Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Oktobra sākumā “Kiberšahs 2019” – sociālā inženierija, kiberoperācijas un jaunākais par kiberdrošību0


Konference “Kiberšahs 2019”
Konference “Kiberšahs 2019”
Pasākuma afiša

Šī gada 2. un 3.oktobrī “Radisson Blu” Latvija telpās notiks “CERT.LV” un Informācijas sistēmu audita un vadības asociācijas (ISACA) Latvijas nodaļa rīkotā ikgadējā starptautiskā IT drošības konference “Kiberšahs 2019″.

Pirmo reizi konferences rīkošanas vēsturē tajā uzstāsies tik liels skaits ārzemju kiberdrošības ekspertu.

„”CERT.LV” katru gadu neatlaidīgi meklē iespējas, kā pilnveidot „Kiberšaha” formu – gan saturisko, gan organizatorisko. Tāds „Kiberšahs” kā šogad – nav bijis vēl nekad! Daudz ko izmēģināsim pirmo reizi – gan mainot konferences formātu no vienas uz divām dienām, gan integrējot pasākumā tā saucamo „hands – on” pieeju jeb piedāvājot daļai apmeklētāju arī praktisku darbošanos,” skaidro “CERT.LV” vadītājas vietnieks Varis Teivāns.

Pirmo reizi konferences vēsturē “CERT.LV” rīkos arī „Capture the Flag (Jeopardy-style)” kiberdrošības sacensības – gan individuāli, gan komandās līdz 3 cilvēkiem.

„Capture the Flag” ir īpašas kiberdrošības sacensības, kas radītas, lai aicinātu spēles dalībniekus stāties pretī dažādiem kiberdrošības izaicinājumiem tādās kategorijās kā, piemēram, kriptogrāfija, tīkla analīze, kriminālistika, binārais kods un citas. Dalībnieki sacensībās varēs piedalīties gan apmeklējot konferenci klātienē, gan arī attālināti – iepriekš piesakoties,”

Abās konferences dienās tās dalībnieki varēs pieteikties un šķetināt arī “Kiber-izlaušanās spēles” (Cyber Escape Room) noslēpumus, kurus izstrādājis uzņēmums “PricewaterhouseCoopers”.

Tiem interesentiem, kas netiks uz konferenci klātienē – būs iespēja to vērot arī tiešraidē gan “CERT.LV” vietnē un Facebook lapā, gan arī LMT Straume.

Šogad konferencē plašāk tiks apskatītas tādas tēmas kā sociālā inženierija un kiberoperācijas – no politiskā, tehniskā un drošības aspekta, kā arī, protams, tiks apspriestas jaunākās kiberdrošības tendences un tehnoloģijas, – to vidū arī 5G attīstība.

Saistītie raksti

“Dažu gadu laikā 5G no futūristiska koncepta kļūs par mūsu ikdienas realitāti – savienojot vienotā sistēmā tūkstošiem lietu interneta sensoru, radot pilnīgi jaunus tehnoloģiju risinājumus ražošanai, medicīnai, savienotajam transportam un citām nozarēm. Jaunās iespējas nozīmē arī jauna līmeņa drošības prasības. Tīkla infrastruktūras un risinājumu drošība vienmēr bijusi starp LMT prioritātēm. Tāpēc likumsakarīgs ir LMT atbalsts konferencei “Kiberšahs”, kas fokusējas uz jaunākajām tendencēm un risinājumiem tehnoloģiju drošībai 5G laikmetā,” saka LMT viceprezidents, Ingmārs Pūķis.

Nepieciešamību aktualizēt kiberdrošības jautājumus uzsver arī ISACA Latvijas nodaļas Prezidente Sintija Deruma: “Lielākā daļa patērētāju kiberdrošību uzskata par nepieciešamību, nevis kā papildu labumu, kas tiek iekļauta digitālajos produktos un pakalpojumos. Pat visoptimālākā kiberdrošības politika un ierīcēs uzstādītie aizsardzības rīki nespēj nodrošināt 100% aizsardzību pret kiberuzbrukumiem, bet to neesamība vispār padara patērētājus un viņu datus par vieglu mērķi. Tāpēc digitālo pakalpojumu patērētāji un regulatori piespiež izstrādātājus, izstrādājot digitālos pakalpojumus, celt kiberdrošības nozīmību, tādā veidā padarot to par organizācijas stipro pusi.”

LA.lv