Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Liepājā popularizēs darbu un iespējas tehnoloģiju nozarē sievietēm0


„Liepaja TechGirls” atklāšana
„Liepaja TechGirls” atklāšana
Publicitātes foto

17.oktobrī darbību uzsākusi sieviešu kopiena „Liepaja TechGirls”, lai Liepājā un tās apkārtnē izglītotu un iedvesmotu mūsdienu sievietes interesēties par informācijas tehnoloģiju (IT) nozari un tās sniegtajām karjeras iespējām.

Ideja šādas apvienības veidošanai Kurzemē radusies no „Riga TechGirls”, kas četru gadu garumā tiekas ar ieinteresētām sievietēm un pilnveido viņu zināšanas, lai iedvesmotu darboties tehnoloģiju jomā.

„Mums ir liels prieks, ka interese sieviešu vidū par tehnoloģijām aug ar katru dienu arī citās Latvijas pilsētās, ne tikai Rīgā. Tieši pirms gada darbību uzsāka „Vidzeme Techgirls” Valmierā, Vidzemē, un tagad arī Liepājā, kas ir viena no radošākajām Kurzemes un Latvijas pilsētām, ir mūsu pārstāvniecība,” stāsta viena no „Riga TechGirls” līdzradītājām Alise Dīrika.

„Liepaja TechGirls” atklāšana
Publicitātes foto

„Liepaja TechGirls” organizēs dažādas tikšanās, lekcijas un praktiskās mācības, lai liepājnieces un tuvāko pilsētu pārstāves varētu apgūt jaunākās un darba tirgū pieprasītās digitālās prasmes un tādējādi saistītu savu profesionālo nākotni ar tehnoloģijām.

Pirmā programmēšanas darbnīca Liepājā notiks 2. novembrī.

Saistītie raksti

„Mēs vēlamies Liepāja veidot spēcīgu sieviešu kopienu, kurām būtu interesanti satikties vienai ar otru, veidot kontaktus un pilveidot savas zināšanas par tehnoloģijām, tādējādi laužot stereotipus, ka tehnoloģijas ir sarežģītas un domātas izredzētajiem” stāsta viena no „Liepaja TechGirls” pārstāvēm Andra Krasavina, kura norāda, ka „Liepaja TechGirls” ir pirmā šāda veida sieviešu kopiena Kurzemē.

Uzziņa:

„Riga TechGirls” ir IT nozarē iesaistītu sieviešu radīta kopiena, kuras mērķis ir izglītot sievietes un iedvesmot pievienoties IT nozarei. „Riga TechGirls” mērķis ir dažādot IT nozari, iesaistot vairāk sieviešu, lai viņas kļūtu ne tikai par tehnoloģiju patērētājām, bet arī radītājām.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Eiropa uz “japanizācijas” sliekšņa, taču nekustamā īpašuma tirgus stabils
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords! 1
6 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Apdrošinātāji kāpinājuši peļņu no OCTA jau par 39,2% 1
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lielākie ieguvēji no nodokļu reformas būs strādājošie bez bērniem
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
TIEŠRAIDE: Juris Pūce skaidro pašvaldību reformu Aglonas iedzīvotājiem
Tiešraide 22 minūtes
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Mūsu NBA puišu paveiktais svētku nedēļā – sezonas ceturtās nedēļas Latvijas TOP10
5 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords! 1
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
IDB aizdomās par kukuļņemšanu aizturējis policijas amatpersonu
1 stunda