×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Bostonas spridzinātājam draud nāvessods

LETA/AFPLETA/AFP

Aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu turētajam Džoharam Carnajevam pirmdien izvirzītas federālās apsūdzības par masu iznīcināšanas ieroču lietošanu. Ja apsūdzības tiks pierādītas tiesā, 19 gadus vecajam čečenu imigrantam var tikt piespriests nāvessods.

Carnajevs arī tiek apsūdzēts par noziedzīgu nodomu pielietot masu iznīcināšanas ieročus un ļaunprātīgu īpašuma iznīcināšanu, pielietojot nāvējošus spridzekļus, pavēstīja ASV Tieslietu ministrija.

Ja Carnajevs, kurš ir naturalizējies ASV pilsonis, tiks notiesāts saistībā ar federālajām apsūdzībām, viņam var tikt piespriests ieslodzījums vai nāvessods.

“Mēs vēlreiz esam parādījuši, ka tiem, kas uzbrūk nevainīgiem amerikāņiem un mēģina terorizēt mūsu pilsētas, neizdosies izvairīties no tiesas,” sacīja ASV ģenerālprokurors Ēriks Holders.

Tikmēr Baltais nams paziņojis, ka apsūdzētajam netiks piešķirts “ienaidnieka kaujinieka” statuss, kas nozīmē, ka viņš tiks tiesāts Savienoto Valstu civilajā tiesā.

Kā skaidroja Baltā nama preses pārstāvis, ASV likumi liedz ASV pilsoni tiesāt militārajā tiesā.

Džohars Carnajevs šobrīd atrodas Bostonas medicīnas centrā “Beth Israel Deaconess”. Viņa stāvoklis ir nopietns, bet stabils.

ASV izmeklētāji aizdomās par Bostonas teroraktu sarīkošanu tur divus čečenu imigrantus – brāļus Džoharu un Tamerlanu Carnajevus. 26 gadus vecais Tamerlans naktī uz piektdienu zaudēja dzīvību policijas operācijas gaitā.

Kā ziņots, pie Bostonas maratona finiša līnijas 15.aprīļa pēcpusdienā notika divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudēja trīs cilvēki, bet aptuveni 180 tika ievainoti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+