Sports
Ziemas sports

Brāļi Šici Vinterbergas trasē vicelīderi pēc Pasaules kausa posma divnieku sacensību pirmā brauciena 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici atrodas otrajā pozīcijā pēc Vinterbergas trasē Vācijā notiekošā Pasaules kausa otrā posma pirmā brauciena.

Šici sniegainos laikapstākļos Vinterbergas trasi veica 43,824 sekundēs, tobrīd uzrādīdami labāko rezultātu, bet vēlāk viņus apsteidza vācieši Toni Egerts/Saša Benekens.

Šici Egertam un Benekenam zaudē 0,215 sekundes, kamēr trešie ir vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri aiz latviešiem ir vien sešas sekundes tūkstošdaļas.

Savukārt Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš līderiem zaudē 0,459 sekundes, kas viņiem dod desmito pozīciju.

Tikmēr jaunie Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs no līderiem atpaliek 0,540 sekundes, ieņemdami 13.pozīciju starp 23 ekipāžām, kuras sasniedz pirmā brauciena finišu.

Otrais brauciens sāksies plkst.15.30 pēc Latvijas laika. Šo posmu tiešraidē translēs televīzijas kanāls “Best4Sport”.

Vieta pamatsacensībās automātiski bija nodrošināta Latvijas vadošajam divniekam Šiciem, savukārt caur Nāciju kausu tur tika Gudramovičs un Kalniņš, kā arī Putins un Marcinkēvičs, ieņemot attiecīgi trešo un devīto vietu, bet juniori Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, startējot ārpus konkurences, bija 18.pozīcijā.

Sezonas pirmajā posmā pirms pirms nedēļas Šici bija septītie, taču aizvadīja tikai vienu veiksmīgu braucienu, jo pēc pirmā bija vien 13.vietā. Tikmēr Putins/Marcinkēvičs pirmajā braucienā bija sestie, bet pēc otrā noslīdēja uz 11.vietu summā.

Savukārt Gudramovičs/Kalniņš pirmajā posmā nemaz netika pie iespējas braukt Pasaules kausa sacīkstēs, jo neveiksmīgi aizvadīja Nāciju kausu.

Šici iepriekšējā sezonā vienu reizi kāpa uz goda pjedestāla, bet kopvērtējumā izcīnīja piekto vietu, spītējot vecākā brāļa Andra pleca savainojumam. Tikmēr labāko sezonu aizvadīja Gudramovičs un Kalniņš, kuri uz goda pjedestāla tika pat divas reizes, izcīnot otrās vietas Siguldā, kur notika arī sprinta sacensības, bet kopvērtējumā viņi bija septītie. Savukārt Putins un Marcinkēvičs iepriekšējā sezonā kopvērtējumā palika 23.vietā.

Aģentūra LETA jau Latvijas kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis sestdien Vinterbergas trasē, Vācijā, ieņēma 13.vietu Pasaules kausa otrajā posmā, kā vienīgais no latviešu vīriem kvalificējoties Sprinta kausa sacensībām.

Savukārt 17.vietu ieņēma talantīgais Kristers Aparjods, 24.vietā 29 sportistu konkurencē ierindojās Artūrs Dārznieks, bet pieredzējušais Inārs Kivlenieks krita pirmajā braucienā un nefinišēja.

Pasaules kausa otrais posms noslēgsies svētdien ar dāmu sacensībām, kur Latviju pārstāvēs Ulla Zirne, Elīza Cauce un Kendija Aparjode, kā arī sprinta sacensībām.
Pasaules kausa sezona janvāra beigās noslēgsies ar Eiropas čempionātu Siguldā. Phjončhanas olimpisko spēļu atlase ilgs līdz 31.decembrim, bet Latvija, visticamāk, sacensībās piedalīsies ar maksimālo dalībnieku skaitu – trim vīriem, trim dāmām un divām divnieku ekipāžām.

Latvijas kamaniņu braucēji pēdējās trīs olimpiskajās spēlēs ir tikuši pie medaļām. Tā 2006.gadā Turīnā Mārtiņš Rubenis izcīnīja bronzas godalgu, kura Latvijai kļuva par pirmo ziemas olimpiskajās spēlēs kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt 2010.gadā Vankūverā pie sudraba divnieku sacensībās tika brāļi Andris un Juris Šici, bet 2014.gada Olimpiādē Sočos viņi ieguva bronzu divnieku sacensībās, kā arī trešie bija komandu stafetē kopā ar Rubeni un Elīzu Cauci (tobrīd Tīrumu).

LA.lv