×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

Brālis pārmet, ka atrāva no ģimenes


Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Izlasīju par Balanžu ģimenes traģēdiju (“Jaunajā mājoklī, bet bez bērniem”, 04.01.2012.). Esmu sašutusi par bāriņtiesas rīcību.

 

Kāpēc bērni jāved uz bērnunamu un jātraumē? Tēvs strādā, arī māte cenšas piepelnīties, tātad rūpējas par bērniem. Vai tiešām bāriņtiesās sēž bezbērnu cilvēki vai arī visi ir tik bagāti, ka var algot auklītes? Protams, slikti, ka tēvs iedzer, bet vai viņš vienīgais, kas ieskatās glāzītē? Paskatieties, kas notiek augstākajā sabiedrībā! Bet tos jau nedrīkst aizskart…

Uzskatu, ka Balanžu ģimenei ir jāvēršas tiesā un jāpieprasa no bāriņtiesas morālā kompensācija par bērnu traumēšanu. Kāpēc es tā domāju? Manā bērnībā traģiski gāja bojā ģimenes galva, palika sieva un pieci bērni. Vecākajai 13 gadi, jaunākajam trīs gadiņi, vēl desmit gadus veca māsa un astoņus gadus vecs brālis. Mamma saņēma 20 rubļus pabalstu sakarā ar apgādnieka zaudēšanu. Ko darīt? Aizgāja strādāt par naktssargu uz govju fermu. Darbs katru nakti, vēl no rīta jāaizved ar zirga pajūgu līdz automašīnai piena kannas. Tad nu varat iedomāties, cikos mamma pārnāca mājās. Vecākā meita cēlās piecos no rīta, kūra plīti, gatavoja brokastis, apkopa kūtī lopiņus, izslauca govi. Tad visi trīs skolas bērni mēroja 3,5 km garo ceļu uz skolu, bet mazākie palika guļam. Vai, kāds kumoss būtu bāriņtiesai!

Mamma mazo dēlu nosūtīja uz internātskolu, domādama, ka tā būs labāk. Siltums, labāka pārtika. Bet nepadomāja, ka viņš tur būs atrauts no ģimenes. Brālis visu mūžu mammai pārmeta, kāpēc viņu aizsūtīja uz internātskolu.

Tā nu bāriņtiesu darbinieki visā Latvijā, padomājiet, vai jūs vienmēr darāt pareizi!

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+