzinām, kurš ir šo melodiju autors, mēs varam nojaust šī melodiju meistara patieso nozīmi latviešu mūzikā. Un tikai tad mēs sajūtam un saprotam, kādas ir B. Rezņika mūža melodijas,” teic lielkoncerta režisors un daudzu komponista rakstīto dziesmu tekstu autors Valdis Pavlovskis.

Par sajūtām, gaidot jubilejas koncertus, komponists atzīstas: “Nenormālas rūpes! Parastiem cilvēkiem jubileja vai dzimšanas diena ir svētki. Bet mums – mūziķiem – darbs. Ir tradīcija, ka jābūt koncertam, bet to sarīkot ir ļoti grūti.”

Vēl pirms jubilejas komponists klausītājiem dāvājis jaunu dziesmu “Lietus melodija” ar V. Pavlovska vārdiem, ko iedziedājusi Ginta Krievkalna. “Es reti rakstu jaunas dziesmas, bet gribējās uzrakstīt kaut ko skaistu tieši uz jubileju. Šoreiz uzrakstīju tikai melodiju, teksta nebija. Iedziedāju to sākumā pats vienkārši uz kaut kādām zilbēm un kopā ar stāstu iedevu Valdim Pavlovskim. Viņš noklausījās un piedāvāja savu stāstu, tā dziesma radās,” par savu jaunāko veikumu saka komponists.

Koncertos satiksies četri brīnišķīgi jaunās paaudzes solisti Ralfs Eilands, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Ruskis, Aija Vītoliņa un leģendārie mūziķi no grupas “Eolika” – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies muzikālā grupa Mārča Auziņa vadībā un Vidzemes augstienes kamerorķestris. Pēc 15 gadu prombūtnes Latvijā no savas mītnes zemes Kanādas ieradīsies “Eolikas” pirmā sastāva dalībnieks, ģitārists, dziedātājs un komponists Zigismunds Lorencs.

 

3. V 19.00 Rīgas Kongresu namā

5. V 19.00 Vidzemes koncertzālē Cēsīs

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bileseparadize.lv

 

Cena no EUR 10 līdz 30

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la-vīzes administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. VALSTS ATZĪST UN AIZSARGĀ CILVĒKA PAMATTIESĪBAS saskaņā ar šo Satversmi, LIKUMIEM un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. IKVIENAM IR TIESĪBAS UZ VĀRDA BRĪVĪBU, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. C.E.N.Z.Ū.R.A ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

Draugiem Facebook Twitter Google+