×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Botāniskajā dārzā plaukst Viktorijas ūdensrozes pēdējie ziedi

Foto: Botāniskais dārzsFoto: Botāniskais dārzs

Latvijas Universitātes Botāniskā dārza siltumnīcas baseinā šīs nedēļas nogalē kā atvadas siltajai vasarai plaukst Dienvidamerikas tropu ūdensrozes Viktorijas pēdējie ziedi, portālu “LA.lv” informēja Botāniskā dārza direktora vietniece Signe Tomsone.

Viņa klāsta, ka palmu mājas tropu siltumnīcas baseinā Viktorijas ūdensroze šovasar ziedējusi izcili krāšņi – kopš jūnija sākuma tā atvērusi 25 ziedus. 18. oktobrī tā atkal uzziedējusi, zieds būs skatāms vēl arī sestdien. Toties svētdien gaidāms šīs vasaras atvadu sveiciens – vēl viena, pēdējā Viktorijas zieda atvēršanās.

Dabā Paranas viktorijas (Victoria cruziana) zieds atplaukst naktī, bet nākamajā dienā ap pusdienas laiku tas aizveras, lai pievakarē, iestājoties krēslai, atvērtos otrreiz un nākamajā rītā nogrimtu ūdenī briedināt sēklas. Tomēr Botāniskajā dārzā rudens īsās dienas veicinājušas to, ka zieds ir atvērts apmeklētājiem izdevīgā laikā – dienā. Savvaļā augs mīt Paranas un citās Dienvidamerikas upēs, norāda Tomsone.

Nedēļas nogalē Botāniskā dārza apmeklētāji var baudīt ne tikai rudenīgas pastaigas. Piemēram, ienākot Palmu mājā, izstādē “5 kontinenti uz palodzes” – iepazīt istabas puķes un uzzināt, kā tās kopt ziemā.

LU Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. No oktobra līdz martam apmeklētājiem tas ir atvērts no plkst. 9.00 līdz 16.30.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.7
Alūksne +16.7
Daugavpils +16
Saldus +15.1
Liepāja +13.7
Jelgava +15.5
Ventspils +15.4
Limbaži +15
Madona +16.8
Rēzekne +16.2
Draugiem Facebook Twitter Google+