Sports
Ziemas sports

Brāļi Dukuri ar pirmo Pasaules kausa posmu sāk olimpisko sezonu 16

Foto – Juris Kalniņš

Titulētie Latvijas skeletona brāļi Martins un Tomass Dukuri šodien Leikpleisidas trasē, ASV, ar pirmo Pasaules kausa posmu sāk olimpisko sezonu.

Skeletonisti pirmo braucienu sāks plkst.15.30 pēc Latvijas laika, bet otro reizi trasē dosies plkst.17.15. Sacensības tiešraidē būs iespējams vērot Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanālā.

Planētas titulētākajam skeletonistam Martinam Dukuram, ļoti iespējams, šī būs pēdējā sezona, jo iepriekš viņš izteicies, ka pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm varētu likt punktu sportista karjerai.

Viņš ir divkārtējs olimpiskais vicečempions, otro vietu ieņemot 2010.gada Vankūveras Olimpiādē, kā arī otrais paliekot 2014.gadā Sočos. Tiesa, šobrīd par dopinga lietošanu aizdomu ēna krīt uz Sočos triumfējušo krievu sportistu Aleksandru Tretjakovu, kura lietu izskata Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) īpaša komisija.

Pasaules kausa posmos šosezon notiks kvalificēšanās Phjončhanas spēlēm. Kvalifikācija skeletonā noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa etapiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 30 dalībniekus. Trīs valstis varēs pieteikt pa trim dalībniekiem, sešas pa diviem, bet piecas – pa vienam.

Iepriekšējā sezonā jaunākais no brāļiem M.Dukuriem atkal dominēja trasēs, astoto gadu pēc kārtas iegūstot Pasaules kausu, kā arī piekto reizi kļūstot par pasaules čempionu. Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā M.Dukurs uzvarēja četros no astoņiem etapiem, tostarp Phjončhanas trasē, kamēr T.Dukuram uz goda pjedestāla izdevās tikt divas reizes, nākamo olimpisko spēļu mājvietā ieņemot trešo vietu.

T.Dukuram, kurš divas reizes olimpiskajās spēlēs palicis uzreiz aiz goda pjedestāla, šīs sezonas sākums solās būt ļoti grūts, jo jūnijā Austrijā viņam tika veikta ceļgala operācija. Pēc rehabilitācijas procesa sportists normāli trenēties atsāka septembrī, tāpēc sagatavošanās posmā viss plānotais netika paveikts. Arī viņam šī, visticamāk, būs pēdējā sezona karjerā.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Leikpleisidā sezonā sāka Latvijas vadošā skeletoniste Lelde Priedulēna, kura pēc neveiksmīga otrā brauciena ieņēma 16.vietu, kamēr pēc pirmā starta bija desmitā.

Tāpat sezonu sāka Latvijas bobslejisti, labāko rezultātu sasniedzot Oskara Ķibermaņa un Matīsa Mikņa ekipāžai, kura ieņēma astoto vietu, kamēr Oskars Melbārdis un Daumants Dreiškens bija 14.vietā, bet Uģis Žaļims un Intars Dambis palika vēl trīs pozīcijas zemāk.

Piektdien bobslejisti aizvadīs vēl vienas divnieku sacensības.

LA.lv