Dabā
Zaļā dzīvošana

Botānisko dārzu februārī smaržām pilda acāliju kupenas0

Acālijas Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Foto – LETA

Februāris ir laiks, kad Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā vērojams krāšņa glezna – zied un Acāliju māju smaržām pilda acāliju kupenas. Kolekcija pakāpeniski veidojusies jau kopš 1956.gada. LU Botāniskā dārza acāliju kolekcija ir lielākā Latvijā un ir uzskatāma par ievērojamu arī Eiropas mērogā.

Sestdien, 17. februārī, plkst. 12 Latvijas Universitātes (LU) Botāniskais dārzs aicina piedalīties ekskursijā “Botāniskā dārza ziedošie stāsti: acālijas”.

Ekskursijas dalībnieki varēs uzzināt, kā Tālo austrumu ziedaugi nonāca Eiropā, kuri acāliju krūmi LU Botāniskajā dārzā sasnieguši jau 60 gadu vecumu, kuras acāliju šķirnes radītas tepat, Latvijā un, protams, baudīt krāsu pārpildītās Acāliju mājas noskaņu.

Gids ekskursantus iepazīstinās arī ar citiem augiem, kas apskatāmi LU Botāniskajā dārzā. Ekskursijas laikā varēs iepazīt simtgadīgas palmas un kaktusus, aplūkot skujkokus, kuru čiekuru svars var sasniegt pat 10 kg, un augus, kas spēj augt bez augsnes un saknēm. Februāra vidū sezonu sāks arī LU Botāniskā dārza Tropu tauriņu māja, kur iespēja paviesoties būs arī ekskursijas dalībniekiem.

Dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš elektroniski vai pa telefonu.

LA.lv