EPA/LETA

Bosniešu eksāmens izrādās par smagu 0

Latvijas vīriešu futbola izlase 2014.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra otrajā spēlē otrdien ar rezultātu 1:4 (1:2) izbraukumā piekāpās Bosnijai un Hercegovinai.

Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 228

Rezultātu piektajā minūtē pēc stūra sitiena izspēles atklāja Kaspars Gorkšs, bet 12.minūtē izlīdzinājumu panāca Zvjezdans Misimovičs, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, bet pašā pirmā puslaika izskaņā mājiniekus vadībā izvirzīja Miralems Pjaničs.

54.minūtē Misimovičs Latviju nogādāja iedzinējos ar 1:3, bet jau kompensācijas laikā bosniešu līderis Edins Džeko guva arī ceturtos vārtus.

Cīņas pirmo uzbrukumu izveidoja mājinieki, bet jau trešajā minūtē uzbrukumā devās arī Latvijas valstsvienība, turklāt piektajā minūtē tai izdevās radīt slapju dušu bosniešiem un atklāt rezultātu – pēc Oļega Laizāna izpildīta stūra sitiena bumbu ar galvu tālāk novirzīja Deniss Ivanovs un ar galvu kritienā to vārtos ieraidīja Kaspars Gorkšs.

Turpinājumā Bosnija un Hercegovina arvien izteiktāk pārņēma iniciatīvu un jau 12.minūtē rezultātu izlīdzināja – Ritus Krjauklis soda laukumā nogāza pretinieku zvaigzni Edinu Džeko, bet sekojošo 11 metru soda sitienu realizēja Misimovičs, panākot 1:1.

Pēc panāktā izlīdzinājuma mājinieki turpināja uzbrukt arvien aktīvāk un ilgāku laiku Latvijai praktiski neizdevās izdarīt vairāk par divām piespēlēm pirms mājinieki bumbu atņēma. 19.minūtē Latvijas izlase tika pie vēl viena stūra sitiena, bet uzreiz pēc tā ļoti bīstami uzbruka pretinieki, kad divreiz no ļoti labas situācijas sita Džeko. Savukārt pie vēl viena stūra Latvija tika 23.minūtē un šoreiz atkal Gorkšam un Ivanovam pietrūka vien pavisam nedaudz, lai novirzītu bumbu vārtos.

Latvijas izlases futbolisti, lai apturētu pretiniekus, bieži veica noteikumu pārkāpumus un tā pie brīdinājumiem tika Krjauklis un Artjoms Rudņevs. Turklāt Rudņeva “upuris” Senads Luličs pēc Latvijas uzbrucēja pārkāpuma cīņu vairs nevarēja turpināt.

Atlikušajā pirmā puslaika daļā izteikts pārsvars joprojām piederēja mājiniekiem, tomēr līdz pat pašām puslaika beigām daudz ļoti bīstami momenti netika izveidoti. Tomēr pēdējās minūtēs bosniešiem pārsvaru izdevās pārvēst rezultātā – sākotnēji 42.minūtē Džeko sitienu no pāris metru attāluma Latvijas vārtsargs Andris Vaņins atvairīja, tomēr vēl nepilnas divas minūtes vēlāk pēc Džeko piespēles Pjaničs panāca izlīdzinājumu. Līdz ar to pēc 45 minūtēm Latvija zaudēja ar rezultātu 1:2.

Arī otro puslaiku bosnieši uzsāka ar aktīviem uzbrukumiem un trīs reizes salīdzinoši īsā laikā tika pie stūra sitienu izpildes, bet Sejada Salihoviča izpildīts soda sitiens lidoja nedaudz garām vārtiem. Savukārt 54.minūtē mājiniekiem izdevās gūt trešos vārtus, kad ātrajā pretuzbrukumā Misimovičs precīzi sita pēc Pjaniča piespēles – 1:3.

Turpinājumā Latvijas izlase sāka uzbrukt arvien aktīvāk, izveidojot vairākus bīstamus momentus, turklāt laukumā tika sūtīti uzbrucēji ar svaigiem spēkiem Māris Verpakovskis un Vladimirs Kamešs. 67.minūtē pret Vaņinu viens izgāja Vedads Ibiševičs, tomēr precīzāks bija Latvijas vārtsargs. Savukārt vēl pēc astoņām minūtē līdzīgi izgāja arī Džeko, tomēr viņa sitiens atdūrās pret vārtu pārliktni. Kopumā otrā puslaika vidū gan spēle ritēja mierīgi abu komandu izpildījumā.

Arī pēdējās 15 minūtēs Latvijas izlase bīstamus momentus nespēja radīt, bet mājinieki bīstami taranēja Vaņina cietoksni. Jau kompensācijas laikā Džeko tomēr beidzot izdevās gūt vārtus, kad viņš noguldīja divus Latvijas izlases aizsargus un pārspēja Vaņinu. Līdz ar to cīņa noslēdzās ar 1:4 un Latvijas izlase cieta otro neveiksmi kvalifikācijas ciklā.

Latvijas izlases sākumsastāvā salīdzinājumā ar pirmo cikla maču pret Grieķiju Aleksandru Fertovu bija nomainījis Ritvars Rugins.