×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. janvāris, 2015
Drukāt

Bostonas koncertzālē apmeklētājus sagaida Nelsona hologramma

Ekrānšāviņš no bostonglobe.comEkrānšāviņš no bostonglobe.com

Par godu latviešu diriģenta Andra Nelsona debijas sezonai Bostonas Simfoniskajā orķestrī Bostonas Simfoniholas apmeklētājus pirms koncertiem sagaidīs slavenā diriģenta hologramma, vēsta laikraksts “The Boston Globe”.

Nelsona hologramma visu janvāri būs apskatāma Bostonas Simfoniskā orķestra galvenajā koncertzālē pirms koncertiem otrdienās, ceturtdienās un sestdienās.

“Andra Nelsona degsme un dedzība ir pilnīgi taustāma, kad viņš atrodas pie diriģenta pults, tāpēc Bostonas Simfoniskais orķestris pieņēmis atbilstošu lēmumu, kā iepazīstināt ar jauno galveno diriģentu tādā veidā, kas patiesi ataino viņa pāri plūstošo personību,” raksta avīze.

“Tādēļ Simfonihola par godu Nelsona debijas sezonai sagatavojusi multimediju izstādi, kurā ir arī dinamiskā maestro reāla izmēra hologramma,” raksta avīze.

“[Orķestris] gribēja atrast kādu interesantu veidu, kā iepazīstināt ar šo enerģisko un jauno diriģentu. Nelsona personība ir tik ļoti pāri plūstoša. Viņam piemīt liela aizrautība,” skaidroja hologrammu izveidojušās tehnoloģiju kompānijas “MediaMerge” prezidents Kens Makibens.

Pats Nelsons pauda prieku par neparasto veltījumu.

“Man jāatzīst, ka atrasties blakus savai runājošai un kustīgai hologrammai ir mazliet dīvaini un arī ļoti aizraujoši. Un es priecājos, ka kopš attēla ierakstīšanas jūlijā es esmu zaudējis mazliet svara,” sacīja Nelsons.

Bostonas Simfoniholas izstādē bez Nelsona hologrammas apskatāmi arī fragmenti no koncertieraksta, reklāmas rullītis, intervija, videoieraksti no aizkulisēm un citi materiāli.

Slavenais latviešu diriģents Bostonas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja amatā stājās pagājušā gada septembrī.

Bostonas Simfoniskais orķestris bez galvenā diriģenta bija kopš 2011. gada, kad veselības problēmu dēļ no amata atkāpās Džeimss Levins.

35 gadus vecais Nelsons kļuvis par jaunāko Bostonas Simfoniskā orķestra galveno diriģentu vairāk nekā 100 gadu laikā.

Kopš 2008. gada Nelsons bija Birmingemas Simfoniskā orķestra diriģents.

Kad pagājušā gada jūnijā Nelsons ieradās Bostonā parakstīt līgumu par stāšanos Bostonas Simfoniskā orķestra galvenā diriģenta amatā, pilsētā tika sarīkotas vērienīgas svinības, godinot latviešu diriģentu.

Svinīgi sagaidot Nelsona ierašanos, Bostonas pašvaldība 25. jūniju pasludināja par “Andra Nelsona dienu”, sarīkojot virkni dažādu svinību par godu jaunajam orķestra diriģentam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+