×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2012
Drukāt

Braeins Adamss atgriežas ar labākajām dziesmām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijā atgriežas pasaulslavenais kanādiešu mūziķis Braiens Adamss – 2. jūlijā “Arēnā Rīga” viņš kopā ar grupu sniegs savu slavenāko dziesmu koncertu. Pirmoreiz Braiens Adamss Latvijā koncertēja jau 1999. gadā.

 

Toreiz viņa koncerts kļuva par pirmo tāda mēroga popmūzikas mākslinieka koncertu Latvijā. Mūziķis Rīgā atgriezās 2007. gadā, bet šovasar Adamss sniegs jau trešo koncertu sava talanta cienītājiem.

Adamss ir viens no tiem mūziķiem, kas var atļauties doties pasaules turnejās, neievērojot ierasto shēmu – jauns albums, jauna reklāmas kampaņa un tai neizbēgami sekojoša jauna koncertturneja, jo pēdējos 30 gadus Braienam Adamsam smaidījusi tik veiksmīgā mūziķa, producenta, dziedātāja, aktiera (un arī panākumiem vainagota fotogrāfa) karjera, ka par tās nemitīgu “atsvaidzināšanu” vairs nav jāraizējas.

Adamss pasaulē nācis pirms 52 gadiem, britu militārista un skolotājas ģimenē. Tēva profesijas dēļ ģimene apmetas gan Izraēlā, gan Austrijā un Portugālē, tomēr, vecākiem šķiroties, Braiens un viņa jaunākais brālis kopā ar māti pārceļas uz Kanādu. Jau pusaudža vecumā jaunais Adamss pamet skolu, lai muzicētu klubos, izveido savu grupu, kurā sevi uzskata par pagaidu dziedātāju – kamēr atradīsies kāds labāks. Diemžēl vai, tieši otrādi – par laimi, dziedātājs tā arī neatrodas, un pasaule, sākot ar ASV, iepazīst piesmakušās balss īpašnieku Braienu Adamsu.

Līdz šodienai Adamss pa-guvis izdot 15 albumus visā pasaulē, turklāt mūzikas 
ierakstu biznesa ziedu laikos vēl pamanoties pārdot tos vairāk nekā 55 miljonu lielā tirāžā, tomēr pasaules popmūzikas klasikā iekļuvušas senāk izdoto albumu dziesmas – gan “(Everything I Do) I Do It for You” – filmas “Robins Huds” skaņu celiņa leģendārā dziesma, balādes “Please Forgive Me” un “Have You Ever Really Loved a Woman?”, kustīgās “Summer of ’69” un “The Only Thing That Looks Good on Me Is You”. Koncertā “Arēnā Rīga” Braiens Adamss sola izpildīt daudzas no tām.

Kanādiešu mūziķis ieguvis daudzas mūzikas industrijas atzinības. Dziedātājs 15 reizes ticis nominēts “Grammy” balvai un ieguvis divus šos prestižos apbalvojumus. Tāpat viņš saņēmis 18 Kanādas mūzikas prēmijas jeb “Juno” balvas, “Grammy” analogu – arī kā labākais vokālists. Kopumā “Juno” balvai Adamss nominēts 56 reizes. Kā komponists Adamss vairākkārtīgi nominēts “Golden Globe” un “Oskara” balvām par mūziku filmām, kā arī apbalvots ar divām “Ivor Novello” prēmijām par dziesmu komponēšanu. Kanādiešu dziedātajam ir sava zvaigzne Holivudas slavas alejā, kuru viņš ieguva pērn. Savukārt 2008. gadā Braiens Adamss tika iekļauts cienījamā amerikāņu izdevuma “Billboard” veidotajā visu laiku labāko mūziķu sarakstā.

 

Adamsa jaunākais albums “11” iznāca 2008. gadā, taču nevarētu teikt, ka pēdējos četrus gadus mūziķis sēdējis rokas klēpī salicis. Izdota viņa labāko dziesmu izlase, taču mūzika šobrīd ir viena no viņa daudzajām nodarbēm līdzās aktivitātēm sociālās palīdzības jomās un izdevējdarbībā – Adamss iesaistīts vairākās globālās labdarības organizācijās.

 

Tieši viņš bija tas, kurš aicināja sniegt apjomīgu labdarības koncertu Japānas traģēdijā cietušajiem, viņš ir arī viens no Nīderlandes mākslas un modes žurnāla “Zoo Magazine” izdevējiem un regulāriem foto autoriem.

Lai arī joprojām dēvēts par kanādiešu mūziķi, 
Adamss un viņa dzīvesbiedre apmetušies Londonā, Čelsijas rajonā, un pašlaik kopā audzina pērn dzimušo meitiņu. Šogad mūziķis devies apjomīgā “labāko dziesmu” koncertturnejā ASV, Japānā un Kanādā un arī Eiropas valstīs, ceļā iegriežoties arī pie mums.

 

Uzziņa

Koncerta sākums 19.30

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilsuserviss.lv

Cena Ls 20 – 35

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+