×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2013
Drukāt

Brāļi Auzāni aicina ciemos uz muzikālām vakariņām

ReklāmfotoReklāmfoto

Brāļiem Atim un Jānim Auzāniem tapis jauns muzikāls projekts “Vakariņas uz sešiem”. Šoreiz kopā ar četrām fantastiskām Latvijas mūziķēm, kas no 25. oktobra skanēs visā Latvijā.

Brāļi Auzāni jau piecus gadus muzicējuši kopā, izveidojot dažnedažādus muzikālos projektus, kā, piemēram, aizvadītajā vasarā popularitāti guvušie koncerti ar “Slaveno Jersikas orķestri”. Tagad tapis jauns projekts. “Koncerta muzikālā ideja radās Atim, bet man, kā tas vizuāli izskatīsies, un tad salikām šīs abas daļas kopā. Vēlējāmies radīt tādu noskaņu, lai klausītājs sajustos tā, it kā būtu ciemos pie mums,” atklāj Jānis Auzāns. Šajā projektā brāļiem pievienojies interesants pavadošo mūziķu sastāvs, kurā spēlē tikai meitenes: Lauma Kazaka – basģitāra, Nelli Bubujanca – sitamie instrumenti, Inga Meijere – saksofons, flauta, vijole, Antra Lante – 
ģitāra. Jānis neslēpj, ka nav bijis nemaz tik viegli atrast šīs mūziķes, lai veiksmīgi realizētos šī radošā ideja.

“Šis ir sievišķības, muzikalitātes un profesionalitātes salikums, kas rada koncerta īpašo noskaņu un raksturu, kurā stāstām par cilvēka esamības pamatu – mīlestību,” nosaka Jānis. Šī programma salīdzinājumā ar “Slaveno Jersikas orķestri” būs mierīga, liriska. Jānis neslēpj, ka šos koncertus nav iespējams vienkārši labi atspēlēt, jo jārada šī īpašā sajūta, ko palīdzēs radīt arī īpašais skatuves iekārtojums ar dīvāniņu, klubkrēslu, galdiņu, abažūru.

Arī koncerta nosaukums ir kā aicinājums uz mierīgu vakarēšanu. Kā tas radies? Jānis nosaka – tāpat kā visas idejas, kas rodas kopā ar brāli Ati. Tās vienkārši atnākot. “Kādreiz vajadzētu būt klāt šajā radošās idejas sākumposmā, lai saprastu…Varbūt tādēļ, ka pulkstenis virs kamīna rāda gandrīz seši, varbūt tādēļ, ka uz galda jau ir vakariņas, bet varbūt vienkārši tādēļ, ka uz skatuves esam seši… Bez lieka skaļuma un trokšņa, muzikāli un romantiski, bet ar mūsu, latgaliešu, raksturu un mīlestību… ar dziesmām par mīlestību….”

Koncertā dzirdēsim dziesmas no Ata pēdējiem 20 radošajiem darba gadiem. Kā saka Jānis: “Kopā ar brāli uzstājamies jau piecus gadus. Tas jau ir laiks, kad var atskatīties atpakaļ. Katra dziesma saistās ar kādām atmiņām, katrai ir savs stāsts, bet kopējais ir un paliek – mīlestība…. Mīlestība – šī vārda visplašākajā nozīmē, jo tikai dziesmā var vispatiesāk izteikties par prieku un sāpēm, mīlot mīļoto, par pateicību, mīlot savus vecākus, un rūpēm, mīlot savu bērnu. Arī pārējie koncerta skaņdarbi nav izvēlēti nejauši, jo dziesmas meklētas tādas, ar kurām esam plecu pie pleca izauguši.” Viena no Jāņa īpašajām dziesmās, kas skanēs koncertā, būs “Moon River”, ko savulaik izpildījis Frenks Sinatra. Būs arī viena latgaliešu tautasdziesma. “Programma nav ierobežota. Tā nebūs skaļa. Tā būs mierīgi baudāma,” tā Jānis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+