×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Brālis draud māsai

draudi

Deviņdesmitajos gados Kandavā nopirku māju. Biju jau cienījamos gados, tāpēc pirkumu noformēju uz meitas vārda, bet tajā dzīvoju pati. Meita ar ģimeni mīt citā mājā. No cietuma iznācis četrreiz tiesātais dēls un pieprasa, lai meita pārdod uz viņas vārda noformēto māju un pusi naudas atdod viņam.

Dēls draud, ka sacirtīs māsu gabalos, ja viņa nepārdos, vai arī māju nodedzinās. Vienreiz jau piekāva līdz zilumiem. Vai dēlam ir tiesības uz šo māju?
 Vera Kandavā

 

Nē, brālim nav nekādu tiesību uz māju, kas pieder māsai. Zemesgrāmatā viņa ierakstīta kā īpašniece, un tas, ka šim pirkumam naudu iedevusi māte, lietas būtību nemaina.

Brālis ir tikko iznācis no cietuma, pie tam atbrīvots nosacīti pirms termiņa, jo soda izciešanas termiņš beidzas tikai marta beigās. Tiklīdz viņš pārkāps likumu, tūdaļ nāksies atgriezties cietumā. Viņš atrodas arī Valsts Probācijas dienesta uzraudzībā.

Valsts Probācijas dienesta Tukuma teritoriālās struktūrvienības vadītājas pienākumu izpildītāja Olga Garanova paskaidroja, ka šajā situācijā ieteicams uzrakstīt iesniegumu policijai. Ja cilvēkam ir tendence uz agresīvu rīcību un viņš pret tuviniekiem pielieto fizisku un emocionālu vardarbību, velti cerēt, ka tāds nāks pie prāta, ka izdosies kaut ko sarunāt pa labam vai ka viss nokārtosies pats no sevis.

Māsa un māte var rakstīt iesniegumu policijai par tīšu miesas bojājumu nodarīšanu, par draudu izteikšanu dzīvībai un veselībai, par draudiem nodedzināt māju. Iesniegumu ieteicams sagatavot divos eksemplāros, vienu iesniegt vietējai valsts policijas nodaļai, to iereģistrēt un palūgt, lai uz otrā eksemplāra norāda atzīmi par saņemšanu – datumu, darbinieka uzvārdu un parakstu. Policijai šis gadījums būs jāizmeklē un jāsniedz rakstiska atbilde.

Tuvinieki var arī atbraukt aprunāties ar Valsts Probācijas dienesta Tukuma teritoriālās struktūrvienības darbiniekiem (pārrauga arī Kandavu), Tukumā, Pils ielā 14, 3. stāvā, tālruņi 63124773, 63107290, 63107288, 26655344. Līdzi jāņem sava pase.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+