×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
2. septembris, 2012
Drukāt

Borodinas kaujas inscenējumu vēro 165 000 skatītāju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

165 000 skatītāju Krievijā svētdien, 2.septembrī, vērojuši vēsturiskās Borodinas kaujas inscenējumu, kas bija veltīts tās divsimtajai gadadienai.

Borodinas laukā, 120 kilometrus uz rietumiem no Maskavas, zobenus krustoja 1450 krievi un 1550 francūži. Noskatīties inscenējumā bija ieradies arī prezidents Vladimirs Putins un bijušais Francijas prezidents Valerī Žiskārs d’Estēns.

Krievijas valdība šai grandiozajā pasākumā ieguldījusi 1,1 miljonu dolāru (vairāk nekā 600 000 latu). Kaujas norisei varēja sekot arī telekanāla “Rossija 24” tiešraidē.

Kaujā pie Borodinas ciema 1812.gada 26.augustā – jeb pēc jaunā stila 7.septembrī – Napoleona armija sastapās ar krievu karavadoņa Mihaila Kutuzova spēkiem. Abas puses tajā cieta milzīgus zaudējumus un, neraugoties uz dažādajiem vēstures traktējumiem, kauja būtībā palika neizšķirta, tomēr tā iezīmēja pavērsienu kara gaitā un veicināja Francijas sakāvi. Nākamajā dienā krievu spēki vairs cīņu neatjaunoja, bet atkāpās, atstājot Maskavu Napoleonam, bet nodedzinot to, tādējādi franču spēki Maskavā palikt nevarēja un sākotnēji veiksmīgais karagājiens viņiem izvērsās traģēdijā.

Borodinas kaujas divsimtgade Krievijā tiek plaši izmantota jaunatnes patriotiskajā audzināšanā. Kaujas atceres pasākumos plaši iesaistījusies arī Krievijas Pareizticīgo baznīca.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+