×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Bostonas maratonā piedalījies vismaz viens skrējējs no Latvijas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Bostonas maratonā, kuru pirmdien pārtraukuši vairāki sprādzieni, piedalījies arī vismaz viens skrējējs no Latvijas – 43 gadus vecais Andis Vītoliņš, liecina informācija maratona mājaslapā.

Saskaņā ar mājaslapā sniegto informāciju Vītoliņš bijis starp tiem skrējējiem, kuri finišējuši vēl pirms sprādzieniem. Vītoliņš maratona distanci beidzis 2 stundās 43 minūtēs un 48 sekundēs, kopvērtējumā ieņemot 424.vietu.

Virtuālās skrējēju komandas “Noskrien” mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Vītoliņš ir šī kluba biedrs.

“Paldies visiem, kas sekoja un juta līdzi! Pagaidām braucu atpakaļ uz NY [Ņujorku],” vēsta Vītoliņa ieraksts “Noskrien” mājaslapā, kas veikts vēl īsi pirms sprādzieniem. “Pats arī esmu nedaudz pārsteigts, ka izturēju un nesaplīsu”.

“Noskrien” mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Vītoliņa labākais rezultāts maratonos līdz šim bijis Maiami maratonā, kas sasniegts šogad janvārī. Līdz ar to pirmdien Bostonā sasniegtais rezultāts ir Vītoliņa personīgais rekords.

Internetā pieejamā informācija liecina, ka Vītoliņš piedalījies Bostonas maratonā arī pērn. Tāpāt Vītoliņš vairākkārt skrējis arī Ņujorkas maratonā.

Bostonas maratona finišā pirmdienas pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros nogalināti vismaz trīs cilvēki, bet vairāki simti guvuši ievainojumus.

Abi sprādzieni notikuši ar dažu sekunžu intervālu ielas pretējās pusēs, no notikumu vietas vēsta televīzijas kanāla CNN žurnālists. Viens sprādziens noticis blakus sporta preču veikalam, bet otrs – pie skatītāju tribīnes. Sprādzieni notika plkst.14.45 (plkst.21.45 pēc Latvijas laika), vairāk nekā divas stundas pēc tam, kad pirmais no aptuveni 27 000 maratona dalībnieku bija šķērsojis finiša līniju.

Pēc notikušajām eksplozijām skrējiens tika apturēts. Līdz ar policiju uz notikuma vietu nosūtītas arī Masačūsetsas pavalsts nacionālās gvardes vienības. Pagaidām nav zināms, kas varētu būt uzstādījis spridzekļus, jo nekādi draudi pirms maratona neesot saņemti.

Reaģējot uz Bostonā notikušajiem sprādzieniem, īpašus drošības pasākumus veikusi arī Ņujorkas policija, pastiprinot svarīgāko objektu apsardzi Manhetenā. Arī Vašingtonā un vairākās citās pilsētās tiek veikti pastiprināti drošības pasākumi. Drošības pasākumu ietvaros evakuētas vairākas lielākās Bostonas viesnīcas. Aizliegti arī aviācijas lidojumi virs notikumu vietas.

Drošības pasākumu dēļ tika atcelta Kaspara Daugaviņa pārstāvētās Bostonas Bruins” spēle NHL čempionātā pret Otavas “Senators” komandu. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+