Ekonomika
Bizness

Elksniņš sola atpirkt un sakārtot nolaisto sanatoriju “Mežciems”0


Bijusī sanatorija “Mežciems” Daugavpilī
Bijusī sanatorija “Mežciems” Daugavpilī
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) sociālajos tīklos paziņojis, ka plāno atgūt pašvaldības īpašumā pamatīgi nolaisto bijušo sanatoriju “Mežciems”

Mēra cēlā rīcība

“Plānojam atgriezties pie “Mežciema” sanatorijas atjaunošanas. Faktiski – pašvaldība izpirks no privātīpašniekiem pamesto objektu un sagatavos dokumentāciju Eiropas finansējuma saņemšanai tā atjaunošanai/attīstībai,” norāda Elksniņš.

Daugavpils mērs arī norāda, ka uzņēmums “Ditton” saņemtos naudas līdzekļus, aptuveni 300 tūkstošus eiro, izmantos samaksājot nekustamā īpašuma nodokļa parādu pašvaldībai.

Vēlāk viņš skaidro, ka pašvaldībai būtu neloģiski vērsties pret uzņēmumu, kurš būtu spiests pārtraukt savu darbību un atlaist darbiniekus.

Taujāts vai tā nav afēra, lai ar pašvaldības līdzekļiem, segtu uzņēmēja parādsaistība, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Artūrs Toms Plešs, norādīja, ka pēc sākotnējās informācijas, šāda rīcība nav vērtējama kā nelikumīga. Pašvaldībai ir tiesības atpirkt nekustamos īpašumus no juridiskām un fiziskām personām.

Arī vienošanās par nekustamā īpašuma nodokļa parāda dzēšanu par minēto naudu, ir iespējama un uzskatāma par atbalstu vietējam uzņēmumam.

LETA ziņo, ka kompleksa kopējā platība ir 5,6 hektāri, tas sastāv no 1433 kvadrātmetru liela galvenā korpusa un gandrīz 20 ķieģeļu un koka ēkām. Objektu plānots iegādāties par summu, kas nepārsniedz 330 000 eiro.

Sanatorija "Mežciems"Daugavpilī

Pašlaik tiek izskatīti vairāki varianti teritorijas izmantošanai un attīstībai. Teritorijā atrodas 580 metru dziļš dziednieciskā minerālūdens dziļurbums. Domē uzskata, ka ēku kompleksa plānojums un konfigurācija pielāgojama jebkurai komerciālai darbībai, sākot ar medicīnas centra izveidi līdz sabiedriskās nozīmes un tūrisma objektu iekārtošanai.

“Bijusī sanatorija atrodas gleznainā vietā pašā Daugavas krastā, kas ļauj izveidot kompleksu atpūtai uz ūdens un promenādi pastaigām. Piesaistot līdzekļus no Eiropas Savienības fondiem, pastāv visas iespējas izveidot reģiona iedzīvotāju un ārzemju tūristu iecienītu atpūtas vietu,” cer domē.

Ko domā tauta

Uz šo mēra iniciatīvu aktīvi noreaģējuši Daugavpils iedzīvotāji. Vieni šo soli apsveic kā pozitīvu, un priecājas, ka tiks sakārtots parks.

Savukārt citi pauž bažas, kādēļ šādā veidā jāglābj viens uzņēmējs, kurš, iespējams, nonācis grūtībās?

Internetā atrodamā informācija liecina, ka pašlaik bijušās sanatorijas komplekss pieder “Ditton” grupai vai kādam no tās uzņēmumumiem. Viens no “Ditton” īpašniekiem ir uzņēmējs Vladislavs Drīksne.

Viņa vārds ir izskanējis arī saistībā ar atsevišķiem krimināllietām. Piemēram, 2008.gadā Daugavpilī saistībā ar naudas atmazgāšanas shēmu atklāšanu, kratīšanas veica Finanšu policija. Tās notika arī “Ditton”.

Savukārt vēl šī gada martā kratīšana pie Drīksnes notika saistībā ar Eiropas Savienības līdzekļu izkrāpšanas lietu.

Uzziņa:

Saistītie raksti

Pirmā sanatorija šajā vietā tika uzcelta 1883. gada vasarā. To dibināja Līksnas muižas īpašnieks grāfs Plāters-Zībergs. Ārstnieciskos dubļus ņēma no Trikartu ezeriem. Pirmā pasaules kara laikā kūrorts tika izpostīts, bet pēc tam sanatorijas darbība atjaunota.

Padomju laikā šeit ārstēja tuberkulozi, sirds un asinsvadu un nervu slimības. Pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā sanatorija „Mežciems” beidza savu darbību bet vēlāk tā nodota privatizācijai.

2017.gadā vienā no ēkām izcēlās ugunsgrēks.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
20 reizes nedēļā dažādu darbu laikā tiek pārrautas elektrolīnijas
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Ielu tīrāmo mašīnu ražotājs “Bucher Municipal” piedzīvo strauju izaugsmi
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Rīgas lidostā aiz taksometru “zelta joslas” – viss pa vecam vai situācija uzlabojusies?
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
6 stundas