×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Brāļi Auzāni – no Jersikas līdz Balkāniem


ReklāmfotoReklāmfoto

Pazīstamie mūzikas jomas darboņi un Latgales patrioti – brāļi Atis un Jānis Auzāni – pērn publikas uzmanību iekaroja, pirmoreiz uzstājoties kopā. Šoruden brāļi turpinās kopīgu muzicēšanu, tiesa šoreiz pulcinot plašāku sastāvu. Jaundibinātā apvienība jeb “Slavenais Jersikas orķestris” sola nedzirdēti jautru klausīšanos.


 

Notikuma vaininieki saka – vienīgā līdzība ar abu iepriekš radīto koncertprogrammu “Rokasspiedienā attālumā” esot vien abu brāļu un dažu mūziķu klātbūtne. “Slavenais Jersikas orķestris” ir pilnīgi citāks,” apgalvo mūziķis Atis Auzāns. “Iepriekš mēs dziedājām akustisko instrumentu pavadījumā, bet šoreiz mūziku papildinās elektriskā ģitāra, horeogrāfija, mazliet arī rokenrols, pūšamie instrumenti, klavieres, būs vairāk kora dziedātāju.” Mūziķis piebilst, ka Jersikas orķestra programma būšot daudz dinamiskāka, teju balkāniskos un čardaša cienīgos ritmos, piemērota arī plašām brīvdabas skatuvēm, bet arī atmosfēriskas mūzikas cienītāji vīlušies nebūšot.

Pašlaik līdztekus jaunajiem šova vadītāju pienākumiem “Dziedošo ģimeņu” televīzijas sacensībā, brāļi kopā ar 12 mūziķu un dejotāju sastāvu aktīvi nodarbojas ar programmas slīpēšanu un kustību horeogrāfijas iestudēšanu.

 

Pirmie kritiķi būšot Jersikas novada klausītāji, kam būšot iespēja piedalīties orķestra koncertu ģenerālmēģinājumā. “Svarīgi ir iegūt savējo atbalstu pašā sākumā. Ja viņi atzīs, ka Jersikas vārdu nesam godam, startēsim tālāk,” joko A. Auzāns.

 

Par spīti tam, ka šobrīd abu brāļu dzīve lielākoties norit galvaspilsētā, A. Auzāns uzsver, ka orķestra nosaukums tomēr nes Jersikas vārdu, sak, viss aizsācies un joprojām notiek tieši tur. “Joprojām esam latgalieši, savas dzimtās puses patrioti, tāpēc bija svarīgi to atspoguļot arī mūsu darbībā.” Apzīmējums “slavenais” orķestra titulam pielipis vien joka pēc, jokošanās turpināšoties arī koncertos – muzikālais saturs būšot gana jautrs, sola dziedošie brāļi.

“Galvenais, lai pēc koncerta cilvēks aiziet laimīgs, pārnāk mājās un vēl kādu laiku kavējas šajā noskaņā. Pamatīgs treniņš gaidāms, vadot “Dziedošo ģimeņu” šovu. “Lai arī pēdējos gados esam vadījuši ap 400 savu koncertu, televīzija tomēr ir izaicinājums, jo šeit jāturas pie scenārija. Uzskatu to par nelielu afēru, tomēr, ja dzīve ko tādu piespēlē, cenšos neatteikties,” smaidot teic A. Auzāns, piebilstot, ka muzikālas ģimenes tradīcijas abiem ar brāli neesot svešas – vecaistēvs bijis lielisks vijolnieks, un tēvs joprojām dziedot korī.

Jaunā ansambļa ugunskristības jau pavisam drīz varēs novērtēt televīzijas skatītāji, bet pie saviem klausītājiem “Slavenais Jersikas orķestris” dosies oktobra beigās. Pusotru stundu garajā programmā lielākā daļa dziesmu skanēšot latviešu valodā, taču neiztikšot arī bez pasaulē labi zināmām dziesmām angļu, vācu, portugāļu un spāņu valodās. Brāļi sola arī īpaši šim projektam radītu kompozīciju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+