×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Bostonas spridzinātāji plānoja uzbrukumus arī Ņujorkā


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aizdomās turamajiem Bostonas spridzinātājiem Tamerlanam un Džoharam Carnajeviem bijusi ieroču slēptuve.
 Tas apstiprina iepriekš izskanējušās aizdomas par brāļu plāniem pēc sprādzieniem Bostonā sarīkot jaunus uzbrukumus, iespējams, Ņujorkā.

 

Džohars Carnajevs izmeklētājiem sacījis, ka dzinējspēks pagājušās nedēļas teroraktu organizēšanā bijis viņa vecākais brālis Tamerlans.

Viņš arī apgalvojis, ka aiz šā terorakta nestāv neviena starptautiska teroristu organizācija, paziņojuši informācijas avoti ASV valdībā. Spriežot pēc pirmo Carnajeva pratināšanu rezultātiem, brāļi varētu tikt uzskatīti par džihādistiem, kas radikalizējušies patstāvīgi, sacīja avots. Brālis gribējis aizsargāt islāmu pret uzbrukumiem, sacījis Džohars Carnajevs.

Kaut arī izmeklētāji pagaidām nav sastapušies ne ar ko tādu, kas norādītu, ka aizdomās turamie būtu saistīti ar citiem līdzzinātājiem, darāmā vēl ir daudz, lai ar pilnu pārliecību varētu teikt, ka neviens cits terorakta sarīkošanā tiešām nav iesaistīts, telekanālam sacīja federālo tiesībsargājošo iestāžu amatpersona.

Pirmajā tiesas sēdē, kas notikusi slimnīcas palātā, Carnajevs pamatā sazinājies, mājot ar galvu, tomēr vienreiz viņš sacījis “nē”, kad tiesnese Mēriena Baulere Carnajevam prasījusi, vai viņš var atļauties advokātu. Tad tika norīkots sabiedriskais aizstāvis, kas pārstāvēs Carnajevu.

Džoharam Carnajevam izvirzītas federālās apsūdzības par masu iznīcināšanas ieroču lietošanu. Ja apsūdzības tiks pierādītas tiesā, 19 gadus vecajam čečenu imigrantam var tikt piespriests nāvessods. Carnajevs arī apsūdzēts par noziedzīgu nodomu lietot masu iznīcināšanas ieročus un ļaunprātīgu īpašuma iznīcināšanu, izmantojot nāvējošus spridzekļus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+