×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Teroristu medības Francijā: izceļas apšaude, brāļi Kuaši saņem ķīlnieku

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas policijas īpašo vienību karavīri iesaistījušies apšaudē ar bēguļojošajiem brāļiem Šerifu un Saidu Kuaši, kuri tiek vainoti par slaktiņa sarīkošanu Francijas satīras žurnāla “Charlie Hebdo” redakcijā. Tas noticis aptuveni 35 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas Parīzes, Damertēnas mazpilsētā.

Parīzes policijas pārstāvji noraidījuši iepriekš izskanējušās ziņas, ka apšaudē ar brāļiem Kuaši būtu nogalināti tiesībsargi.

Tikmēr laikraksta “The Guardian” korespondente no Parīzes ziņo, ka, bēgot no policijas, Kuaši saņēmuši vismaz vienu ķīlnieku un iebarikādējušies kādas tipogrāfijas ēkā, kas atrodas Damertēnā. Saskaņā ar laikraksta “Le Monde” ziņām šajā ēkā atrodas uzņēmuma “Creation Tendance Decouvert” birojs. Šis uzņēmums nodarbojas ar izstāžu stendu izgatavošanu. “Policisti ir uzsākuši sarunas ar brāļiem par ķīlnieka atbrīvošanu,” informē britu laikraksta interneta vietne, norādot, ka tuvējo apkaimi ir pilnībā ielenkuši policijas spēki. Francijas mazpilsētas Damertēnas pašvaldības pārstāvis ārvalstu ziņu aģentūrām apstiprināja, ka tipogrāfijas namā gūstā saņēmta kāda sieviete.

Demartēnas pašvaldības pārstāve Odrija Topēna ziņu aģentūrai “Associated Press” norādījusi, ka policijai izdevies sarunāt ar brāļiem Kuaši, ka viņi atļauj netraucēti evakuēt netālu esošo skolu. “Aizdomās turamie piekrita,” norādīja Topēna. Tikmēr Parīzes policijas pārstāvji informē, ka brāļi Kuaši paziņojuši, ka viņi grib “mirt mocekļu nāvē”. Policijas operācijas dēļ no Damertēnas 12 kilometrus attālā Šarla de Golla lidosta apturējusi ienākošo reisu pieņemšanu uz diviem ziemeļu skrejceļiem.

Brāļu Kuaši ieņemtās tipogrāfijas kāds darbinieks sarunā ar Francijas radiostaciju “Inter” pastāstīja, ka viņš vienu no aizdomās turamajiem uzskatījis par policistu un viņam paspiedies roku, kad terorists ienāca tipogrāfijas birojā. Tipogrāfijas darbinieks pastāstīja, ka vīrietis bijis bruņuvestē, tērpies melnā drēbēs un bruņojies ar Kalašņikova automātu. “Ej prom, mēs nenogalinām civilistus,” viņš sacīja tipogrāfijas darbiniekam, kurš, šo atstāstot Francijas radiostacijai, atzina, ka viņam dīvaina šķitusi šī piezīme.

Pelēkās “Renault Clio” markas automašīnas īpašnieks, kuram Kuaši brāļi nolaupīja spēkratu, sarunā ar radio “Europe 1” stāstīja, ka abi uzbrucēji rīkojušies “profesionāli” un ka viņi bijuši “ļoti mierīgi, ļoti apņēmīgi”. “Šim vīrietim bija Kalašņikova automāts. Manas automašīnas logs bija atvērts. Viņš pienāca klāt un teica: “Kāp ārā no mašīnas, mums vajadzīga tava mašīna.” Es izkāpu. Tajā brīdī parādījas otrs cilvēks, kurš iesēdās pasažiera krēslā. Viņam bija automāts un mīnmetējs,” radio pastāstīja automašīnas īpašnieks. “Viņi nekliedz. Viņi nešķita satraukti, pilnīgi nemaz. Radās iespaids, ka viņi ir profesionāli specvienību karavīri. Kad viņi devās prom, viņi man teica: “Ja mediji, kaut ko jautā, saki, ka šī ir “Al Qaeda” no Jemenas.”.”

Apkaimes iedzīvotājs Gregorijs sarunā ar Francijas televīzijas kanālu “BFM TV” pastāstīja, ka apkaimes iedzīvotājiem ir pavēlēts nepamest savas mājvietas un aizslēgt durvis. “Es sapratu, kas notiek tikai tad, kad šeit ieradās ārkārtīgi daudz policistu un virs galvas sāka lidot helikopteri. Visi ir ieslēgušies savās mājās,” pastāstījis apkaimes iedzīvotājs.

Tikmēr ziņu aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz avotiem Francijas policijā, informē, ka joprojām bēguļojošais šāvējs, kurš vakar agrā rīta nogalināja Parīzes policisti, bijis no tās pašas džihādistu grupas, kuru pārstāv Kuaši brāļi. Arī šis uzbrucējs joprojām nav notverts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+