×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. aprīlis, 2017
Drukāt

Boriss Teterevs: Tā ir uzvara pār Prado muzeju! (6)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

No 25. marta līdz 16. jūlijam Mākslas muzejā Rīgas Birža pirmo reizi Baltijas reģionā ir skatāma izstāde “Prado 12 raksturi” – pasaules slavenu mākslinieku divpadsmit meistardarbi, kas Spānijas lielākajā muzejā Prado gadsimtu laikā ir priecējuši miljoniem skatītāju.

Izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu īpašais dāvinājums Latvijas simtgadei, un tā ideju ir izlolojis Boriss Teterevs. Izstādes patronese ir eksprezidente un Madrides kluba prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Boris, sakiet, lūdzu,ko jums pašam nozīmē šī izstāde Rīgas Biržā?
Boriss Teterevs: – Tā ir kā uzvara. Uzvara pār Prado muzeju. Un, ja par spīti visiem šķēršļiem tev izdodas gandrīz vai neiespējamais, tad šī uzvara ir ļoti, ļoti salda. Prado muzejs ir nopietns, eiropeisks, mazliet snobisks, viens no pasaulē pašiem ievērojamākiem. Pat sapņot par to, ka Prado muzejs uz Rīgu varētu atvest savus šedevrus, ir no fantāzijas pasaules. Turklāt vēl ņemot vērā no iepriekšējiem laikiem iedibinājušās attiecības starp Latviju un Spāniju, kas nebūt nav vienkāršas. Taču, par laimi, no politiskiem jautājumiem izdevās izvairīties.

Kad Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju pēc restaurācijas atklāja ar Miervalda Poļa izstādi, daļā sabiedrības sacēlās sašutums, ka tajā izlikti sabiedrībā pazīstamu, bet ne pārāk cienītu personību portreti…
Bet vai domājat, ka pagātnē mākslinieki ļoti vēlējās gleznot augstmaņu portretus? Nē, taču, bet viņiem vajadzēja dzīvot. Un portrets nozīmē pasūtījumu. Tātad naudu. Un tad atkal ir jautājums, – kā šo portretu uzgleznot? Izdabāt, izdaiļot vai zīmēt reāli un atklāt portretējamā būtību tik dziļi un smalki, ka skatītājs saskata portretētās personības pašas dziļi slēpto un ne pārāk pievilcīgo būtību. Tā ir tā lielākā māksla.

Pilnu sarunu ar Borisu Teterevu lasiet 4. aprīļa “Kultūrzīmēs” vai e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Novēlu Borisa kungam teicamu veselību, veiksmi un jaunus kulturas mecenāta izcilus darbus

  2. Visu cieņu! Uz zemāk minētiem komentāriem gribētos teikt: ne mums spriest kā citi nopelna naudu. Ja cilvēks grib palīdzēt citiem, tad kāpēc viņš nevar palīdzēt. Sestdienās LTV 1 rāda raidījumu “Ķepa uz sirds”, ko atbalsta Teterevu fonds. Smagi redzēt ka dzīvnieku patversmes lūdz palīdzēt adoptēt dzīvniekus. Man pašam mājās ir divi kaķi.Nekad nevarēšu saprast cilvēkus,kas cietsirdīgi izturas pret dzīvniekiem.Parīzē neesmu bijis un Luvrā “Monu Lizu”(“Džakondu”) neesmu redzējis.Tad kāpēc nevar atbalstīt un apmaksāt izstādi,lai redzēt mākslas darbus.

  3. Skaudīgie latvieši. Teterevs Latvijas kultūrai ir izdarījis tik daudz laba. Paši droši vien balso par Lembergu un Nilu

  4. par LA redakcijas politiku Atbildēt

    Vai jums – LA redakcija – ir dūša uzrakstīt patiesību par Teterevu naudas izcelsmi? Kur ir raksts par šī tetereva ietekmi uz Latvijas politiku un plašsaziņu? Kur? LA, – jūs savu mugurkaulu esat pārdevuši un jūs nedrīkstat sevi saukt par nacionālu, patriotisku plašsaziņu. pretīgi.

  5. Galīgi jocīgs. Prado viņš bijis nebijis. Ka tik maksā.

Draugiem Facebook Twitter Google+