×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. februāris, 2012
Drukāt

Brāļiem Šiciem septītā vieta Eiropas čempionātā

sici-leta

Latvijas divnieku ekipāža Andris un Juris Šici sestdien izcīnīja septīto vietu sarežģītajā Paramonovo trasē Krievijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas pēdējā, astotā, posma, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts, divnieku sacensībās vīriešiem. Arī Eiropas čempionāta ieskaitē Šici izcīnīja septīto vietu.

Pēc pirmā brauciena Šici atradās sestajā pozīcijā, bet otrajā sasniedza astoto rezultātu. Summā viņi par 0,760 sekundēm zaudēja uzvaru izcīnījušajiem Peteram Pencam un Georgam Fišleram no Austrijas. Otro vietu izcīnīja vācieši Tobiass Vendls/Tobiass Ārlts, uzvarētājiem piekāpjoties par 0,149 sekundēm, bet trešie bija citi vācieši Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri austriešiem finišā zaudēja 0,264 sekundes.

No pārējām Latvijas divnieku ekipāžām Andrejs Bērze/Uldis Logins ieņēma 18.vietu, no uzvarētājiem atpaliekot par 3,616 sekundēm, bet uzreiz aiz viņiem ierindojās Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš, kas austriešiem divu braucienu summā zaudēja 3,789 sekundes.

Sestdien notikušajās sieviešu sacensībās vienīgā Latvijas pārstāve Elīza Tīruma izcīnīja 17.vietu, bet Eiropas čempionātā viņa ieņēma 14.pozīciju. Eiropas čempionāta ieskaitē E.Tīruma ieņēma 14.pozīciju. Latvijas sportiste pēc pirmā brauciena ieņēma 18.vietu, bet otrajā spēja uzrādīt 13.labāko rezultātu, kas summā ļāva pakāpties par vienu pozīciju. Divu braucienu summā E.Tīruma par 4,008 sekundēm atpalika no uzvaru izcīnījušās mājinieces Tatjanas Ivanovas. Otrajā vietā 0,253 sekundes aiz Ivanovas ierindojās vāciete Tatjana Hifnere, kura tādējādi piekto gadu pēc kārtas kļuva par Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētāju. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja cita Vācijas sportiste Korina Martini, kura uzvarētājai zaudēja 0,247 sekundes. E.Tīruma bija vienīgā Latvijas pārstāve sieviešu sacensībās.

Svētdien trasē dosies vīrieši, kā arī notiks komandu stafete.

Kā ziņots, šajā posmā Latvijas komandas rindās nestartēs Inārs Kivlenieks, Mārtiņs Rubenis un Maija Tīruma. Kivlenieks sacensības izlaidīs slimības dēļ, Maija Tīruma nestartēs savainojuma dēļ, bet Rubenis šoreiz sacensībās būs trenera statusā.

Eiropas čempionātā nepiedalīsies arī viens no Krievijas izlases līderiem Viktors Kneibs, kurš treniņos pirms sacensībām guvis smagu galvas traumu. Trešdien notikušajos treniņbraucienos Kneibs iedzīvojies nopietnā smadzeņu satricinājumā, tāpēc sezona viņam ir priekšlaicīgi beigusies. Trešdien sportisti treniņus veica, braucienus sākot no vīriešu starta. Kneibs piektajā virāžā nespēja novaldīt kamanas, spēcīgi ar galvu atsitoties pret ledu. Sitiens ir bijis ārkārtīgi spēcīgs, par ko liecina fakts, ka viņa ķivere tā rezultātā ieplaisājusi. Trieciena rezultātā Kneibs guva smagu smadzeņu satricinājumu un traumēja ceļgalu.

Sākot no 2006.gada, Eiropas čempionātā Latvijai vienmēr bijušas medaļas komandu sacensībās – 2006., 2008. un 2010.gadā Siguldā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Siguldā notikušajās Pasaules kausa sacensībās teicamus rezultāts uzrādīja vairāki pašmāju braucēji. Tā Kivlenieks izcīnīja trešo vietu vīriešu konkurencē, Elīza Tīruma sievietēm ierindojās ceturtajā vietā, bet divnieku sacensībās vietas pirmajā desmitniekā izkaroja visas trīs Latvijas ekipāžas. Komandu stafetes sacensībās Latvijai septītā pozīcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+